X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ультразвук в медицині

Завантажити презентацію

Ультразвук в медицині

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УЛЬТРАЗВУК та ІНФРАЗВУк. Вплив звуку на живі організми

Слайд 2

Звуком називають такі механічні коливання зовнішнього середовища, що сприймаються слуховим апаратом людини (від 16 до 20 000 коливань за секунду). Коливання більшої частоти називають ультразвуком, меншої - інфразвуком. 

Слайд 3

УЛЬТРАЗВУК Ультразвук міститься в шумі вітру і моря, видається і сприймається деякими тваринами. (кажани, риби, комахи та ін), присутній в шумі машин. Застосовується в практиці фізичних, фізико-хімічних та біологічних досліджень, а також у техніці для цілей дефектоскопії, навігації, підводного зв'язку, для прискорення деяких хіміко-технологічних процесів, отримання емульсій, сушки, очищення, зварювання та інших процесів і в медицині - для діагностики і лікування Не чутні людським вухом пружні хвилі, частоти яких перевищують 20 кГц.

Слайд 4

Живі ехолокатори Кажани орієнтуються в просторі за допомогою ехолокації - вони випускають короткі ультразвукові імпульси частотою 20-120 кГц і тривалістю      0,2-100 мс.

Слайд 5

Метелик з ехолокатором Нічні метелики-совки здатні сприймати ультразвуки до 150 кГц. Слухова система цих комах примітна ще й тим, що морфологічно і функціонально вона тісно пов'язана з нервовими центрами управління польотом.

Слайд 6

Сонари дельфінів Дельфіни використовують головним чином частоти від 80-100 кГц. Потужність випромінюваних дельфінами локаційних сигналів може бути дуже великою; відомо, що вони можуть виявляти косяки риби на відстанях до кілометра.

Слайд 7

Ехолокація в техніці Ехолот — вузькоспеціалізований гідролокатор, обладнання для дослідження рельєфу дна водного басейну.

Слайд 8

Ультразвук в медицині Ультразвукові дослідження широко використовуються в медицині

Слайд 9

ІНФРАЗВУК Не чутні людським вухом пружні хвилі низької частоти (менше 16 Гц). При великих амплітудах інфразвук відчувається як біль у вусі. Виникає при землетрусах, підводних і підземних вибухах, під час бур і ураганів, від хвиль цунамі . Оскільки інфразвук слабо поглинається, він поширюється на великі відстані і може служити передвісником бурі, ураганів, цунамі.

Слайд 10

Медузи На краю "дзвони" у медузи розташовані примітивні очі і органи рівноваги - слухові колбочки завбільшки з шпилькову голівку. Це і є "вуха" медузи. Проте "чують" вони не просто звукові коливання, які доступні для нашого вуха, а інфразвуки з частотою 8 - 13 герц.

Слайд 11

Люди бачать привидів через вплив інфразвуку Деякі вчені вважають, що інфразвукові частоти можуть бути присутніми в місцях, які, за легендами, відвідують привиди, і саме інфразвук викликає дивні враження, зазвичай асоціюються з привидами.

Слайд 12

Для всіх живих організмів, у тому числі і людини, звук є одним із шкідливіших впливів навколишнього середовища

Слайд 13

Звуки і шуми великої потужності вражають слуховий апарат, нервові центри, можуть викликати болючі відчуття і шок. Так діє шумове забруднення. Тихий шелест листя, дзюркіт струмка, пташині голоси, легкий плескіт води і шум прибою завжди приємні людині. Вони заспокоюють її, знімають стреси.

Слайд 14

Людина завжди жила у світі звуків, і абсолютна тиша її лякає, пригнічує. При проектуванні конструкторського бюро в Ганноверу архітектори передбачили всі міри, щоб жоден сторонній звук не проникав у будинок: рами з потрійним склом, звукоізоляційні панелі з бетону і спеціальні пластмасові шпалери, що приглушують звук. Буквально через тиждень співробітники стали скаржитися, що вони не можуть працювати в умовах гнітючої тиші.

Слайд 15

 Учені з лабораторії психології Кембриджського університету (Англія) після багаторічних досліджень прийшли до несподіваного висновку: звук визначеної сили стимулює процес мислення й особливо процес рахунка. Під час експерименту люди, що розв'язували математичні задачі під звуки музики або розмови, справлялися зі своїми завданнями швидше, ніж ті, котрі виконували таке ж завдання у тиші.

Слайд 16

У Японії продаються подушки, у які вмонтований апарат, що імітує звуки дощових крапель, шо падають у ритмі людського пульсу. Такий шум швидко навіває сон.

Слайд 17

Тривалий шум несприятливо впливає на орган слуху, знижуючи чутливість до звуку. Він призводить до розладу діяльності серця, печінки, до виснаження і перенапруги нервових клітин. Ослаблені клітини нервової системи не можуть досить чітко координувати роботу різних систем організму. Звідси виникають порушення їхньої діяльності.

Слайд 18

В даний час лікарі говорять про шумову хворобу, що розвивається в результаті впливу шуму з переважним ураженням слуху та нервової системи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика