X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Світлові явища( факти)

Завантажити презентацію

Світлові явища( факти)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Світлові явища: цікаві факти Гречуха Вікторія

Слайд 2

Важлива властивість світла – прямолінійність його поширення. Тільки за цієї умови можливе утворення тіні і виникнення затемнень Сонця і Місяця. Промені світла відбиваються від перешкод. Якщо промені падають на дзеркало, вони відображаються так, що ми бачимо в дзеркалі предмет у натуральну величину. Якщо промені світла падають на нерівну поверхню, вони відображаються на всі боки і роблять цю поверхню освітленою. Саме тому ми можемо бачити предмети, які не світяться (в тому числі і такі небесні тіла, як планети і їх супутники). Коли промені світла потрапляють з повітря в якесь інше прозоре середовище (воду, скло), вони переломлюються (подивіться збоку на ложку в склянці з водою і побачите, що на кордоні розділу повітря-вода відбувається «перелом» ложки).

Слайд 3

Якщо білий колір падає на тригранну скляну призму, він заломлюється і одночасно розкладається на сім кольорів. У цьому полягає явище дисперсії. Кольори завжди розташовані в певному порядку: червоний; оранжевий; жовтий; зелений; блакитний; синій; фіолетовий. Така кольорова смуга називається спектром. Дисперсія спостерігається і в природі. Згадайте веселку. Вона виходить з-за того, що сонячне світло заломлюється в краплях дощу, як в призмах.

Слайд 4

Неможливо переоцінити значення світла для пізнання навколишнього світу. Адже найбільшу частину інформації ми отримуємо завдяки саме світлу. Дослідження світла, що йде до нас від небесних тіл, дозволяє дуже багато чого довідатися про них. Тут особливо важливу роль відіграють спектри небесних тіл. Це свого роду їх «паспорта», розшифровуючи які астрономи добувають інформацію про температуру, хімічний склад небесних тіл, швидкості, з якими вони рухаються, наближаючись до нас або віддаляючись від нас, і про багато іншого.

Слайд 5

У повсякденному житті ми зустрічаємося з різними оптичними приладами – від окулярів до телескопів. Їх, звичайно, не змогли б створити без дослідження світлових явищ.

Слайд 6

дяКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика