X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток телебачення і радіо

Завантажити презентацію

Розвиток телебачення і радіо

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розвиток телебачення і радіо від початку і до сьогодні.

Слайд 2

Телебачення

Слайд 3

Сьогодні телевізор – це абсолютно звичайна і необхідна річ, яка є в кожному домі. Більшість інформації, позитивної чи негативної, ми отримуємо з його допомогою. А були часи, коли телевізор – це була небувала розкіш. А історія створення сягає початку минулого сторіччя. Перший патент (тоді він називався “спосіб електричної передачі зображень”) отримав вчений Розенберг в 1907 р

Слайд 4

22 травня 1911 р. вдалося досягти практичного зображення на екран кінескопа. Це  здійснив професор Петербурзького технологічного університету Борис Львович Розінг. Після цього більш, як на десятиліття винахід не виходив за межі лабораторних зображень. І ось, 3 липня 1928 р. в США було продано перший в історії людства телевізор. Він був створений Володимиром Кузьмичем Зворикіним. Вчений був учнем Розінга та виїхав з Росії в Америку. Звичайно, якість зображення була неякісна,але розібрати, що відбувається, можна було. Перший в історії електронний телевізор появився в кінці 1936 р. знову ж таки в США. А в 1937 р. у Великобританії розпочалось виробництво електронно-променевих телевізорів з кінескопами.

Слайд 5

Слайд 6

Перший пристрій механічного сканування розробив в 1884 році німецький інженер Пауль Ніпков. Його пристрій являв собою непрозорий диск, що обертався, діаметром до 50 см, з нанесеними по спіралі отворами - так званий диск Ніпкова. Таким чином відбувалося сканування зображення світловим лучем, з подальшою передачею сигналу на спеціальний перетворювач. Для сканування ж вистачало одного фотоелемента. Кількість же отворів інколи доходила до 200 У телевізорі процес повторювався в зворотному порядку - для здобуття зображення знову таки використовувався диск з отворами, що обертався, за яким знаходилася неонова лампа. За допомогою настільки нехитрої системи і проектувалося зображення. Так само відрядковий, але з достатньою швидкістю, для того, щоб людське око бачило вже цілу картинку. Таким чином, першими почали створюватися саме проекційні телевізори. Якість картинки залишала бажати кращого - лише силуети, та гра тіней, але проте, розрізнити що саме показують було можливо. Диск Ніпкова був основним компонентів практично всіх механічних систем телевізорів.

Слайд 7

Слайд 8

У 1925 році шведському інженерові Джону Берду удалося вперше добитися передачі розпізнаваних людських осіб. Знову таки з використанням диска Ніпкова. Декілька пізніше, їм же була розроблена і перша телесистема, здатна передавати рухомі зображення. Перший же електронний телевізор, придатний для практичного вживання був розроблений в американській науково-дослідній лабораторії RCA, очолюваною Зворикиним, в кінці 1936 року. Декілька пізніше, в 1939 році, RCA представила і перший телевізор, розроблений спеціально для масового виробництва. Ця модель отримала назву RCS TT-5. Вона вдавала із себе масивний дерев'яний ящик, оснащений екраном з діагоналлю в 5 дюймів.

Слайд 9

Слайд 10

Хоча систему кольорового телебачення розробив ще Зворикин в 1928 році, лише до 1950 року стало можлива її реалізація. Да і то лише як эксперементальных розробки. Прошло багато років, перш ніж ця технологія стала загальнодоступною повсюдно. Перший, придатний до продажу кольоровий телевізор створила в 1954 році все та ж RCA. Ця модель була оснащена 15 дюймовим екраном. Декілька пізніше були розроблені моделі з діагоналями 19 і 21 дюйм. Коштували такі системи дорожче за тисячу доларів США, а отже, були доступні далеко не всім. Втім, за бажання, була можливість придбати цю техніку в кредит. Із-за складнощів з повсюдною організацією кольорового телемовлення, кольорові моделі телевізорів не могли швидко витіснити чорно-білі, і довгий час обоє типа вироблялися паралельно. Єдині стандарти (PAL і SECAM) з'явилися і почали упровадяться в 1967 році.

Слайд 11

Слайд 12

LCD-телевізори, вважаються одним з найкращих типів телевізорів. Переваги: Пласке, достатньо якісне зображення. Мала товщина. Низьке енергоспоживання.

Слайд 13

Плазмові телевізори досягли піку популярності в 2005 році. Якість картинки залишається спірною, хоча деякі користувачі віддають перевагу більш теплим та природним кольорам, плазмових телевізорів, в той час як інші віддають перевагу більш жвавим і світлим кольорам LCD. Технологія: Плазмовий екран використовує групу з трьох індивідуальних ламп денного світла на кожен піксель — червоний, зелений та синій. Змінюючи інтенсивність кожного кольору, дисплей може виробляти весь спектр кольорів за допомогою плазми, якою заповнена панель.

Слайд 14

Уявити собі сучасний телевізор без пульта дистанційного керування неможливо. А як все це з'явилося і розвивалося? І що ж чекає нас вже в самий найближчий час? Небагато про появу пульта дистанційного керування (ПДУ) ми вже розповідали в самому кінці статті «Коротка історія телебачення». Проте було б несправедливим обділити увагою настільки важливе пристосування і не розповісти про нього детальніше. Ідея дистанційного керування зародилася ще в 19 столітті. Саме тоді сербський вчений Нікола Тесла розробив принципи дистанційного керування і запатентував першу подібну систему (патент номер 613809). У 1882 році на виступі перед ученими Королівської академії він вперше продемонстрував можливість видаленого включення і виключення електричних приладів. Для цього вчений використовував радіосигнали. Перший такий пульт ДУ для телевізора був розроблений в 1950 році компанією Zenith Radio Corporation. Він отримав оригінальну назву Lazy Bones (дослівно «Ледачі кістки»). Подібні пристосування використовувалися повсюдно, у тому числі і на території Радянського Союзу. Переваги даної конструкції вочевидь - виключно низька собівартість, відсутність необхідності використовувати які-небудь додаткові рішення. Недоліки не менш очевидні; головний з них - товстенний кабель, не лише що обмежує видалення користувача від телевізора, але і що елементарно заважає ходити. Думаю немало користувачів розквасило собі носи, затнувшись об цей кабель.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Радіо

Слайд 18

Генріх Герців в 1888 році відкрив спосіб створення й виявлення електромагнітних радіохвиль. В 1895 році 25 квітня росіянин учений Олександр Степанович Попов зробив доповідь, присвячений методу використання випроменених електромагнітних хвиль для бездротової передачі електричних сигналів, що містять інформацію. У березні 1896 року А.С. Попов провів експеримент, у якім на 250 метрів передав радіограму із двома словами «Генріх Герц».

Слайд 19

Історія бездротового зв'язку починається в далекому 1901 році. У липні того року, англійської компанії «Маркони» удалося передати сигнали зі станції Польдю в Англії в станцію Сент-Джонс у Ньюфаунленде. Сама компанія була на початку двадцятого століття єдиної, хто здійснював провідний міжміський і міжнародний зв'язок. Сигнали щодня передавалися по кабелях, прокладеними між США і Європою.

Слайд 20

Вартість переговорів між Лондоном і Нью-Йорком становила 7,5 пенсів за п'ять хвилин. Попит же на радіозв'язок ріс постійно. Наприклад, у Канаді й Бразилії, існували газети, що одержували інформацію ( про погоду й ін.) цілком і повністю тільки за рахунок бездротового зв'язку «Маркони». За допомогою нового зв'язку також стали передавати кореспонденцію, клієнтам доводилося платити за кожне відправлене слово.

Слайд 21

Слайд 22

Мобільні телефони

Слайд 23

1957 р - інженер Л. І. Купріянович з Москви створив і публічно продемонстрував перший дослідний ношений мобільний телефон ЛК-1 вагою 3 кг, радіусом дії 20-30 км і часом роботи без зміни батарей 20-30 годин і базову станцію до нього. Рішення апарату запатентовані.

Слайд 24

    6 березня 1983 - Компанія Motorola випустила перший в світі комерційний портативний стільниковий телефон. Апарат DynaTAC 8000X, на який було витрачено понад $ 100 млн, розроблявся 15 років. Телефон важив 794 грама і мав розміри 33 x 4,4 x 8,9 см. Заряду акумуляторів вистачало на 8 годин роботи в режимі очікування або на одну годину в режимі розмови. У роздріб телефон коштував 3995 доларів США.

Слайд 25

1958 р. - Л. І. Купріянович створює дослідні зразки компактних мобільних телефонів вагою всього 500 г (для порівняння, вага сучасних мобільних телефонів становить в середньому 80 грам) і розмірами з цигарковий коробку.

Слайд 26

9 вересня 1991 в Росії зявився перший оператор стільникового зв'язку на базі технології NMT-450 — ЗАТ «Дельта Телеком». Ціна телефона Mobira - MD 59 NB2 (вагою близько 3 кг) з підключенням складала близько $4000. Хвилина розмови коштувала близько $1. За перші чотири роки роботи «Дельта Телеком» підключило 10 000 абонентів. В 1989 році був випущений мобільний телефон Motorola MicroTAC, мікрофон якого вміщувався у відкидній кришці

Слайд 27

В 1993 створено перший мобільний телефон із вбудованим годинником Benefon Beta.

Слайд 28

В 1996 році був випущений перший мобільний телефон в форм-факторі «розкладушка» — Motorola StarTAC

Слайд 29

В 1997 випущений мобільний телефон Philips Spark, що міг працювати 350 годин без підзарядки.

Слайд 30

В 1997 перший мобільний телефон з кольоровим екраном Siemens S10

Слайд 31

В 1999 перший сотовий телефон в форм-факторі слайдер Siemens SL10

Слайд 32

В 2000 році перший мобільний телефон, що мав GPS-приймач — Benefon ESC.

Слайд 33

В 2002 році випущений перший мобільний телефон з вбудованою камерою — Samsung V200

Слайд 34

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика