Ренесанс
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Для регулювання поведінки людей та їх об'єднань у суспільстві формуються певні правила поведінки, які орієнтують на досягнення певної мети, - соціальні норми. Соціальні норми - це правила поведінки людей та їх об'єднань, що покликані врегульовувати життя суспільства з метою забезпечення в ньому порядку і стабільності.
Ефективність дії соціальних норм залежить від міцного суспільного порядку, свідомого дотримання норм громадянами. Соціальні норми за своєю природою означають певний стандарт поведінки. Загальнолюдські норми і принципи знаходять вираження у державному і міжнародному праві, у діючих життєвих відносинах людей і народів. Призначення соціальних норм полягає в упорядкуванні поведінки суб'єктів, що забезпечує системність і певне передбачення розвитку суспільних відносин. На їх основі можна прогнозувати свою поведінку та поведінку інших суб'єктів у ситуаціях, передбачених конкретними соціальними нормами.
Основні види соціальних норм 1. Норми моралі - регулюють поведінку людей шляхом її оцінки відповідно до категорій добра і зла. Моральним є те, що приносить людям добро. Дії, які мають наслідком зло, оцінюються як аморальні. У суспільстві сформувалися моральні вимоги загальнолюдського значення, які є досягненням цивілізації, зокрема - це турбота про старих, надання матеріальної та моральної допомоги хворим і незаможним та ін. 2. Корпоративні норми - встановлюються та забезпечуються об'єднаннями громадян і є обов'язковими лише для членів цих об'єднань. Вони залежать від завдань певних об'єднань і спрямовані на досягнення цілей, заради яких ці об'єднання створювалися. Вони мають відповідати Конституції України. Закріплюються у статутах, положеннях, постановах. 3. Соціально-технічні норми – у процесі людської діяльності формуються правила, які регулюють порядок поводження людей із засобами виробництва, встановлюються правила поведінки в певних умовах. Такі правила називаються технічними нормами, але в деяких випадках вони набувають суспільного значення, тому що від їх сумлінного виконання залежить добробут, здоров'я, життя людей. 4. Релігійні норми - правила поведінки людей, що містяться в релігійних ученнях. Ці норми зафіксовані у джерелах, які становлять основу певного віровчення (Біблія, Коран). 5. Норма права - це обов'язкове, формально визначене правило поведінки загального характеру, встановлюється або санкціонується державою з метою регулювання суспільних відносин і забезпечується відповідними державними органами в межах їх компетенції.
Регулювання сімейних відносин Релігійні норми також мають певний вплив на людські відносини. В найпоширенішою релігії - християнство - без вінчання і створення сім`ї неможливе народження дітей. Інакше піде засудження церкви. Ці історично сформовані обставини іноді тільки заважають утворенню нової сім`ї.
Вплив на характер людини Характер людини багато в чому залежить від традицій виховання, встановлених в сім`ї, а також від норм і правил, які діють в навколишньому суспільстві. моральні норми повинні щепитися від народження. Це запорука формування у дитини з раннього віку понять про погане і хороше поведінці. Думка оточуючих значно відбивається на характері людини. Добре ставлення людей до себе додає впевненості. І часто трапляється так, що погане ставлення грунтується виключно на естетичних нормах. Тобто людина для суспільства непривабливий зовні. Таку думку оточуючих може привести до озлобленості і формування аморальних принципів.
Схожі презентації
Категорії