X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Радіоактивність. Види радіоактивного випромінювання"

Завантажити презентацію

"Радіоактивність. Види радіоактивного випромінювання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Радіоактивність - явище мимовільного перетворення нестійких ядер в стійкі, що супроводжується випусканням частинок і випромінюванням енергії.

Слайд 4

Радіоактивність відкрив у 1896 р. Антуан Анрі Беккерель.

Слайд 5

Властивості досліджуваного випромінювання : Велика проникаюча здатність. Інтенсивність пропорційна концентрації урану. Дія солей урану на фотопластинку, свічення речовини, іонізація повітря. Незалежність від зовнішніх умов. Зображення фотопластинки Беккерелі, яка була засвічена випромінюванням солей урану.

Слайд 6

В 1898 р. П'єр Кюрі і Марія Склодовська-Кюрі відкрили випромінювання торію, пізніше були відкриті полоній та радій. У 1898 році - відкриті полоній і радій.

Слайд 7

Штучна -радіоактивність ядер, утворених за допомогою ядерних реакцій. Природна спостерігається в природних умовах. Випромінюють атоми заряд ядра яких > 83.

Слайд 8

Іонізують повітря. Діють на фотопластинку. Викликають світіння деяких речовин. Проникають через тонкі металеві пластинки. Інтенсивність випромінювання пропорційна концентрації речовини. Інтенсивність випромінювання не залежить від зовнішніх чинників.

Слайд 9

S N α γ β В 1899 році Е. Резерфорд в результаті експериментів виявив, що радіоактивне випромінювання неоднорідне і під дією сильного магнітного поля розпадається на три складові. Дослідження Ернеста Резерфорда

Слайд 10

Промені першого типу відхиляються так само, як потік додатно заряджених частинок. Їх назвали альфа-променями. Промені другого типу відхиляється в магнітному полі так само, як потік негативно заряджених частинок (в протилежну сторону), їх назвали бета-променями. Промені третього типу, яке не відхиляється магнітним полем, назвали гамма-променями.

Слайд 11

-промені - це потоки -частинок, що являють собою ядра атомів гелію. Вони заряджені позитивно -промені мають малу проникну здатність (вони не можуть пробити листок паперу товщиною 0,1 мм) m=4а.о.м. Енергія всіх -частинок однакова.

Слайд 12

АZX А-4Z-2Y 42 He + + γ Символ «материнського» ядра Символ «дочірнього» ядра Ядро гелію 42Не Електро-магнітне випромінювання Перетворення атомних ядер, яке супроводжується випусканням - частинок називається - розпадом. А – масове число, Z - заряд (альфа) - розпад

Слайд 13

-промені представляють собою потоки електронів. Їх швидкість наближається до швидкості світла. Проникаюча здатність більша, ніж у -променів (Захистом від -променів може бути алюмінієва пластина товщиною в кілька міліметрів). m=m e

Слайд 14

АZX АZ+1Y 0-1 e + + γ Символ «материнського» ядра Символ «дочірнього» ядра Електрон Електро-магнітне випромінювання Перетворення атомних ядер, яке супроводжується випусканням - частинок називається - розпадом. (бета) - розпад А – масове число, Z - заряд

Слайд 15

-випромінювання пов’язано з переходом ядра із збудженого стану з високим рівнем енергії на більш низький рівень Висока проникна здатність Довжина хвилі від 10-8 до 10-11 см -випромінювання не викликає зміни заряду, а маса ядра змінюється на дуже малу величину.

Слайд 16

Джерело енергії. Мічені атоми в: - медицині; - археології; - промисловості; Атомні електростанції. Ядерна зброя.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Відкриття радіоактивності справила величезний вплив на розвиток науки і техніки. Однак, поряд з позитивними факторами можна навести приклади і негативних. До числа таких можна віднести ядерну зброю, аварії на атомних електростанціях та інше.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Підготували учні 11 – А класу: Кириченко Максим Коваленко Валентина Косенко Олег Лаврик Аліна Левченко Ярослав

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика