X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Простір і час

Завантажити презентацію

Простір і час

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сучасний погляд на простір і час

Слайд 2

Сучасна фізика Сучасна фізика ґрунтується переважно на двох теоретичних узагальненнях:

Слайд 3

Простір і час Буття матерії характеризується системністю, рухом та формами її існування - простором і часом. У чому ж суть простору і часу? Простір і час нерозривно зв'язані між собою. їх єдність проявляється у русі і розвитку матерії. 

Слайд 4

Концепції часу Динамічна концепція - існують події тільки теперішнього часу, минулого буття немає, воно лише залишило свої сліди в теперішньому і пішло в небуття. Майбутні події не існують взагалі, є тільки їхні передумови. Тому є минуле, теперішнє і майбутнє. Статичною концепція - не існує поділу на минуле, теперішнє, майбутнє. Всі вони існують реально одночасно.

Слайд 5

Два основні підходи

Слайд 6

Властивості простору і часу Основні властивості простору: протяжність, однорідність, ізотропність, тривимірність. Час характеризується тривалістю, одно-мірністю, незворотністю, однорідністю. І простір, і час всезагальні і об'єктивні. Специфічна властивість часу - незворотність, тобто неможливість повернення в минуле. Час тече з минулого через теперішнє в майбутнє. Деякі філософи обґрунтовують зв'язок незворотності часу з незворотністю термодинамічних процесів і з дією закону зростання ентропії (перетворення).

Слайд 7

Теорія відносності Теорія відносності складається з двох зв'язаних між собою теорій: Спеціальна теорія відносності Загальна теорія відносності Спеціальна теорія відносності  довела, що численні просторово-часові властивості, що вважалися незмінними, у дійсності виступають відносними, тобто релятивними. Положення про те, що кожне фізичне явище та кожний фізичний процес розглядається як система, яка формує свої просторово-часові відносини, стало досягненням теорії. 

Слайд 8

Сам Альберт Ейнштейн на питання про суть теорії відносності відповів: «Суть така: раніше вважали, що коли, яким-небудь чудом усі матеріальні речі раптом зникли, то простір і час залишились би. Згідно теорії відносності разом з речами зникли б і простір, і час».

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика