X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про тиск твердих тіл

Завантажити презентацію

Поняття про тиск твердих тіл

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тиск як фізична величина. Залежність тиску від сили тиску і площі опори.

Слайд 2

Вміти розраховувати тиск твердих тіл. Яка залежність тиску від сили тиску і площі поверхні тіла? Чому і як тверді тіла створюють тиск? Знати, що називається тиском Наводити приклади зменшення і збільшення тиску в техніці і природі.

Слайд 3

Чи замислювалися ви над такими питаннями: Чому на звичайному табуреті сидіти жорстко, а на твердому стільці зовсім не жорстко?

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

змінює свою швидкість або деформується

Слайд 7

Дослід № 1 пісок S=const F збільшилася Як залежить глибина занурення від сили тиску? Від чого залежить деформація?

Слайд 8

пісок F=const S зменшилася Як залежить глибина занурення від площі?

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

За один паскаль приймається такий тиск, який створює сила в 1 Н, яка діє на площу 1 м2 Тиск Р прямопропорційний силі F, що діє на поверхню перпендикулярно до неї, і обернено пропорційний площі S цієї поверхні

Слайд 13

Паскаль Блез (19.06.1623 - 19.08.1662) французький філософ, письменник, математик і фізик У 16 років довів «теорему Паскаля» і написав тракт про конічні перетини У 17 років - захоплювався проблемами аеро – і гідростатики У 18 років винайшов обчислювальну машину – «бабусю» сучасних арифмометрів. У 31 рік закінчив «Трактат про рівновагу рідин»

Слайд 14

Тверде тіло створює тиск лише на ту частину опори, з якою дотикається, і ні в якому разі не чинить тиск на стіни чи стелю кімнати. Причина тиску твердих тіл Тиск твердого тіла породжений силою, яка діє на це тіло. Її походження може бути різним. Це може бути або сила тяжіння, або сила пружності. Напрям дії такого тиску завжди збігається з напрямом дії сили тиску.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

сила тиску збільшилась в 3 рази? сила тиску зменшилась в 1,8 рази? площа збільшилась в 2,5 рази? тиск зменшився в 2,5 рази тиск збільшився в 3 рази тиск зменшився в 1,8 рази площа зменшилась в 4 рази? тиск збільшився в 4 рази Як змінився тиск, якщо

Слайд 18

1 2

Слайд 19

Ви збираєтесь в похід. Який рюкзак ви оберете: з вузькими чи широкими лямками?

Слайд 20

На чашці пружиних ваг плазом лежить цеглина. Чи змінються покази ваг, якщо її поставити на ребро?

Слайд 21

Який чинить тиск ковзняр масою 60 кг на лід, якщо довжина одного ковзана 40 см, а ширина леза 3 мм? Трактор масою 6000 кг має площу опори 2000 см2. Чому дорівнює тиск трактора на грунт? Порівняйте тиски і маси ковзняра і трактора.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика