X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Колообіг речовин і потоки енергії

Завантажити презентацію

Колообіг речовин і потоки енергії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Шевчук Лідії 11-Ф

Слайд 2

Колообіги речовин і енергії ландшафтоутворювальними процесами,оскільки до них залучені всі компоненти ландшафту чи природного Середовища а також він є багаторазова участь речовин іенергії в процесах, які протікають в географічній оболонці планети. Розрізняють геологічний кругообіг планетарного характеру і біологічний, який відбувається між організмами  і середовищем існування.

Слайд 3

Розрізняють геологічний кругообіг планетарного характеру ібіологічний, який відбувається між організмами і середовищеміснування. Підхід біокібернетики із автоматичними системами регулювання із зворотними зв'язками, дав можливість виділити для наукового дослідження важливу сторону життєвих явищ — взаємообмін інформацією (поряд з взаємообміном речовиною і енергією, що його вивчає традиційний аналіз).

Слайд 4

Взаємодія основних форм життєдіяльності базові предметні характеристики базові предметні характеристики базові предметні характеристики базові предметні характеристики форми життєдіяльності речовина енергія речовина збереження конституція енергетичний баланс стереотип відтворення обмін речовин енергообмін зворотний зв'язок розвиток асиміляція активізація випереджувальне відображення руйнування дисиміляція мінімізація енергії гальмування

Слайд 5

Види кругообігу кругообіг речовин біологічний кругообіг речовин геологічний Біогеохімічний цикл

Слайд 6

Кругообіг біологічний речовин Біологічний кругообіг — це багаторазова участь хімічних елементів у процесах, які відбуваються в біосфері. Причина кругообігу — обмеженість елементів, з яких будується тіло організмів. У біосфері відбувається постійний кругообіг елементів, які переходять від організму до організму, у неживу природу і знову до організму.

Слайд 7

Для біогенної міграції характерним є накопичення хімічних елементів у живих організмах, а також їх вивільнення в результаті розкладу мертвих організмів. Біогенна міграція викликається трьома процесами: • обміном речовин в організмах; • ростом; • розмноженням.

Слайд 8

Визначення біогенної міграції хімічних елементів, яка викликана силами життя, дав В. І. Вернадський (Закон біогенної міграції атомів). Біогенна міграція є частиною загальної міграції хімічних елементів біосфери. Головною геохімічною особливістю живої речовини є те, що вона, пропускаючи через себе атоми хімічних елементів земної кори, гідросфери й атмосфери, здійснює у процесі життєдіяльності їх закономірну диференціацію.

Слайд 9

З екологічної точки зору, найважливішими є кругообіги речовин, які є основними компонентами живої речовини: • кругообіг Оксигену; • кругообіг Карбону; • кругообіг Нітрогену; • кругообіг Сульфуру; • кругообіг Фосфору; • кругообіг води.

Слайд 10

Кругообіг геологічний речовин Колообіг речовин між Світовим океаном та суходолом. При К. р. г. частина води разом із деякими розчиненими в ній речовинами випаровується та випадає в осад на суходіл, руйнує гірську породу, робить її доступною для росту рослин, розмиває верхній шар ґрунту і разом з розчиненими сполуками та завислими часточками знову змивається в океани та моря. Принесені потоком із суходолу солі залишаються в мор. воді, вода ж знову повторює свій шлях.

Слайд 11

Слайд 12

Біогеохемі чний цикл Біогеохемі чний - система незамкнутих і незворотних кругообігів хімічних речовин в неорганічній природі через рослини і тварини в органічну природу.

Слайд 13

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика