X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
історія атомної бомби

Завантажити презентацію

історія атомної бомби

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Драма ідей: історія атомної бомби учня 9 класу Ляховича Віталіка

Слайд 2

План Ядерна або атомна бомба Історія виникнення Випробування атомної бомби Висновок

Слайд 3

Ядерна або атомна бомба — бомба,руйнівна сила якої отримується розщепленням ядра атома у результаті ланцюгової ядерної реакції. Є першим різновидом ядерної зброї та належить до зброї масового ураження . Вперше бомбу було розроблено в 1940-х у США. Перше випробування здійснено 16 липня 1945 року на полігоні неподалік Аламогордо (штат Нью-Мексико). Дві бомби було скинуто на японські міста Хіросіма і Наґасакі наприкінці Другої світової війни За період 1945—2007 років було підірвано 2065 ядерних та термоядерних пристроїв: 1056 з них належали США; 715 — СРСР; 198 — Франції; 45 — Великобританії; 45 — Китаю; 4 — Індії;

Слайд 4

Історія виникнення Дивовижний фізик Роберт Оппенгеймер, він же «батько атомної бомби», народився в Нью-Йорку в 1903 році. В часи Другої Світової, очолював розробки американських ядерників зі створення першої атомної бомби.

Слайд 5

В 1896 році французький хімік Антуан Анрі Беккерель відкриває радіоактивність урану. В 1899 році Ернест Резерфорд виявляє альфа- і бета- промені. 1900 року відкрито гамма-випромінювання. У ці роки відкрито багато радіоактивних ізотопів хімічних елементів: в 1898 П'єром Кюрі й Марією Кюрі відкриті полоній й радій, в 1899 Резерфорд відкрив радон, а Андре-Луї Деб'єрн — актиній. 1903 року Резерфорд і Фредерік Содді опублікували закон радіоактивного розпаду. 1921 року Отто Ган, фактично, відкривав ядерну ізомерію. У 1932-му Джеймс Чедвік відкрив нейтрон, а Карл Д. Андерсон — позитрон. Того ж 1932 року у США Ернест Лоуренс запустив перший циклотрон, а в Англії Ернест Волтон й Джон Кокрофт вперше розщепили ядро атома: вони зруйнували ядро літію, обстрілюючи його на прискорювачі протонами. Одночасно такий експеримент був проведений в СРСР. 1934 року Фредерік Жоліо-Кюрі відкрив штучну радіоактивність, а Енріко Фермі розробив методику сповільнення нейтронів. У 1936 ним було відкрито селективне поглинання нейтронів. 1938 року Отто Ган, Фріц Штрассман й Ліза Мейтнер відкрили розщеплення ядра урану при поглинанні ним нейтронів. З цього й починається розробка ядерної зброї. 1940 року Г. Н. Флеров й К. А. Петржак, працюючи в ЛФТІ, відкрили спонтанний поділ ядра урану. Навесні 1941 року Фермі завершив розробку теорії ланцюгової ядерної реакції. У червні 1942 Фермі й Г. Андерсон у ході дослідів отримали коефіцієнт розмноження нейтронів понад одиницю, що відкрило шлях до створення ядерного реактора. 2 грудня 1942 року в США запрацював перший у світі ядерний реактор, здійснена перша ядерна ланцюгова реакція, що могла самопідтримуватися. 17 вересня 1943 стартував «Манхеттенський проект». 16 липня 1945 року в США в пустелі поблизу Аламогордо (штат Нью-Мексико) випробувано перший ядерний вибуховий пристрій «Gadget» (одноступінчастий, на основі плутонію). У серпні 1945-го на японські міста американцями були скинуті перші атомні бомби «Маля» (6 серпня, Хіросіма) і «Товстун» (9 серпня, Нагасакі). Див. Ядерне бомбардування Хіросіми і Наґасакі.

Слайд 6

Назва випробування: Trinity (Трійця) Дата: 16 липня 1945 Місце: полігон в Аламогордо, штат Нью-Мексико. Це було випробування першої в світі атомної бомби. На ділянці діаметром в 1.6 кілометра в небо зметнувся величезний фіолетово-зелено-помаранчевa вогненна куля. Земля здригнулася від вибуху, до неба піднявся білий стовп диму і став поступово розширюватися, приймаючи на висоті близько 11 кілометрів страхітливу форму гриба. Перший ядерний вибух вразив військових і наукових. Роберту Оппенгеймеру згадалися рядки з індійської епічної поеми «Бхагавадгіта»: «Я стану Смертю, руйнівником світів». Це було випробування першої в світі атомної бомби. На ділянці діаметром в 1.6 кілометра в небо зметнувся величезний фіолетово-зелено-помаранчевa вогненна куля. Земля здригнулася від вибуху, до неба піднявся білий стовп диму і став поступово розширюватися, приймаючи на висоті близько 11 кілометрів страхітливу форму гриба. Перший ядерний вибух вразив військових і наукових. Роберту Оппенгеймеру згадалися рядки з індійської епічної поеми «Бхагавадгіта»: «Я стану Смертю, руйнівником світів». (Фото Wikicommons):

Слайд 7

Назва випробування: : Truckee Дата: 9 червня 1962 року Місце: Острів Різдва Частина проекта Домінік — серії випробування ядерної зброї, що складалась із 105 вибухів.

Слайд 8

Назва випробування: «Єдиноріг» Дата: 3 липня 1970 р. Місце:  атол у Французькій Полінезії Найбільший термоядерний вибух у Франції.

Слайд 9

Випробування атомної бомби Копії перших атомних бомб «Малюк» і«Товстяк».Саме«Малюк» був скинутий на Хіросиму 6 серпня1945, а «Товстяк» на Нагасакі 9 серпня 1945.

Слайд 10

Місце на полігоні в Аламогордо, штат  Нью-Мексико, де 16 липня 1945 року була підірвана перша в світі  атомна бомба Трійця

Слайд 11

Висновок Отже важливою проблемою на сьогоднішній день є безпечна експлуатація атомної зброї, атомних електростанцій. Адже навіть звичайне невиконання правил безпеки може привести до таких же наслідків що і ядерна війна.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика