X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Забруднення грунтів України"

Завантажити презентацію

"Забруднення грунтів України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

підготували: учні 11-А класу ХЗОШ №102 Безсонов Євген і Яковлев Владислав перевірила: вчитель з екології:Сіденко Г.В.

Слайд 2

Слайд 3

Грунт - це особливе природна освіта, що володіє поряд властивостей . Вона сформувалася в результаті тривалого перетворення поверхневих шарів літосфери під взаємообумовленою дією гідросфери і атмосфери, живих і мертвих організмів. Грунт є однією з складових частин навколишнього людину середовища. Найважливіша її властивість - родючість, тобто здатність забезпечувати зростання і розвиток рослин. Це властивість грунту грає першорядну роль в житті людини.

Слайд 4

Особливий вплив людини на родючий шар землі зросло в століття науково - технічній революції. При цьому не тільки посилюється взаємодія людини із землею, але і міняються основні риси взаємодії. Проблема «грунт - людина» ускладнюється урбанізацією, все великим використанням земель, зростанням потреб продуктів харчування.

Слайд 5

Слайд 6

Хижацька діяльність людини приводить до негативних результатів дії на грунт: прогресуючим скороченням біологічно активних площ грунту, її ерозією, засоленням і забрудненням. Порушення грунтового покриву в результаті неправильної експлуатації грунтового покриву приводить до посиленого руйнування грунтів.

Слайд 7

Є декілька типів руйнування грунтового покриву. Серед них найпоширеніша і небезпечніша - ерозія. Вона виражається в розмиві грунту, змиві її талими, зливовими і дощовими водами. За останнє сторіччя, прискорена ерозія грунтів спричинила за собою втрату 2 мільйонів гектарів родючих земель.

Слайд 8

багаторазовий обробіток його різними знаряддями за допомогою потужних і важких колісних тракторів і комбайнів;

Слайд 9

Перехід на індустріальні та інтенсивні технології, тобто за стосування високих доз мінеральних добрив і хімічних засобів захис ту рослин, яке супроводжується забрудненням грунту баластними речовинами (хлоридами, сульфатами), накопиченням отрутохіміка тів у грунтах і підгрунтовних водах.

Слайд 10

Слайд 11

Отже, найважливішим заходом збереження грунтів є правильне формування культурного агроландшафту. У кожній екосистемі має бути своє, науково обгрунтоване співвідношення між полем, лісом, луками, болотами, водойма ми. Це дасть найвищий господарський ефект і збереже довкілля. Не менш важливою справою є організація і дотримання польових, кормових та інших сівозмін. Зберегти грунт допоможуть і перехід на прогресивні форми обробітку землі, ефективні та легкі машини й механізми, скорочення повторного обробітку грунту, перехід на безплужний обробіток. Впровадження поряд з ультрахімізованим методом господарюван ня органічного (біологічного) землеробства без застосування отруто хімікатів і неякісних мінеральних добрив.

Слайд 12

http://www.refine.org.ua/pageid-1147-1.html http://www.kuksin.dp.ua/zabrudnennya-gruntiv.html http://uk.wikipedia.org\ Ю. Одум «Екологія» в 2-х томах Ю. Одум «Основи екології» Г.В. Добровольський «Грунт. Місто. Екологія », Москва, 1997 р. М. Бігон, Дж.Харпер, К. Таунсенд «Екологія особи популяції і спільноти» в 2-х томах, Изд-во «Світ», 1989

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія