X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Відходи"

Завантажити презентацію

"Відходи"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відходи. Промислові та побутові відходи. Переробка відходів

Слайд 2

Зміст Що таке відходи? Карта забруднення області Показники поводження з промисловими токсичними відходами Класифікація відходів Класи небезпеки відходів Промислові відходи Відходи населених пунктів Побутові відходи та їх види Переробка Символи переробки Збирання Спалювання Ферментація Полігони(сміттєзвалища)

Слайд 3

Відхо ди — будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення (ст. 1 Закону про Відходи). Відходи також є об'єктом права власності (Ст.8 Закону про Відходи). Право власності на відходи може переходити від однієї особи до іншої. Що таке відходи?

Слайд 4

Навантаження важкими відходами (т/кв. км)  до 200  від 200 до 1000  від1000 до 5000  від 5000 до 60000  більше 60000 Карта забруднення області

Слайд 5

До промислових відходів відносяться відходи сфер виробництва та сфер споживання. Серед них найбільшу небезпеку для довкілля і здоров’я населення становлять неутилізовані токсичні промислові відходи.

Слайд 6

З часом вертеп із лялькового театру перетворився на справжній вуличний театр, де лялькову вертепну виставу сполучають із грою живих людей, а подекуди і цілковито вся вертепна вистава зводиться до гри живих осіб. Показники поводження з промисловими токсичними відходами

Слайд 7

Класифікувати тверді промислові відходи можна за такими ознаками: Класифікація відходів -за галузями промисловості (відходи паливної, металургійної, хімічної та інших галузей); -за конкретними виробництвами (відходи сіркокислотного, содового, фосфорокислотного та інших виробництв); -за агрегатним станом (тверді, рідкі, газоподібні); -за горінням (горючі та негорючі); -за методами переробки; -за можливостями переробки (вторинні матеріальні ресурси (ВМР), що переробляються або плануються надалі перероблятися, і відходи, що на даному етапі розвитку економіки переробляти недоцільно); -за рівнем небезпеки (промислові відходи поділяються на чотири класи небезпеки).

Слайд 8

Класи небезпеки відходів Всі відходи в залежності від властивостей поділяються на 4 класи небезпеки: I-й - надзвичайно небезпечні; II-й - високо небезпечні; III-й - помірнонебезпечні; IV-й - малонебезпечні.

Слайд 9

Різноманітні відходи промисловості, наприклад шлаки, та відходи промислового сільського господарства, комунально-побутові відходи можуть бути джерелом або сировиною для видобутку чи виробництва альтернативних видів палива. Відходи — непридатні для виробництва даної продукції види сировини, її залишки, що не вживаються, або речовини, які виникають в результаті технологічних процесів, які не підлягають утилізації у даному виробництві. Відходи одного виробництва можуть використовуватися як сировина для іншого. Бажано щоби шкідливі відходи обов'язково нейтралізовувалися, але економічно це зазвичай неможливо. Відходи, що видаляються з газовими потоками виробництва, є викидами. Промислові відходи

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Побуто ві відхо ди — тип відходів, що створюються у житлово-комунальному господарстві (побуті). Побутові відходи ВИДИ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ -тверді побутові відходи (ТПВ) -рідкі побутові відходи (стічні води, фекалії)

Слайд 13

Відходи населених пунктів

Слайд 14

Переробка Актуальні питання вторинного використання, переробки й знешкодження ТПВ потребують вкладення значних коштів, а традиційний метод складування сміття на звалищах стає малоефективним і небезпечним для навколишнього середовища. Переповнені звалища й полігони виводять з використання величезні площі, отруюють водойми та повітря (див. забруднення атмосферного повітря і водойм), є розсадниками гризунів, інкубаторами хвороботворних організмів. Вимоги до полігонів ТПВ постійно зростають, що підвищує вартість захоронення відходів. Комплексна переробка ТПВ, що включає сортування, термообробку, ферментацію та інші процеси, забезпечує максимальну екологічну та економічну ефективність. Найбільш розповсюдженими видами промислової переробки ТПВ є спалювання, ферментація, сортування та їх різні комбінації. У ЄС використовують 40% побутових відходів (2010 р.).

Слайд 15

Символи переробки

Слайд 16

Збирання Збирання побутових відходів є основним завданням санітарного очищення населених пунктів і здійснюється спеціальними автомобілями спеціалізованих цехів (підприємств). Для збирання та тимчасового зберігання побутових відходів використовуютьсяконтейнери для сміття. В Україні у сільських населених пунктах відсутні спеціалізовані підприємства у сфері поводження з побутовими відходами та санкціоновані звалища відходів. Питання збирання твердих побутових відходів вирішується або територіальними громадами, або наявне стихійне викидання сміття. При цьому побутові відходи складуються у природних рельєфних утвореннях — балках,ярах, долинах річок. Це становить екологічну небезпеку, оскільки стічні води, насичені забруднювальними речовинами, потрапляють у водні об'єкти.

Слайд 17

Слайд 18

Спалювання При використанні технології спалювання ТПВ утворюються шлак й летюча зола, а також димові гази. Через підвищений вміст у шлаку важких металів його досить важко утилізувати. Попереднє сортування зменшує кількість шлаку та золи. З чотирьох сміттєспалювальних заводів (Київ, Харків, Севастополь та Дніпропетровськ) працюють лише Київський і Дніпропетровський, обладнання яких застаріле і не відповідає сучасним екологічним вимогам, внаслідок чого вони стають джерелом забруднення довкілля токсичними газами.

Слайд 19

Основним недоліком технології ферментації вихідних ТПВ без їх попереднього сортування та підготовки є велика кількість відходів, які підлягають складуванню на полігоні, а також доволі низька якість готового продукту. Він має поганий товарний вигляд, підвищений вміст важких металів. Підвищити ефективність технології можна за рахунок сортування ТПВ перед ферментацією. Ферментація

Слайд 20

Найбільші площі під полігони зайняті в Дніпропетровській — 140 гектарів, Донецькій — 330, Одеській — 195, Запорізькій — 153,Луганські області — 129 гектарів. Полігони(сміттєзвалища)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія