X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Стихійні лиха, їх класифікація та медико-тактична характеристика. Основи організації та проведення аварійно-рятувальних та невідкладних робіт, медична допомога в районах стихійних лих

Завантажити презентацію

Стихійні лиха, їх класифікація та медико-тактична характеристика. Основи організації та проведення аварійно-рятувальних та невідкладних робіт, медична допомога в районах стихійних лих

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Біорізноманіття”. Причини і наслідки деградації біорізноманіття. Природозаповідання як одна з ефективних форм збереження біорізноманіття. Основні категорії заповідних об’єктів.

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

З часів, коли Карл Лінней запропонував першу таксономічну класифікацію, минуло 250 років. З тих пір було описано близько 1,2 млн. видів (близько 14% від передбачених).

Слайд 5

Слайд 6

Генетичне біорізноманіття Генетичне біорізноманіття Генетичне різноманіття - різноманіття наборів генів, що несуть різні організми: у малому масштабі це відбувається між організмами того самого різновиду, між близько пов'язаними різновидами - у тому самому гені, між більш віддалено пов'язаними різновидами - у різних сімействах, підкласах або царствах.

Слайд 7

Екосистемне (ландшафтне ) біорізноманіття Екосистемне (ландшафтне) біорізноманіття - це сукупність унікальних і типових лісових, лучних, болотних, степових, гірських, рівнинних, морських ,річкових угруповань.

Слайд 8

Заходи збереження біорізноманіття Збалансоване використання земельних ресурсів. Невиснажливе використання природних екосистем. Зниження рівня техногенних забруднень природних комплексів. Збільшення площ під лісами й іншою природною рослинністю.

Слайд 9

Аспекти трактування ландшафтного різноманіття. Ландшафтнознавчий Антропічний Біоцентричний Гуманістичний

Слайд 10

Ландшафтознавче трактування різноманіття: Базується на визначенні кількості типів ландшафтів і кількості їх контурів у межах певної території. Шищенко та Гродзинський вважали, що найбільш різноманітну ландшафтну структуру мають території, де межують ландшафти різних природних зон і різних тектонічних структур.

Слайд 11

Гуманістичне трактування ландшафтного різноманіття Зводиться до трактування ландшафту як природо-культурної цілісності.

Слайд 12

Антропічне трактування ландшафтного різноманіття Базується на розумінні інтегративного ландшафту, тобто ландшафту зміненого і перетвореного людською діяльністю.

Слайд 13

Біоцентричне трактування ландшафтного різноманіття Полягає у тому, що досягнення ландшафтного різноманіття передусім необхідне для забезпечення біотичного. Відновлення біотичного різноманіття в умовах реального ландшафту полягає в поєднанні окремих ділянок із збереженою природною рослинністю в цілісну мережу завдяки формуванню екологічних коридорів.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Нова стратегія ООН Мета: збереження біологічного різноманіття на планеті, зниження темпів вимирання біологічних видів до 2020-го року в два рази в порівнянні з поточними темпами, і збільшити кількість заповідних територій на суші до 17% і до 10% в океані.

Слайд 17

Слайд 18

Руйнування природного середовища життя заготовка деревини, добування корисних копалин, вируб лісу під пасовища, будівництво дамб і автомагістралей, спалення трав’яних покривів.

Слайд 19

Чужорідні види Коли людина ввозить у будь-яку екосистему чужорідні біологічні види, вони змінюють усю екосистему настільки, що витісняють інші види, або приносять із собою такі хвороби, проти яких у них немає імунітету.

Слайд 20

Надмірна експлуатація природних ресурсів У вересні 1914 року в зоопарку міста Цінціннаті помер останній мандруючий голуб.

Слайд 21

Швидке зростання населення У середині XIX століття чисельність населення Землі складала 1 млрд осіб. Через 1,5 століття кількість збільшилася до 6млрд.Використання природних ресурсів перевищує допустимі норми.

Слайд 22

Загроза глобального потепління Протягом останнього століття температура на Землі може підвищитися на 3,5 градуса за Цельсієм. підвищення температури води — одна з причин загибелі коралових рифів, які є середовищем життя багатьох морських організмів. підняття рівня Світового океану на 1 м може призвести до затоплення великих прибережних ділянок

Слайд 23

Категорії заповідних об’єктів: Природні території та об’єкти: природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, заказники, заповідні урочища. Штучно створені об’єкти: ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Слайд 24

Природоохоронні території України: Біосферні заповідники: Асканія-Нова, Карпатський, Чорноморський, Дунайський. Природні заповідники: Розточчя, Медобори, Канівський, Кримський, Казантипський.. Природні парки: Синевир, Сколівські Бескиди, Яворівський, Гуцульщина.

Слайд 25

Природозаповідною справою займається: - Товариство Подільських природодослідників і любителів природи ; - Хортицьке товариство збережувачів природи ; - Кримське товариство природодослідників і любителів природи ; - Миколаївське товариство любителів природи ; - Харківське товариство любителів природи ; - Полтавський природо-заповідний музей ; - Київський природоохоронний комітет ; - природничий відділ Українського наукового товариства ;

Слайд 26

Висновок: Сучасні екологічні спостереження вказують на те, що збереження генофонду регіону можливе лише за умови 10-15% заповідності його території. Необхідно цілеспрямовано використовувати усі природні ресурси та формувати екологічні мережі для їх збереження.

Слайд 27

Презентацію підготував учень 11- А класу Шишка Назар.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія