X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Запорізька Січ

Завантажити презентацію

Запорізька Січ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Запорізька Січ Підготувала Смірнова І.А. вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Козак «Козак» - тюркського походження, що означає сторож, вартовий, представник військового стану, воїн-найманець той, що йде попереду. В турецькій мові слово «козак» означає вільна, незалежна людина. У словнику половецької мови "Соdeх Сumanicus" (1303 р.) "козак" перекладено як «вільний, страж, конвоїр".

Слайд 3

Дмитро Вишневецький - військовий діяч, козацький гетьман. Першозасновник Запорізької Січі. В народних легендах він виступає під іменем Байди.

Слайд 4

У 1553 році князь із Волині – Дмитро Байда-Вишневецький зібрав роту козаків, озброїв їх і пішов за Дніпровські пороги. Там на віддаленому, але стратегічно важливому острові Мала Хортиця будує укріплення з кам’яним замком – “Січ”. Ця назва походить від слова “сікти”(„засіка” – укріплення).

Слайд 5

Назва міста-фортеці, військово-адміністративного центру війська і земель запорізького козацтва.

Слайд 6

Бойовий човен - чайка Чайка (бойовий дуб) — бойовий човен довжиною 15,5 — 21,5 м, з шириною й висотою бортів до 4 м і осадкою близько 1,5 м. На човні стояли чотири гармати — дві на кормі та дві на носі. Колекційна монета «Козацький човен». 2010 рік.

Слайд 7

Бойовий човен - чайка Ніяких надбудов та захистків од негоди козаки на чайках не робили. Зате ставили по два стерна - на носі та кормі і посередині щоглу. Було по 6 - 8 весел з кожного борту. Екіпаж, залежно від розміру судна, становив від 50 до 70 чоловік.

Слайд 8

Озброєння козаків Пістоль Захалявні ножі Шаблі Бойовий молоток-топірець ("келеф" або "чекан») Спис

Слайд 9

Озброєння козаків

Слайд 10

Клейноди Запорозької Січі Символами влади військової старшини були клейноди (від німецького слова Кlіеіnоd - дорогоцінність). До клейнодів належали: корогва (прапор), бунчук, булава та її різновиди, тростина (палиця) та пірнач, литаври та печатка.

Слайд 11

Клейноди Запорозької Січі Корогва ( військовий прапор) Запорозької Січі найчастіше мала червоний колір, білий хрест посередині та сонце, місяць, зірки в кутах. Герб Запорозької Січі - козак з шаблею при боці і рушницею на лівому плечі - був зображений на січовій печатці.

Слайд 12

Клейноди Запорозької Січі Булава (прасл. — ґуля, грудка) — холодна зброя ударно-роздроблювальної дії. Один з українських козацьких клейнодів: а) символ влади гетьмана України; б) символ влади полковника; в) символ влади кошового отамана Запорозької Січі.

Слайд 13

Литаври (тулумбус)-це мідна чаша (казан), обтягнута з відкритого боку шкірою. Литаври (тулумбус) Тулумбус був невід’ємною частиною воєнного побуту козаків Запорізької Січі. Ним скликали раду козаків чи старшин, повідомляли про загрозу ворожого нападу, передавали накази по полку під час бою. Вирушаючи в похід, зв’язкові полкові брали з собою литаври, прив’язуючи їх до сідла.

Слайд 14

Козаки Запорізький козак при повному озброєнні. Гравюра ХІХ ст. Пам’ятник козаку Мамаю на Волині

Слайд 15

Зовнішність козака Вони були зросту середнього, плечисті, ставні, міцні, дужі, з лиця повновиді, округлі й від літньої степової спеки смагляві. З довгими вусами на верхній губі, з розкішним оселедцем, або чуприною, на тім’ї, у смушевій гостроверхій шапці на голові, вічно з люлькою в зубах.

Слайд 16

Внутрішній світ козаків Запорозькі козаки були : вірними товаришами добрими друзями справжніми братами у стосунках одне з одним мирними сусідами до своїх соратників за ремеслом жорстокі, дикі й безжальні щодо своїх ворогів

Слайд 17

Душевні якості козаків Відвага, хитрость, розум, благодушність, щедрість, безкорисливість, гостинність, привітність, чесність, любов до свободи. Запорозькі козаки у себе вважали звичайну крадіжку якогось батога чи пута страшним злочином, за який винного карали на смерть.

Слайд 18

У вільний час Високі шанувальники пісень, дум і рідної музики, запорожці любили послухати своїх боянів, сліпців-кобзарів, нерідко самі складали пісні й думи і самі бралися за кобзи, які були в них улюбленим музичним інструментом.

Слайд 19

У вільний час «Струни мої золотії, заграйте мені стиха, Нехай козак- нетяжище позабуде лихо». Запорозькі розваги. Гравюра Т. Калинського. 70-ті роки XVIII ст.

Слайд 20

Запорозьке козацтво було надзвичайно організованою і дисциплінованою військовою силою, однією із кращих армій свого часу - прообразом збройних сил держави. Запорозьке козацтво стало провідною силою народу в боротьбі за соціальне і національне визволення.

Слайд 21

Козацький марш

Слайд 22

Дякую за увагу!

Слайд 23

Список використаних джерел http://uk.wikipedia.org/wiki/Човен http://www.bizslovo.org/content/index.php/ru/koz-tvo/72-harakterystyka/106-harakterystyka-zapor-kozaka.html http://kampot.org.ua/ukraine/history_ukraine/kozactvo/339-zaporizki-kozaki.html http://uk.wikipedia.org/wiki/Булава http://www.sich.in.ua/index.php?module=articles&act=show&c=3&id=35 http://www.sich.in.ua/index.php?module=articles&act=show&c=2&id=15 http://mamajeva-sloboda.ua/publ.php?id=42 http://muzda.ru/mp3/КОЗАКИ/2/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання