X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вертеп"

Завантажити презентацію

"Вертеп"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВЕРТЕП

Слайд 2

ВЕРТЕП (зі старослов'янської — печера) — мандрівний театр маріонеток, поширений в основному в Україні, в барокову добу (17-18 століття). Мав форму двоповерхового дерев'яного ящика.  

Слайд 3

БУДОВА ВЕРТЕПУ

Слайд 4

На другому поверсі показували різдвяну драму; На першому — механічно прив'язану до неї сатирично-побутову інтермедію. Вертепна скриня схожа на будиночок, що має два поверхи, які за християнською традицією трактувалися як "небо" і "земля". На верхньому поверсі вертепу знаходилася нерухома фігура діви Марії з немовлям, а на нижньому - трон царя Ірода.

Слайд 5

ЛЯЛЬКИ

Слайд 6

Слайд 7

 Вертепні ляльки рухалися за допомогою прикріплених до них знизу дротів. Вертепник, який стояв позаду скрині,водив ляльку по прорізах у підлозі, спостерігаючи за дією у спеціальні віконечка. Лялькар говорив і співав за всіх героїв, змінюючи голос для надання певної характеристики персонажам. Ляльок у вертепах могло бути до 40.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Крім того, частина вертепних ляльок мали певну механізацію: Смерть замахувалася косою, у царя Ірода голова злітала з плечей. Кожна лялька мала свій ігровий простір і рухалася строго в його межах. 

Слайд 11

Слайд 12

Персонажів біблійної частини вистави одягали у канонічне вбрання, решту героїв - відповідно до соціального положення і національних ознак. 

Слайд 13

СЮЖЕТИ

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання