Літературні казки українських письменників В. Нестайка та Л.Письменної
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Соколова Надія Ігорівна Лариса Письменна Літературні казки українських письменників Всеволод Нестайко
Вірш Ліни Костенко читають Настя та Владик Лариса Письменна Народилася 11 лютого 1914 року в сім`ї сільського фельдшера і вчительки на Житомирщині. Батьки з раннього дитинства прищеплювали дівчинці любов до літератури. Писати твори почала з юності. Навчалася в Київському лісовому інституті, працювала на посаді завідуючої редакцією літератури у видавництві «Веселка». Нагороджена премією Лесі Українки. Померла 27 лютого 1992 року.
Словникова робота Сап'янці – кімнатні тапочки. Облудниця – та, що ходить навколо, блудить. Ганьба – сором. Гамселити – бити, стукати. Начхайте – забудьте, не думайте. Теревенити – (доберіть синоніми) Боронь Боже – береги нас Боже. Нівроку – нормально.
-Як звали головного героя казки? -Чому його так назвали? -Де відбуваються події казки? -Що він шукав? -Як почали відноситися до нього звірі в лісі? Чому? -Чи переживав ведмідь? Чому? -Знайдіть та прочитайте, як він доводив свою правоту. -Що відповідала на це лисиця? -Якою вона стала останнім часом? Чому?
Робота в групах Знайдіть та випишіть найбільше дієслів з казки “Сап'янці”за 2 хвилини Який ведмідь? Любить поїсти Добрий Чесний Чемний Не робить поганих справ
Всеволод Нестайко Народився 30 січня 1930 (зараз йому 82 роки) - видатний дитячий письменник, мрійник, який забавляє діток веселими оповіданнями про них самих та їхні пригоди. «Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство — догратися, досміятися, добешкетувати... Вихід був один — стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше».
Словникова робота Примарне – те, яке здається несправжнім, привижається, як уві сні. Химерні – страшні та дивовижні. Хитка хода – іде, хитаючись. Шолудива – в хворобливих ранах, яка чешеться від них. Причулюватися під ручку – прогуляватися під ручку. Рохкати – хрюкати. Галас, гармидер, лемент – крик, шум, голосні розмови. Нежить – насморк. Шпарка – щілина. Кара – покарання. Спантеличені – неприємно здивовані.
Вибіркове читання -…”Черевний тиф”… -…”кишіла різними хворобами”… -…”Краснухи”… -…”лемент”… -…”білка Вивірка”.. -…”дядечка Яся”… Послухаємо уривок твору Всеволода Нестайка “В країні сонячних зайчиків” http://kraj.at.ua/load/ukrajinska_literatura/opovidannja/vsevolod_nestajko_v_krajini_sonjachnikh_zajchikiv/3-1-0-60
Підсумок уроку -Чи захотілося вам повністю прочитати ці твори? -Де їх можна взяти? Домашнє завдання Взяти в бібліотеці книгу В.Нестайка “В країні сонячних зайчиків” та прочитати її.
Схожі презентації
Категорії