X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Живлення рослин

Завантажити презентацію

Живлення рослин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація Студентки 2-го курсу агрономічного факультету Групи СПГ 0801-2 Павлюченко Аліни

Слайд 2

розрізняють повітряне (фотосинтез) і ґрунтове (кореневе) живлення.

Слайд 3

Кореневе живлення рослин Живлення рослин - процес поглинання і засвоєння з навколишнього середовища хімічних елементів, необхідних для їх життя. Одні живильні елементи рослини поглинають з повітря у формі вуглекислого газу і молекулярного кисню, інші - з ґрунту у формі води і іонів мінеральних солей.

Слайд 4

Історія вивчення мінерального живлення Історія відкриття кореневого живлення досить довга і складна. У Стародавньому світі під впливом поглядів Аристотеля склалося уявлення,всі речовини рослина одержує через корені з ґрунту у вигляді чистої води.

Слайд 5

Теорія мінерального живлення Відповідно до уявлень Лібіха корені одержують необхідні для синтезу органічних речовин сполуки з ґрунту у формі мінералів.

Слайд 6

Макроелементи елементи які накопичуються в рослинах у більш-менш значних кількостях.

Слайд 7

Фосфор Фосфор - конституційний елемент, що входить до складу молекул багатьох органічних сполук ( вуглеводів, нуклеїнових кислот, білків). Входить до складу АДФ і АТФ і тим відіграє важливу роль в енергетиці рослинних організмів. У цій функції він у першу чергу важливий для фотосинтезу та дихання рослин.

Слайд 8

Сульфур Сульфур – елемент конституційний. Він входить до складу майже всіх білків, оскільки рад амінокислот є сірковмісними. Бере участь у деяких окисно-відновних процесах. Входить у склад рада вітамінів групи B. Підтримує нормальний хід поділу клітин і ріст молодих тканин.

Слайд 9

Калій Калій – не конституційний елемент. Підтримує на оптимальному рівні фізико-хімічні властивості протопласта, активізує роботу ферментів. Сприяє підтримці водного балансу рослин на оптимальному рівні шляхом підвищення осмотичного потенціалу клітин і підвищення здатності білків до гідратації.

Слайд 10

Натрій Натрій підтримує оптимальний для клітин осмотичний потенціал і тим, в остаточному підсумку, підвищує посухостійкість рослин. Підвищує розмір листової поверхні, тканини стають більш “м’ясистими” особливо в цукрового буряку.

Слайд 11

Кальцій Кальцій – конституційний елемент, входить до складу пектинових речовин і деяких інших органічних сполук. Впливає на в’язкість цитоплазми. Усуває токсичну дію ряду мікроелементів.

Слайд 12

Магній Магній – конституційний елемент, входить до складу молекули хлорофілу. Забезпечує переміщення фосфору по рослинах. Активізує дію ряду ферментів, у першу чергу тих, що забезпечують білковий і вуглеводний обміни.

Слайд 13

Мікроелементи елементи які необхідні для рослин у порівняно невеликих кількостях. Входять до складу ферментів.

Слайд 14

Ферум Ферум як мікроелемент входить до складу окисно-відновних ферментів (фередоксин, НАД, каталаза.) Забезпечує синтез хлорофілу(так що під час відсутності заліза хлорофіл не синтезується і в рослин знебарвлюється листя – розвивається - хлороз).

Слайд 15

Манган Входить до складу ферменту гідроксиламінредуктаза і тому впливає на хід білкового обміну. Манган поліпшує використання рослинами амонійного азоту NH½+. Активує фермент інвертазу і тим самим є учасником вуглеводного обміну.

Слайд 16

Бор Не входить до складу ферментів, але впливає на значну кількість фізіолого-біохімічних процесів. Підвищує активність оксиредуктаз, полегшує клітинне дихання. Під впливом бору активізується синтез крохмалю і сахарози.

Слайд 17

Купрум Приймає участь в побудові молекул деяких окисно-відновних ферментів, зокрема, пластоціаніну, цитохромоксидази. Підвищує стійкість рослин до грибкових захворювань.

Слайд 18

Цинк Важливий компонент ферменту карбоангідрази, що каталізує дуже важливу для дихання рослин реакцію. Впливає на діяльність меристем, сприяє накопиченню фітогормону.

Слайд 19

Хлор Підтримує в клітинах необхідний тургор, забезпечує їх нейтральний електричний заряд. Стимулює фотосинтетичне фосфорилювання.

Слайд 20

Йод Поки що не показана необхідність йоду для метаболізму рослин, але йод необхідний для організму тварин і людини.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія