X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Засоби для захисту рослин"

Завантажити презентацію

"Засоби для захисту рослин"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Засоби для захисту рослин

Слайд 2

Засоби захисту рослин діляться на хімічні та біологічні. Хімічні засоби захисту рослин називають пестицидами. Усі засоби захисту рослин класифікуються за хімічним складом, об'єктам застосування, за характером дії і способом проникнення у шкідливий організм.

Слайд 3

За хімічним складом їх поділяють на три основні групи неорганічні сполуки (сполуки ртуті, міді, сірки, фтору, барію, бору, миш'яку і т.д.) органічні сполуки (хлорорганічні, фосфорорганічні, синтетичні піретроїди, нітрофеноли, похідні тіо-і дітіокарбамінової кислот і т.д.); біогенного походження, створені з продуктів життєдіяльності або самих бактерій, вірусів, грибів, рослин (піретріни, антибіотики).

Слайд 4

неорганічні сполуки 

Слайд 5

біогенного походження  

Слайд 6

По об'єктах застосування: • інсектициди - для боротьби з шкідливими комахами; • акарициди - проти кліщів; • нематоциди - проти нематод; • родентициди - проти гризунів; • фунгіциди (антисептики) - проти грибів; • антибіотики (антисептики, бактерициди) - проти бактерій; • гербіциди - засоби боротьби з бур'янистою рослинністю; • арборициди - проти смітної деревної рослинності.

Слайд 7

Інсектициди Інсектициди (від линського insectum — комаха і caedo — вбиваю)  — хімічні препарати для захисту рослин від шкідливих комах. Певні комахи суттєво знижують, а в деяких випадках можуть повністю знищити врожай сільськогосподарських культур. Живлячись вегетативними чи генеративними органах рослин, крім прямого зменшення врожаю і його якості, шкідливі комахи і кліщі є джерелами розповсюдження вірусних і грибкових захворювань рослин. Інсектициди використовують для захисту рослин від таких шкідливих комах. Контролюючи шкідників інсектициди допомагають попередити втрати врожаю і покращити його якість. Основні культури, де використовують інсектициди — зернові, плодові, овочеві культури і картопля.

Слайд 8

Слайд 9

Гербіциди  Гербіциди — хімічні препарати (або їхні композиції), що використовуються для боротьби з небажаною рослинністю. Широке застосування цих речовин у сільському господарстві привело до істотного збільшення врожаїв. Однак в разі невмілого чи надмірного використання призводить до забруднення ґрунту і води, що, у свою чергу, викликає загибель птахів і дрібних тварин, і навіть створює загрозу здоров'ю людини. Вчений Гомбарк винайшов в 1768 р. і застосував на пелюстках ромашки. За характером дії на рослини гербіциди діляться на дві основні: суцільні, що діють на всі види рослин вибіркові (селективні), які придушують лише певні види рослин і відносно безпечні для інших.

Слайд 10

Слайд 11

Акарициди Акарициди (від др.-греч. Ἄκαρι - кліщ і лат. Caedo - вбиваю) - різні хімічні препарати для боротьби з кліщами сільськогосподарських культур, продуктів, з паразитами домашніх тварин і птиці. Акарицидні обробки зон відпочинку є невід'ємною складовою профілактики кліщових інфекцій таких як кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма. До акарицидів відносяться сірка і різні сіро-, хлор-і фосфорорганічні сполуки.

Слайд 12

Слайд 13

За характером дії пестициди поділяють на: • контактні (що вбивають шкідливий об'єкт при контакті з ним) • системні (проникають в тканини і провідну систему рослин і вбивають шкідливий об'єкт при живленні на такій рослині). За способом проникнення існують препарати: • контактної дії (через покриви тіла) • кишкової дії (при проковтуванні) • фуміганти (при диханні)

Слайд 14

За гігієнічної класифікації пестициди поділяють на чотири групи: • сильнодіючі отруйні речовини зі средньолетальною дозою (ЛД50) до 1 мг/кг маси тіла; • високотоксичні - ЛД50 від 50 до 200 мг / кг; • среднетоксичні - ЛД50 від 200 до 1000 мг / кг; • малотоксичні - ЛД50 більше 1000 мг / кг. Важливо відзначити, що за цією класифікацією будь-яка речовина, що не потрапила в перші три групи, відноситься до четвертої.

Слайд 15

Вплив на навколышне середовище Застосування пестицидів дозволяє отримувати стабільні врожаї і обмежувати поширення інфекцій, що передаються тваринами-переносниками, наприклад, малярії та висипного тифу. Однак непродумане використання пестицидів має і негативні наслідки. Воно веде до появи стійких до них видів організмів, особливо серед комах; губить хижаків (природних ворогів шкідників) та інших корисних тварин. Забруднюючи навколишнє середовище, пестициди загрожують і людині: зараз їх виявляють навіть у грунтових водах.

Слайд 16

Наслідки Загибель диких тварин при обробці полів пестицидами; Масове розмноження шкідників після застосування пестицидів; Поява шкідників, стійких до пестицидів.

Слайд 17

Інтегрований захист рослин -                                                     раціональна, динамічна система захисту рослин від      шкідливих організмів, що поєднує використання природних      регултруют факторів середовища з диференційованим      застосуванням на основі порогів шкодочинності комплексу      ефективних методів, що задовольняють екологічним та      економічним вимогам.

Слайд 18

Жива природа - це не пасивний об'єкт нашого впливу, вона відповідає на нього активної пристосувальної реакцією. Цим пояснюється поява шкідників, стійких до пестицидів, причому їх кількість збільшується.

Слайд 19

Методи боротьби з пестицидами Карантинний - комплекс заходів , що дозволяє попередити поширення найбільш небезпечних шкідників. Селекційний - виведення сортів рослин і порід тварин , стійких до хвороб і шкідливих комах . Агротехнічний - прийоми обробки грунту , введення сівозмін , дотримання строку посівів і технології збирання та наукових рекомендацій застосування пестицидів. Хімічний - створення нових пестицидів з високою вибірковістю дії і великою швидкістю розпаду . Фізичний - боротьба з нічними комахами (оптичні пастки , лампи розжарювання) . Біологічний - використання паразитів шкідників ; хижих і комахоїдних птахів і ссавців ; мікробів і вірусів ; синтетичних аналогів біологічно активних речовин.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія