X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
захворювання сечовидільної системи

Завантажити презентацію

захворювання сечовидільної системи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Мета уроку: формувати знання про причини утворення хмар і туману, дати уявлення про види хмар; розвивати вміння створювати образ об’єкта; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу.

Слайд 3

План вивчення нового матеріалу 1. Утворення туману та хмар. 2. Види хмар. 3. Хмарність

Слайд 4

Яку максимальну кількість води можна налити в літрову банку? Дійсно, в літрову банку не ввійде більш ніж літр води, решта просто проллється через край. Так і в одному кубічному метрі повітря з температурою +20 °С не може міститися більш ніж 17 г водяної пари. А якщо температура повітря знизиться? Тоді надлишкова водяна пара конденсується («проллється») й утворяться крапельки води або крижані кристали. У результаті біля земної поверхні спостерігається завіса туману, а на більшій висоті — хмари.

Слайд 5

ТУМАН Туман – конденсована водяна пара, що виникає в приземному шарі повітря в результаті зниження температури. Найчастіше тумани спостерігаються в Арктиці та в південних частинах океанів біля Антарктиди. В помірних широтах виділяють район о. Ньюфаундленда, біля якого зустрічаються тепла течія Гольфстрім і холодна Лабрадорська течія.

Слайд 6

Схема утворення хмар

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Шаруваті хмари

Слайд 10

Шаруваті хмари Розташовуються на «нижньому поверсі», на висоті від 200 м до 2 км. Вони складаються з крапельок води і являють собою сірий однорідний хмарний шар, що нагадує туман. Вони щільною завісою вкривають небо, іноді «ховаючи» верхні поверхи висотних будинків. Зазвичай вони приносять дрібний дощ або сніг, причому дощ може йти протягом декількох годин.

Слайд 11

Купчасті хмари

Слайд 12

Купчасті хмари Формуються «поверхом» вище, на висоті 2—5 км, іноді їх вершини досягають висоти 8-10 км. Вони можуть складатися як із крапель води, так і з кристаликів льоду. У наших помірних широтах вони більш характерні для теплої пори року, оскільки виникають над ділянками земної поверхні, що добре прогріваються. Ці яскраво-білі хмари дуже мальовничі, вони схожі на величезні вежі, куполи, гори, казкові замки. Якщо ви будете довго дивитися на них, то помітите, що форма цих хмар постійно змінюється. Це пов’язано з безперервністю їх утворення. Коли конденсація відбувається інтенсивно, крапельки води стають більшими, купчаста хмара начебто «супиться». Такі хмари приносять грози і зливи.

Слайд 13

Перисті хмари

Слайд 14

Перисті хмари Найвищими з тих, що утворюються в тропосфері на висоті понад 12 км. Вони мають ніжно-білий колір і складаються з кристаликів льоду. За зовнішнім виглядом ці хмари дійсно трохи нагадують пера і пух або тонкі нитки, ніби переплутані пустотливим кошеням. Перисті хмари просвічуються і не дають тіні, тому їх можна спостерігати й у сонячний день. Вони не приносять опадів, але деякі з їх різновидів можуть передбачати зміну погоди

Слайд 15

Дослід «Створення маленької хмари і дощу»

Слайд 16

Завдання: Заповнити таблицю у зошитах, використовуючи матеріал підручника. Група Назва Висота утворення Зовнішній вигляд (малюнок) Які опади прино- сять Яку погоду передві- щають І Шаруваті ІІ Купчасті ІІІ Перисті

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Практична робота Складання діаграми хмарності

Слайд 20

Закріплення: Запитання 1. Чому рекомендують перед заморозками поливати город водою? 2. Чому при хмарному небі вночі можна не боятися похолодання?

Слайд 21

Завдання для кмітливих: Учені довели, що при конденсації виділяється велика кількість енергії. Так, одна велика купчасто-дощова хмара за годину може виділити більше тепла ніж атомний вибух середньої потужності. Поясніть природу цього явища. Складіть логічний ланцюжок ходу своїх міркувань.

Слайд 22

Зразок: водяна пара, що утворилася в результаті випаровування, - сонячна енергія, необхідна для випаровування, - конденсація – утворення крапельок води – виділення енергії.

Слайд 23

Висновки: Хмари — це скупчення зважених в атмосфері крапельок води й кристаликів льоду. Найпоширеніші з них — купчасті, шаруваті, перисті і їх різновиди. Сукупність хмар, які спостерігаються на небі в певний час, називають хмарністю. Вона вимірюється в балах і вказує на ступінь покриття видимої частини неба хмарами. Хмарність — важливий показник погоди. Туман — це скупчення дрібних крапель води, або суміші крапель води й кристалів льоду, або тільки крижаних кристалів, що виникає в безпосередній близькості від поверхні землі або води.

Слайд 24

Домашнє завдання: 1. Опрацювати п.37 с.131-134 2. За власними спостереженнями визначте, які хмари бувають у нашій місцевості. 3. Підберіть прислів’я та загадки про хмари, поясніть їх.

Слайд 25

Голубий колір неба при розсіюванні хвиль

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія