"Як пристосувалися тварини до повітряного середовища"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Як пристосувалися тварини до повітряного середовища Підготував Учень 8-Б КНВК Воротинцев Артем
Повітряне середовище У ході еволюції повітряне середовище була освоєне пізніше, ніж водне. Його особливість полягає в тому, що воно газоподібне, тому характеризується низькими вологістю, щільністю і тиском, високим вмістом кисню. У ході еволюції у живих організмів виробилися необхідні анатомо-морфологічні, фізіологічні, поведінкові й інші адаптації.
Повітряне середовище Мала піднімальна сила повітря визначає максимальну масу і розміри наземних організмів. Тварини в наземно-повітряному середовищі пересуваються по ґрунту або по повітрю (птахи, комахи). У зв'язку з цим, у тварин з'явилися легені і трахеї. Сильний розвиток отримали скелетні органи, що забезпечують автономність пересування по суші і підтримують тіла з усіма його органами.
Повітряне середовище Мешканці повітряного середовища повинні мати власну опорну систему, яка підтримує тіло: - тварини – твердим або гідростатичним скелетом. Всі мешканці повітряного середовища тісно пов’язані з поверхнею землі, яка служить їм для прикріплення і опори, тому що життя у завислому стані в повітрі неможливе.
Повітряне середовище До активного польоту здатні 75% видів усіх наземних тварин, переважно комахи та птахи. Літають наземні тварини в основному з допомогою мускульних зусиль і планувати за рахунок повітряних течій. Завдяки рухливості повітря, вертикальним та горизонтальним переміщенням повітряних мас у нижніх шарах атмосфери можливий пасивний політ ряду організмів.
Схожі презентації
Категорії