Взаємодія рослин, грибів, бактерій та їх роль в екосистемах
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Які рослини є деревами? 2. Які рослини є травами? 3. Якою може бути тривалість життя різних видів рослин?
Продуценти (виробники) - живі організми, які виробляють органічні речовини з неорганічних сполук. До продуцентів належить більшість рослин і ряд бактерій. Для вироблення органічних речовин продуценти використовують енергію світла (рослини, деякі бактерії) або хімічних реакцій (бактерії). Консументи (споживачі) - це організми, що одержують енергію та органічні речовини за рахунок харчування автотрофами чи іншими консументами. Редуценти (руйнівники) - гетеротрофні організми, в основному бактерії та гриби, які у процесі життєдіяльності перетворюють органічні залишки на неорганічні речовини. Редуценти є завершальною ланкою у кругообігу речовин, утворюючи неорганічні речовини для включення їх у новий цикл.
Кругообіг речовини й енергії - багаторазова участь речовин і енергії на процесах, які відбуваються в оболонках планети. Розрізняють геологічний кругообіг планетарного характеру й біологічний, який відбувається між організмами й середовищем існування. Особливе значення для біосфери має кругообіг біогенних елементів - Нітрогену, Фосфору, Сульфуру, Карбону.
Ліс - один з основних типів рослинного покриву, що об’єднує рослинні угруповання, панівний ярус у яких утворюють дерева, і займає більш або менш значну територію. Рослини, що утворюють ліс, перебувають у взаємодії одна з одною, з тваринами, грибами, бактеріями та з атмосферою.
Степ - тип рослинності, утворений угрупованнями, у складі яких переважають багаторічні трав’янисті рослини ксерофіти. Рослини, що утворюють степ, перебувають у взаємодії одна з одною, з тваринами, грибами, бактеріями та з атмосферою.
Схожі презентації
Категорії