X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Взаємодія рослин, грибів, бактерій та їх роль в екосистемах

Завантажити презентацію

Взаємодія рослин, грибів, бактерій та їх роль в екосистемах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Взаємодія рослин, грибів, бактерій та їх роль в екосистемах

Слайд 2

1. Які рослини є деревами? 2. Які рослини є травами? 3. Якою може бути тривалість життя різних видів рослин?

Слайд 3

Продуценти (виробники) - живі організми, які виробляють органічні речовини з неорганічних сполук. До продуцентів належить більшість рослин і ряд бактерій. Для вироблення органічних речовин продуценти використовують енергію світла (рослини, деякі бактерії) або хімічних реакцій (бактерії). Консументи (споживачі) - це організми, що одержують енергію та органічні речовини за рахунок харчування автотрофами чи іншими консументами. Редуценти (руйнівники) - гетеротрофні організми, в основному бактерії та гриби, які у процесі життєдіяльності перетворюють органічні залишки на неорганічні речовини. Редуценти є завершальною ланкою у кругообігу речовин, утворюючи неорганічні речовини для включення їх у новий цикл.

Слайд 4

Кругообіг речовини й енергії - багаторазова участь речовин і енергії на процесах, які відбуваються в оболонках планети. Розрізняють геологічний кругообіг планетарного характеру й біологічний, який відбувається між організмами й середовищем існування. Особливе значення для біосфери має кругообіг біогенних елементів - Нітрогену, Фосфору, Сульфуру, Карбону.

Слайд 5

Кругообіг Карбону

Слайд 6

Кругообіг Нітрогену

Слайд 7

Ліс - один з основних типів рослинного покриву, що об’єднує рослинні угруповання, панівний ярус у яких утворюють дерева, і займає більш або менш значну територію. Рослини, що утворюють ліс, перебувають у взаємодії одна з одною, з тваринами, грибами, бактеріями та з атмосферою.

Слайд 8

Ліс

Слайд 9

Степ - тип рослинності, утворений угрупованнями, у складі яких переважають багаторічні трав’янисті рослини ксерофіти. Рослини, що утворюють степ, перебувають у взаємодії одна з одною, з тваринами, грибами, бактеріями та з атмосферою.

Слайд 10

Степ

Слайд 11

Пустеля

Слайд 12

Савана

Слайд 13

Які організми є продуцентами? Які організми є консументами? Які організми є редуцентами?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія