X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вплив спиртів на організм"

Завантажити презентацію

"Вплив спиртів на організм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив спиртів на організм

Слайд 2

Два найпоширеніші спирти і Їх практично неможливо розрізнити за запахом, тому досить часто трапляються випадки вживання метанолу замість етанолу. Проте, на відміну від етанолу, метанол є значно сильнішою отрутою, і навіть невеликі його кількості призводять до сліпоти (пошкодження очного нерва) і смертельних результатів. етанол метанол

Слайд 3

Усього лише 10—20 мл цієї речовини може спричинити сліпоту та смерть. Винна в цьому ще сильніша отрута — формальдегід СН2О, що утворюється в організмі внаслідок окиснення метанолу. Етанол є антидотом (протиотрутою) для метанолу. У разі отруєння метанолом, окрім промивання шлунку, необхідно вжити етанол.

Слайд 4

У малих дозах етанол постійно присутній в організмі, але в цьому немає нічого страшного, тому що ферментативні системи підтримують рівновагу між етанолом і продуктом його окиснення — сильною отрутою ацетальдегідом СН3СОН, який знешкоджується печінкою. Непомірне споживання алкогольних напоїв призводить до алкоголізму — фізичної та психологічної залежності людини від винного спирту (етанолу). За своїм хімічним механізмом алкоголізм є окремим випадком наркотичної залежності, тобто порушення тих чи інших ланок обміну речовин.

Слайд 5

Алкоголізм і потомство Фізичне недорозвинення, різного роду каліцтва, розлади діяльності внутрішніх органів, затримки та порушення психічного розвитку, різні вроджені захворювання центральної нервової системи — це ціна, яку діти платять своїм батькам — п’яницям і алкоголікам. Одним з найтяжчих, небезпечніших і трагічніших наслідків пияцтва і алкоголізму є їх вплив на потомство.

Слайд 6

Дія алкоголю на статевий апарат В осіб, які страждають на алкоголізм, у продуктах статевих залоз виявлено 80—96 % патологічно змінених сперматозоїдів. Кількість сперматозоїдів у насінній рідині знижується на 30—60 %, а їхня рухливість зменшується на 30—40 %. У клітинах крові алкоголіків спостерігаються зміни хромосом. Вони полягають у зменшенні числа хромосом, їх розривах, порушеннях форми; клітин із зміненими хромосомами в алкоголіків у багато разів більше, ніж у непитущих. Цілком імовірно, що під впливом алкоголю можуть настати зміни хромосомного апарату статевих клітин.

Слайд 7

Дія алкоголю на організм, що розвивається Різноманітним є вплив алкоголю безпосередньо на організм плоду. У разі появи етанолу в навколишньому середовищі ембріони починають різко відставати в розвитку: сповільнюється диференціювання мозкових пухирів, зменшується число первинних сегментів тіла, різко сповільнюється частота серцевих скорочень, ембріони відстають у рості і знижується загальний вміст ДНК і білків. Також затримується не тільки ріст ембріона і його диференціація. Уже на ранньому етапі розвитку виявляється мікроцефалія, короткі деформовані очні щілини, недорозвинення середньої частини лиця і щелеп. Таким чином, кожна людина, споживаючи алкоголь, завдає шкоди не тільки самій собі, але й власним дітям і навіть віддаленим нащадкам.

Слайд 8

Дякую за увагу. Підготувала учениця 11 класу КЗО "Тернівський ліцей" Квас Жанна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія