"Вплив наркотиків на вагітність"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Наркоманія Наркоманія— це хворобливий психічний стан, який зумовлений хронічною інтоксикацією внаслідок зловживання наркотичними речовинами і характеризуються психічною або фізичною залежність від них. Небезпека наркоманії очевидна. Нелегальний обіг наркотичних засобів стає надзвичайно серйозним соціальним чинником, який негативно впливає на стан здоровя і благополуччя людей, розвиток суспільства загалом. Різко збільшується число осіб, які незаконно вживають наркотики. Проблема наркоманії нині є однією з найактуальніших в усьому світі. Це зумо влено як зростанням частоти даної пато логії, особливо серед молоді, так і низькою ефек тивністю запропонованих лікувально-профілактичних заходів. Нині жінки складають 20—25 % усіх хворих на наркоманію у світі. Серед тих, хто зловживають наркотиками, висока частка при падає на жінок дітородного віку та вагітних.
Подпись В останні роки в Україні зростає кількість дітей, на роджених від матерів, хворих на наркоманію. Нарко тики, як і ряд інших лікарських препаратів, викликають біохімічні, імунологічні та ендокринні порушення, що в свою чергу призводить до певних аномалій розвитку, різноманітних природжених вад, зниження пристосувальних реакцій. В організмі плода при вживанні жінкою наркотичних препаратів внаслідок зниження активності ферментів упо вільнюється знешкоджування токсичних метаболітів і створюються умови для прояву всього спектру токсичних властивостей. Це спричиняє дефекти формування та функціонального дозрівання структур головного мозку і, як наслідок, затримку психофізичного розвитку в перші роки життя дитини.
Вплив наркотиків на плід Коли мати приймає наркотик, із нею приймає наркотик й немовля. Якщо мати наркоманка, наркоманом стає дитина, і ж після пологів в нього спостерігаються точно таку ж симптоми «ломки», як із відмови від наркотиків (сильна дратівливість і нервове порушення). Діти, чиї матері приймали наркотики під час вагітності, частіше й виникають проблеми після народження, а наслідки можуть протягом усього життя. Наркотики, які впливають на дитини під час вагітності, найнебезпечніші у першому триместрі. Можливе вплив наркотиків в розвитку дитини включає у собі ризик народження мертвого плоду, викидня, зниженого ваги новонародженого, затримки розумового розвитку, передчасних пологів, і навіть розвитку синдрому раптової смерті дитини. (Діти, чиї матері приймають опій, ризик синдрому раптової смерті зростає у в двадцять разів.) Дослідники вважають, такі наркотики, як опій і кокаїн, шкодять для дитини і у спосіб, звужуючи кровоносні судини плаценти і обмежуючи в такий спосіб постачання киснем плоду, створюють задушливий ефект, такий впливу нікотину. Кокаїн впливає на мозок дитини, наводячи до посиленої дратівливості Марихуана, гашиш при вагітності викликають у дитини вади розвитку серцево-судинної системи.
Види наркоманії та їх вплив на народження дитини Гашишизм Гашиш виготовляють із пилку коноплі. наркотичні речовини, що містяться в коноплі, потрапивши в організм вагітної жінки, викликають внутрішньоутробну затримку розвитку плоду. Чим більше майбутня мати викурює цигарок з марихуаною, тим меншою буде вага і окружність голови її дитини. Крім того такій матері загрожують передчасні пологи. Вживання амфітамінів Дія цих препаратів і кокаїну схожа: вони викликають збудження, безсоння і втрату апетиту. Ті, хто вживають амфітаміни, зазвичай виснажені і не піклуються про своє здоров’я. Цей вид наркоманії особливо небезпечний для вагітних, оскільки через дефіцит поживних речовин і порушення кровообігу матки відбувається фізичний і розумовий розвиток плоду. Дитина, що знаходиться під дією амфітамінів, здається напівсонною, швидко втрачає вагу.
Невпинна боротьба з шкідливими звичками ♦ Треба відмовитись від алкоголю та тютюну. Навіть пасивне куріння шкідливе для плоду! Розлучіться з протизаплідними таблетками, вони також небезпечні для плоду. Пам’ятайте, що будь-які ліки можуть бути небезпечні для дитини. Тому якщо не можна відмовитися від прийому медикаментів ♦Спати потрібно не менше 8 годин на добу. Спіть з відкритою кватиркою (щоб не було протягу – закрийте її двома шарами звичайної марлі). Свіже повітря – Ваш друг! ♦Отримуйте тільки позитивні емоції. Стрес небезпечний для Вас і зовсім не потрібний Вашій майбутній дитині ♦Вчіться берегти своє здоров’я від осінніх і весняних простудних захворювань, уникайте багатолюдних місць. Гуляйте в парках, скверах, віддалених від автомагістралей. Для профілактики в період епідеміологічного неблагополуччя по простудних захворювань використовуйте оксолінову мазь для закладання в ніс або закладайте інтерферон.
Висновки Вживання наркотичних речовин вагітними жінками є однією з актуальних та драматич них проблем сучасного світового суспільства. Швидке зростання частоти даної патології ставить під загрозу фізичний та соціальний добробут майбутніх поколінь. Крім того, що наркотики діють на сам плід, вони ще й ускладнюють перебіг вагітності та пологів. Якщо вагітна не припиняє вживання наркотиків, то пологи часто настають передчас но, наприклад, при героїновій наркоманії до 50 % випадків. З остан ньою пов'язана підвищена частота викидів, відшарування плаценти, плацентарна недостатність, передчасний розрив плідного міхура. Смертність, новонароджених, матері котрих вживали наркотики під час вагітності і не отримували допомоги акушера-гінеколога та нарколога, дуже висока: 75 % —при героїновій наркоманії, 85—при метадоновій, 70%—при метадоновій, якщо по давалась допомога…
Схожі презентації
Категорії