X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вітаміни та їх роль у житті людини

Завантажити презентацію

Вітаміни та їх роль у житті людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вітаміни.Забрудення продуктів харчування і питної води та його вплив на здоров’я людини. Козаренко Н.М. - вчителя біології Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІст.№4

Слайд 2

Вітаміни та їх роль у житті людини

Слайд 3

Вітаміни - біологічноактивні речовини різної хімічної природи, неодмінні учасники обміну речовин.

Слайд 4

Вітаміни Водорозчинні В1 (тіамін) В2 (рибофлафін) В6 (піридоксин) В12 (кобаламін) В15(пангамова кислота) С (аскорбінова кислота) РР (ніацин) Жиророзчинні А ( ретинол) В (кальциферол) Е (токоферол) К (філохінон)

Слайд 5

Вітаміни В1 (тіамін) Вітамін В1 міститься в дріжджах, зародках і оболонках пшениці, вівса, гречки, а також у хлібі, виготовленому з борошна простого помелу,яєчних жовтках, печінці. Добова потреба дорослої людини у вітаміні В1 складає 1,5–2 мг.Він активно впливає на різні функції організму, втручаючись в обмін речовин і в нервово-рефлекторну регуляцію

Слайд 6

Вітамін В2 (рибофлавін) Вітамін В2 є міститься в молочній сироватці, яєчному білку, м’ясі рибі, печінці, горосі,гречці, зародках і шкірках зернових культур. Добова потреба у вітаміні В2 для дорослої людини складає 1,5–2 мг. Біологічна роль вітаміну В2, пов'язана з його субстратною участю в утворенні відповідного коферменту

Слайд 7

Вітамін В6 (піридоксин) Вітамін В6 міститься в зернах злакових культур, в овочах, м'ясі, рибі, молоці, печінці тріски й великої рогатої худоби, яєчному жовтку, дріжджах. Добова потреба дорослої людини становить 2 мг і задовольняється частково продуктами харчування, частково синтезом мікрофлори кишечнику. Піридоксин необхідний для нормального функціонування центральної й периферичної нервової системи.

Слайд 8

Вітамін В12(кобаламін) Вітамін В12 тканинами тварин не утворюється. Його синтез у природі здійснюється тільки мікроорганізмами. Потреби людини й тварин у ньому забезпечуються мікрофлорою кишечнику. Він є чинником росту, впливає на функції печінки й нервової системи, активує процеси згортання крові, обмін вуглеводів і ліпідів, бере участь у синтезі різних амінокислот.

Слайд 9

Вітамін В15 (пангамова кислота) Вітамін В15 міститься в свіжих овочах і фруктах. Посилює поглинання клітинами кисню та забезпечує нормальне функціонування серцево-судинної системи. Добова потреба – 200-300мг.

Слайд 10

Вітамін РР або В3 (ніацин) Ніацин — розчинний у воді вітамін, необхідний для багатьох реакцій окислення у живих клітинах. В організмі людини приймає участь в метаболізмі жирів, протеїнів, амінокислот, пуринів, тканинному диханні, глікогенолізі, синтетичних процесах. Міститься у житньому хлібі, гречці, квасолі, м'ясі, печінці, нирках.

Слайд 11

Вітамін С (аскорбінова кислота) Вітамін С міститься в значних кількостях у плодах шипшини, капусті, лимонах, апельсинах, хріні, ягодах, хвої й ін. У звичайних умовах добова потреба дорослої людини в аскорбіновій кислоті становить 70–100 мг. Активує діяльність ЗВС, регулює всі види обміну, згортання крові, регенерацію тканин, утворення стероїдних гормоніві ін. Виявляючи стимулюючий вплив на організм у цілому, підвищує його адаптаційні можливості.

Слайд 12

Вітамін А (ретинол) Вітамін А регулює процеси зроговіння, утворення і виділення сала в шкірі (секрет сальних залоз), необхідний для нормального росту волосся, підтримки імунітету, бере участь у протипухлинному захисті організму. У рослинних харчових продуктах ретинол не зустрічається. Однак багато хто з них містять каротин, що є провітаміном А, з якого в організмі утворюється ретинол.

Слайд 13

Вітамін D (кальциферол) Вітаміном D у цей час називають два жиророзчинні, близьких по хімічній будові й дії речовини — (вітамін D2 і вітамін D3). Основною властивістю цих сполук є здатність попереджати й лікувати рахіт. Вітамін D2 у невеликій кількості міститься в харчових продуктах: яєчному жовтку, вершковому маслі, молоці, ікрі, рослинах. Вітамін D3 утворюється в шкірі людини під впливом сонячних променів. Основною властивістю вітаміну D є його участь у метаболізмі кальцію. Він сприяє всмоктуванню кальцію в травному тракті, активує його відкладення в кістках і перешкоджає резорбції з кісткової тканини.

Слайд 14

Вітамін E (токоферол) Вітамін Е міститься в зелених частинах рослин, особливо в молодих паростках злаків, рослинних оліях. Деяка кількість їх міститься також у м'ясі, жирі, яйцях, молоці. Вітамін Е є антиоксидантом. Бере участь у біосинтезі гему й білків, проліферації клітин, у тканинному диханні й інших найважливіших процесах клітинного метаболізму. Добова потреба 10-15мг.

Слайд 15

Вітамін K (філохінон) Вітамін K запасається в невеликих кількостях у печінці, він руйнується на світлі й у лужних розчинах.Вітамін K можна виявити у всіх тканинах тварин. Синтезується кишковими організмами. Впливає на зсідання крові.

Слайд 16

Використані джерела http://www.ru.wikipedia.org http://ukr9bio.narod.ru/page16.htm

Слайд 17

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія