X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вітаміни. Їх значення"

Завантажити презентацію

"Вітаміни. Їх значення"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вітаміни

Слайд 2

Вітаміни  — низькомолекулярні органічні сполуки різної хімічної природи, необхідні для нормального обміну речовин і життєдіяльності живих організмів в дуже малій кількості. Вони не синтезуються в організмі людини або накопичуються в недостатній кількості. Ендогенний синтез деяких із них не може задовольнити потребу організму у вітамінах і тому потрібне постійне надходження їх з продуктами харчування.

Слайд 3

Відомо близько 30 вітамінів і вітаміноподібних речовин. Існування і значення вітамінів відкрив російський лікар М.Лунін у кінці XIX ст.

Слайд 4

Вітаміни ділять на дві великі групи: вітаміни, розчинні в жирах(Вітаміни А ,D, Е, K) вітаміни, розчинні у воді(Вітаміни В1,В2,В5,В6,В9,В12, В15, С та інші).

Слайд 5

Вітамін А – ретинол Ретинол наявний в деяких продуктах тваринного походження,а також у фруктах і овочах оранжевого кольору. був відкритий в 1913 році. є компонентом родопсину — основного зорового пігменту. стимулює ріст і розвиток.

Слайд 6

У разі нестачі вітаміну А погіршується зір, розвиваються різні ураження епітелію, порушується змочування рогівки. Також спостерігається зниження імунної функції та уповільнення росту.

Слайд 7

Вітамін D - кальциферол Потреба в вітаміні D становить в середньому 100 МО (міжнародних одиниць) на добу. Форми вітаміну представлені переважно у вигляді двох речовин: ергокальциферолу,що надходить із дріжджів , та холекальциферолу, який отримано із тканин тварин.

Слайд 8

При недостатності вітамінів групи D, у дітей з'являються ознаки рахіту. У вагітних жінок, які мало перебувають на сонці, не вживають достатньо повноцінної їжі, кісткова тканина втрачає кальцій і кістки розм'якшуються. Цей вітамін міститься у рибі,печінці,яєчному жовтці,авокадо,молочних продуктах.

Слайд 9

Вітамін К є жиророзчинним вітаміном, що запасається в невеликих кількостях у печінці, він руйнується на світлі й у лужних розчинах. утворюється в організмі людини кишковою мікрофлорою. cприяє зміцненню капілярів та припиненню кровотеч.

Слайд 10

Значна кількість цього вітаміну міститься у білокачанній капусті, гарбузах, щавлі, печінці, шпинаті,картоплі, томатах, горосі, яйцях, моркві, буряках.

Слайд 11

Вітамін В1 - тіамін в організм надходить з їжею бере участь у процесах обміну на тіаміни багаті крупи, борошно грубого помелу,бобові, свинина, дріжджі, хлібні злаки, картопля.

Слайд 12

Недостача тіаміну в раціоні викликає гіповітаміноз, а відсутність його призводить до розвитку хвороби бері-бері, що характеризується ураженням периферичних нервів, серцево-судинної, травної та м’язової систем.

Слайд 13

Вітамін В2 - рибофлавін бере участь в процесах росту, пластичному обміні, забезпечує світловий і кольоровий зір,входить до складу ферментів в чистому вигляді — помаранчево-жовтий порошок, слабо розчинний у воді на світлі швидко руйнується під впливом ультрафіолетових променів.

Слайд 14

Джерела Рослинні (дріжджі, листові зелені овочі, крупи (гречана та вівсяна), горох. Тваринні(печінка, нирки, м’ясо, риба, сир, молоко, йогурт, пресований сир, яєчний білок.

Слайд 15

Вітамін В6 - піридоксин необхідний для засвоєння білків та жирів, сприяє утворенню червоних кров'яних тілець регулює стан нервової системи, попереджує запалення шкіри, підтримує здоров'я зубів та ясен Найбільше піридоксину у м'ясі тварин, птахів, оселедцях, гречаній крупі, пшоні, хлібі з борошна грубого помелу, перловій і ячмінній крупах

Слайд 16

Наслідки дефіцитних станів почервонівші, покриті лусочками, болючі, зудящі ділянки шкіри болючі тріщини в куточках роту фіолетовий язик почервоніння, пекучість очей, надмірна сльозоточивість, світлочутливість

Слайд 17

Вітамін C - Аскорбінова кислота не синтезується у організмі людини і надходить лише з продуктами харчування розчиняється у воді і руйнується при тривалому кип'ятінні нестача аскорбінової кислоти може привести до цинги

Слайд 18

Вітамін С виконує в організмі дві головні задачі: забезпечення імунного захисту і стабілізації психіки. Велика кількість вітаміну C міститься в лимонах, плодах шипшини, червоного перцю, смородини, зеленої цибулі,ківі,малині,капусті.

Слайд 19

Вітаміни у великій мірі забезпечують нормальне функціонування нервової системи, м'язів та інших органів і багатьох фізіологічних систем. Від рівня вітамінної забезпеченості живлення залежить рівень розумової і фізичної працездатності, витривалості і стійкості організму до впливу несприятливих чинників зовнішнього середовища, включаючи інфекції та дії токсинів.

Слайд 20

Презентацію виконала учениця 11-А класу Алдакімова Анастасія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія