X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Віруси"

Завантажити презентацію

"Віруси"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Неклітинні форми життя”

Слайд 2

Віруси — неклітинні форми живих організмів, які складаються з нуклеїнової кислоти і білкової оболонки, зрідка включаючи інші компоненти. Вони вражають всі групи живих організмів, так як живуть в клітинах рослин, тварин, людини і, навіть, бактерій (бактеріофаги). Відкриті організми Д.Івановський назвав «фильтрующимися вирусами». Цю назву використовували у наукових колах декілька років, доки у 1899 голландський вчений Мартин Бейеринк не використав поняття «віруси», що в перекладі з латині (vira) означає «отрута».

Слайд 3

Віруси мають настільки просту будову, що інколи їх взагалі не вважають живими організмами. Кожна вірусна частинка складається з невеликої кількості генетичного матеріалу (ДНК або РНК), заключеного в білкову оболонку (капсид). В складі ряду вірусів присутні вуглеводи та ліпіди. На відміну від усіх інших живих організмів віруси не мають клітинної будови. Повністю сформована інфекційна частинка називається віріоном.

Слайд 4

Класифікація вірусів РНК -вмісні ДНК -вмісні Симетріякапсидіву нихкубічнаіспіральна.До них належать: вірусполіомієліту,кліщовогоенцефаліту,жовтоїлихорадки, грипу, сказу,кіру,тютюновоїмозаїкитагрупавірусів,якіінфікуютьхребетнихтварин, комах івищихрослин. Симетріякапсидіву нихкубічна,спіральна, складна таподвійна. До них належать:вірусвіспи, герпесу,аденовіруси,пухлиностворюючітабактеріофаги.

Слайд 5

Вірус грипу (збільшення в 30 000 раз).

Слайд 6

Вірус СНІДу – чуми XX ст.

Слайд 7

Віруси жовтої лихорадки натуральної віспи

Слайд 8

Характеристика вірусів Хімічний склад представлений тільки органічними речовинами, а такі важливі неорганічні компоненти, як вода та мінеральні солі, відсутні. Віруси не виробляють енергії, не вживають їжі. Віруси не растуть і не мають обміну речовин.

Слайд 9

Порівняльні розміри вірусів

Слайд 10

Різноманітність вірусів під мікроскопом Вірус папіломи Вірус сказу Вірус гепатиту Вірус в слині Пташиний грип

Слайд 11

Вірус СНІДу

Слайд 12

Механізми проникнення вірусу Проникнення вірусу в клітину хазяїна починається із взаємодії вірусної частинки з поверхнею клітини, на якій є особливі рецепторні ділянки. Оболонка вірусу має відповідні прикріплені білки, що “впізнають” ці ділянки. Усередину клітини вірус проникає такими шляхами: вірусні оболонки зливаються з клітинною мембраною (наприклад, вірус грипу); шляхом піноцитозу; через пошкоджені ділянки клітинної стінки.

Слайд 13

Проникнення вірусів

Слайд 14

Способи передачі вірусних захворювань Крапельная інфекція – найпоширеніший спосіб поширення респіраторних захворювань. При кашлі або чханні у повітря викидаються мільйони дрібних крапельок рідини. Ці краплі разом з вірусами, що в них знаходяться, можуть вдихнути здорові люди, особливо в тих місцях, де велика їх кількість, або в погано провітрених приміщеннях. Контактна передача. В результаті такого контакту з хворими людьми чи тваринами передаються лише деякі хвороби. До них належать венеричні хвороби, які передаються статевим шляхом та СНІД. А також належать звичайні бородавки та простий герпес - "лихорадка" на губах. Під час переливання крові, хірургічних або стоматологічних операціях. Переносник – це який-завгодно живий організм, що здатний розносити інфекцію. Він отримує інфекційний початок від організму, що називають резервуаром або носієм.

Слайд 15

Переносники інфекції

Слайд 16

Інфекційні захворювання людини Назва хвороби Збудник Вражаючі місця тіла Спосіб поширення Грип Мікровірусодного зтрьохтипів– A, B, С, зрізноманітнимстепенемвірулентності Дихальнішляхи:епітелій,щовистилаєбронхи ілегені Крапельнаінфекція Свинка Параміксовірус(РНК-вмісний) Дихальнішляхи,потімгенералізуєтьсяінфекціяповсьомутілучерез кров; особливовражаютьсяслиннізалози, а учоловіківтакожстатевізалози–сім’яники. Крапельнаінфекція(абоконтактна передача через ротіззаразноюслиною) Кір Параміксовірус(РНК-вмісний) Дихальнішляхи (відротовоїпорожнинидобронхів),потімпереходить нашкірута кишечник Крапельнаінфекція Поліоміелит(дитячийпараліч) Никорнавірус Глотка та кишечник,потімкров;інколируховінейрониспинногомозку, ітодіможенаступитипараліч Крапельнаінфекціяабочерезлюдськівипорожнення

Слайд 17

Захисні механізми, здатні протистояти вірусним інфекціям такі: у відповідь на проникнення вірусів, в організмі людини і тварин виробляються антитіла білкової природи – імуноглобуліни. Вони блокують прикріпні білки вірусу і ті не здатні зв’язуватись з клітинною мембраною; у відповідь на проникнення вірусу в клітину, можуть вироблятися захисні білки – інтерферони, що пригнічують розмноження вірусів; клітинний імунітет – здатність певних видів лейкоцитів розпізнавати інфіковані вірусами клітини і знищувати їх; організм, що переніс певну вірусну інфекцію, зберігає несприйнятність до її збудника.

Слайд 18

Віруси здатні: Відтворювати собі подібних (размножуватися). Мають спадковість та мінливість, тому що наявний генетичний матеріал. Вірусів відносять до живих організмів, так як вони мають ряд властивостей живого організму.

Слайд 19

Віруси завжди є паразитами і тому викликають у своїх господарів певні симптоми того чи іншого захворювання. Багато вірусів можуть тривалий час знаходитися в організмі в латентному (не проявляючи себе) стані, а при порушенні нормальних умов життя вони активізуються, викликаючи клінічні форми хвороби.

Слайд 20

Вірусні хвороби людей Папіломи

Слайд 21

Вірусні хвороби людей Аденовірусна інфекція Бородавка Кір Гепатит Свинка

Слайд 22

Вірусні хвороби людей Після укусу комара Вірусні висипи Подіомієліт Герпес

Слайд 23

КІНЕЦЬ Виконала учениця 10-го А класу Якимів Анжеліка

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія