X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
віл снід

Завантажити презентацію

віл снід

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІРУСНІ ЕПІДЕМІЇ –СЕРЙОЗНА ЗАГРОЗА ЛЮДСТВА Підготувала: Кузьмич Анастасія Валентинівна Група1-Д

Слайд 2

Віруси (лат. «отрута») – облігатні внутрішньоклітинні паразити. Вони вражають всі групи живих організмів, так як живуть в клітинах рослин, тварин, людини і, навіть, бактерій (бактеріофаги). Відкриті у 1892 році російським ботаніком Дмитром Івановським, але тривалий час залишались недослідженими тому, що мали досить дрібні розміри – від 20 до 300 нм. Тільки поява електронного мікроскопу дозволила вивчити дані істоти. Відкриті організми Д.Івановський назвав «фильтрующимися вирусами». Цю назву використовували у наукових колах декілька років, доки у 1899 р. голландський вчений Мартин Бейеринк не використав поняття «віруси», що в перекладі з латині (vira) означає «отрута».

Слайд 3

Віруси відтворюються тільки всередині живої клітини, використовуючи її для синтезу своєї нуклеїнової кислоти і своїх білків. Попавши всередину клітини, вірус втрачає свою білкову оболонку, його нуклеїнова кислота звільняється і стає матрицею для синтезу білка оболонки вірусу з клітин хазяїна. При цьому ДНК хазяїна інактивується. Віруси передаються з клітини в клітину у вигляді інертних істот. Размноження вірусів відрізняється від размноження інших організмів. Воно відбувається тільки всередині клітини-хазяїна і включає три етапи: 1. Вірусна нуклеїнова кислота размножується шляхом реплікації. 2. Синтезуються білки капсида. 3. Відбувається збірка віріона (формування вірусної частини).

Слайд 4

Епідемія натуральної віспи. Вірусна інфекція, особливо небезпечна хвороба, характеризується важким перебігом, лихоманкою, висипом на шкірі та слизових оболонках, нерідко залишає після себе рубці. Її викликають два види вірусів: Variola major (летальність 20-40%, за деякими даними — до 90%) і Variola minor (летальність 1-3%), які відносяться до сімейства Poxviridae, підродини Chordopoxvirinae, роду Orthopoxvirus. Люди, які виживають після віспи, можуть частково або повністю втрачати зір, і практично завжди отримують численні рубці в місцях колишніх виразок. Ті, хто переболіли віспою володіють стійким імунітетом до цієї хвороби. Останній випадок зараження віспою був зареєстровано 26 жовтня 1977 року в Сомалі місті Марка. Влітку 1978 був зафіксований останній відомий випадок віспи, який забрав життя 40-річної Дженет Паркер, медичного фотографа .

Слайд 5

Вірус натуральної віспи

Слайд 6

Хворі на Віспу

Слайд 7

Найменування Слово «чума» походить від латинського «плага», яке означає «біду» або «заразу». Термін «Чорна смерть» зв’язаний з тим, що під час хвороби у людей з’являлись незрозумілі чорні нариви на тілі.

Слайд 8

В 6 столітті вперше згадується про чуму в Єгипті. Загинуло 100 млн. чоловік В 14 столітті чума досталась до Европи з Китая. Загинуло 20 млн. чоловік або кожний третій мешканець Европи. Спилахи чуми продовжувались в Росії і Європі з 16 по 17 століття. Загинуло 400 тисяч чоловік. В 20 столітті маштабні епідемії чуми зареєстровані в Індії. Загинуло 12 млн. чоловік. Буббона чума історія IV століття XIV століття XVI – XVII століття XX століття

Слайд 9

Слайд 10

Іспанський грип. Була, скоріш за все, наймасовішою пандемією грипу за всю історію людства як за кількістю тих, що заразилися, так і за кількістю померлих. У 1918-1919 роках (18 місяців) в усьому світі «іспанкою» було заражено близько 550 мільйонів осіб, або 29,5% населення всієї планети. Померло приблизно від 50 до 100 млн осіб або 2,7-5,3% населення Землі, що дозволяє вважати цю епідемію однією з найбільш масштабних катастроф в історії людства. Таким чином, летальність серед заражених склала 10-20%.

Слайд 11

Іспанка

Слайд 12

Холе ра (від грец. χολή —жовч і грец. ροή — текти, витікати[6][7]), (грец. χολέρα, англ. cholera) — гостра інфекційна антропонозна хвороба, яку спричинюють холерні вібріони, має фекально-оральний механізм передачі інфекції, нерідко характеризується розвитком тяжкої діареї, яка супроводжується значними порушеннями водно-іонного обміну, тяжким зневодненням організму аж до розвитку дегідратаційного шоку з притаманними йому розладами гемодинаміки.

Слайд 13

Холера За період 1831—1912 рр. в Мецці сталося 27 епідемій холери. У Великій Британії недуга забрала тільки в Лондоні близько 20 тисяч життів у 1850 році. 

Слайд 14

Вірус 2020 року covid-19(короновірус). Вірус 2019-nCoV вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов'язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо.

Слайд 15

Станом на сьогодні. Захворіло 28 .6 млн.Одужало 19.3 млн.Померло 917 тис. Отож ковід-19 пандемія сьогодення до, якої людство не було готове.Захворюваність зростає не дивлячись на обмежувальні заходи.Вакцини досі не знайдено.

Слайд 16

Вірус 2020 року covid-19 в Україні Станом на 12 вересня в Украні зафіксовано 152 тис. хворих. З них одужало 68 346 тис. Померло 3103 тис.

Слайд 17

Висновок За всю історію людства як бачимо було дуже багато пандемій , які призводили до числених втрат населення. Але щоразу людству вдавалось побороти ці страшні вірусні захворювання.За допомогою епідологічних заходів ці хвороби відійшли в минуле.Отож сподіваюся що covid-19 найблищим часом буде знищено.

Слайд 18

Дякую за увагу...

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія