X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Угруповання та екосистеми. Склад і структура угруповань

Завантажити презентацію

Угруповання та екосистеми. Склад і структура угруповань

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УГРУПОВАННЯ ТА ЕКОСИСТЕМИ. СКЛАД І СТРУКТУРА УГРУПОВАНЬ

Слайд 2

Угруповання й неживе середовище функціонують разом як екологічна система (екосистема). Угрупованню відповідає термін біоценоз, а екосистемі — біогеоценоз. Таким чином накладаються не тільки два терміни — екосистема (запропонований А. Тенслі) і біогеоценоз (запропонований В. М. Сукачовим), а й два дещо різні підходи. Екосистемою, наприклад, може бути, за широким трактуванням західних учених, і океан, і крапля води. В уявленні В. М. Сукачова, біогеоценоз — це екосистема в межах конкретного фітоценозу.

Слайд 3

1. Має характерний видовий склад. Існує дві характерні групи видів: а) домінантні види, які формують зовнішній вигляд біоценозу (очеретовий, сосновий, ковиловий, сфагновий, вересовий), причому кожен з них має свою особливу, неповторну зовнішність; б) субдомінантні види, які хоч і не виділяються так виразно, як перша група, але своєю присутністю віддзеркалюють умови місцезростання. Характерні види вказують на ці специфічні умови середовища, хоча часто не є видами-домінантами. 2. Має необхідний набір видів. Біоценоз є системою, у межах якої реалізується обіг матерії й енергії, що здійснюється між компонентами біоценозу й середовища. Тому біоценозом може називатися лише така система, яка містить усі елементи, необхідні для реалізації обігу матерії.

Слайд 4

Екологічна структура — це закономірне, типове співвідношення певних видів до умов навколишнього середовища та зв’язок усього угруповання з основним компонентом цього біоценозу.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Яскравим прикладом просторового розміщення складових угруповання є ярусність лісу.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Ярусність виявляється й у трав’янистих угрупованнях .

Слайд 12

Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. Що таке угруповання? 2. Чим угруповання відрізняється від екосистеми? 3. Яку структуру мають угруповання живих організмів? 4. Навіщо потрібно вивчати угруповання живих організмів?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія