X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Туберкульоз

Завантажити презентацію

Туберкульоз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТУБЕРКУЛЬОЗ

Слайд 2

Що таке туберкульоз? Це інфекційне захворювання. Його викликає мікобактерія туберкульозу (МБТ), що називається також паличкою Коха. Чи знаєте ви, що: На туберкульоз може захворіти кожен! Туберкульоз можна вилікувати! Неприпустимо самостійно ставити діагноз туберкульозу та займатися самолікуванням! При виникненні хоча б одного з симптомів туберкульозу негайно зверніться до лікаря!

Слайд 3

ТУБЕРКУЛЬОЗ НЕБЕЗПЕЧНИЙ! На відміну від інших інфекцій,він має хронічну течію, що збільшує кількість хворих у декілька разів. Захворювання, як правило,настає не відразу: від зараження до проявлення може пройти від декількох місяців до декількох років. Туберкульоз називають «Білою чумою ХХ ст.»

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

ЯКІ Ж ОРГАНИ ВРАЖАЄ ХВОРОБА?

Слайд 8

Серце Легені Печінка Шлунок Нирки Статеві органи Кишечник Органи виділення Мозок

Слайд 9

Люди почали хворіти на туберкульоз за три тисячі років раніше,ніж вважалось колись – археологи виявили сліди цієї хвороби на кістках людей епохи неоліту,що жили 10 тис. років назад на території сучасного Ізраїлю. ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ТУБЕРКУЛЬОЗ – одна з найдавніших інфекційних хвороб в світі.

Слайд 10

РОБЕРТ КОХ

Слайд 11

Роберт Кох – вчений, який вперше довів, що туберкульоз інфекційне а не спадкове захворювання. Німецький мікробіолог, у 1905 році був нагороджений Нобелівською премією з фізіології та медицини, за відкриття та виділення збудника туберкульозу. За специфічну форму та на честь винахідника його назвали «паличкою Коха».

Слайд 12

Слайд 13

Які властивості має збудник туберкульозу? На відміну від інших мікробактерій, бактерія туберкульозу досить стійка: відмінно себе почуває, як у грунті так і у воді, стійка до дій спирту, кислот та лугів. Гине під дією сонячного проміння, високих температур та хлористих сполук.

Слайд 14

ЯК ПРОХОДИТЬ ЗАРАЖЕННЯ? Хворий з відритою формою хвороби – є потенційно небезпечним, бо в краплині мокротиння знаходиться до 2-3 млн. бактерій. Іноді зараження настає під час вживання харчових продуктів. Зараження можливе через предмети побуту, поцілунках, палінні чужих цигарок, також відомий шлях зараження плода у хворих вагітних жінок.

Слайд 15

ШЛЯХИ ЗАРАЖЕННЯ 1. Повітряно-крапельний (при чханні та кашлю, при поглинанню пилу, в приміщеннях де знаходиться хворий). 2. Контактний ( через предмети побуту). 3. Харчовий ( при вживанні в їжу заражених продуктів).

Слайд 16

А У КОГО Ж НАЙБІЛЬШИЙ РИЗИК ЗАХВОРІТИ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ?

Слайд 17

НАРКОТИКИ КУРІННЯ АЛКОГОЛЬ БРУДНЕ ДОВКІЛЛЯ

Слайд 18

ТУБЕРКУЛЬОЗ В УКРАЇНІ 1990 - на 100 тисяч населення України 32 нові випадки туберкульозу. 1999– на 100 тисяч населення України 54,3 нові випадки туберкульозу. 2000 – 67582 хворих на туберкульоз. Щороку від туберкульозу помирає 10 000 хворих.

Слайд 19

ДІАГНОСТИКА Виявити захворювання можна за допомогою методів: Проведення проби Манту. ФЛГ обстеження. Обстеження мокротиння на наявність бактерій. Реакція на пробу Манту вважається позитивною при формуванні папули діаметром 5 мм та більше. Флюорографічне обстеження органів дихання дозволяє виявити ранні стадії туберкульозу легень або ж його відсутність.

Слайд 20

Позитивна реакція Реакція наявності палички Коха

Слайд 21

Слайд 22

ПАМЯТАЙТЕ! Туберкульоз зараз є серйозною небезпекою для населення. Щорічно кількість людей, що захворіли на туберкульоз зростає. Поміркуйте про збереження свого здоров'я та оточуючих вас людей.

Слайд 23

ПРОФІЛАКТИКА

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Підготувала учениця 10 класу Дрозд Аліна.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія