X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Трансгенні організми

Завантажити презентацію

Трансгенні організми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ніжинський медичний коледж Чернігівської обласної ради Підготувала: Студентка групи 1 м/сА Бугай Анна Трансгенні організми (ГМО)

Слайд 2

Трансгенні організми Трансгенними називають рослин і тварин, що містять у своїх клітинах ген чужого організму, включений у хромосоми.  Трансгенні організми можуть мати велике значення для підвищення ефективності сільського господарства та в дослідженнях у галузі молекулярної біології.

Слайд 3

Історія Генетично модифіковані організми, одержані за допомогою методів молекулярної біології, з’явилися у 80-х роках ХХ століття. Перший трансгенний організм (миша) був одержаний Дж. Гордоном у 1980 р. У 1994 р. в США вперше надійшли в торговельну мережу плоди генетично змінених томатів зі скороченим строком дозрівання.

Слайд 4

Використання ГМО використовують в біологічних та медичних дослідженнях, виробництві ліків та у сільському господарстві. За допомогою ГМО вивчаються закономірності розвитку деяких захворювань, процеси старіння та  регенерації. Найбільше вирощують генетично модифіковану сою, кукурудзу та бавовну.

Слайд 5

Використання Генну інженерію використовують для створення нових сортів рослин, стійких до несприятливих умов середовища, гербіцидів та шкідників або рослин, що мають покращені ростові та смакові якості.

Слайд 6

Трансгенні тварини На сьогоднішній день при створенні трансгенних тварин застосовують 5 методів: 1) введення ДНК у яйцеклітину; 2) введення ДНК у стовбурові клітини; 3) введення ДНК за допомогою векторів на основі вірусів; 4) трансфекцію; 5) введення ДНК за допомогою ліпосом.

Слайд 7

Трансгенні мікроорганізми Бактерії були першими організмами, генетично модифікованими у лабораторії. На сьогодні їх використовують для виробництва великої кількості людських білків, які можуть використовуватися у медицині. Наприклад, генетично модифіковані бактерії використовують для виробництва інсуліну. Також бактерії використовують для виробництва факторів згортання крові для лікування гемофілії.

Слайд 8

Трансгенні рослини Основною ціллю створення ГМ рослин є утворення нових сортів із специфічними ознаками, які не притаманні для рослин цього виду. Прикладом таких ознак можуть бути стійкість до різного роду гербіцидів, шкідників, стійкість до несприятливих умов зовнішнього середовища чи набуття нових якостей харчового значення. 

Слайд 9

Трансгенні рослини Переважна кількість генномодифікованих продуктів – рослинного походження. Станом на 2009 рік, комерціалізовано і допущено до вирощування 33 види трансгенних рослин: кукурудза, соя, папая, гарбуз, цукровий буряк, рапс…

Слайд 10

Генетично модифікована їжа Генетично модифікована їжа - це продукти харчування, отримані з генетично модифікованих організмів. Генетично модифіковані організми набувають певних якостей завдяки переносу в геном окремих генів теоретично з будь-якого організму (у випадку трансгенезу) або з геному споріднених видів (цисгенез).

Слайд 11

Генетично модифікована їжа Спеціалісти не можуть констатувати шкідливість ГМО на організм людини. Але й виключати факт небезпеки генномодифікованих організмів теж немає підстав. У зв'язку з цим нещодавно був прийнятий закон про обов'язкове маркування харчових продуктів на наявність або відсутність у них ГМО.

Слайд 12

Список іноземних компаній, помічених у використанні ГМО: Nestle (Нестле) - виробництво шоколаду, кави, кавових напоїв, дитячого харчування. Hershey's (Хершіс) - виробництво шоколаду, безалкогольних напоїв. Coca-Cola (Кока-Кола) - виробництво напоїв Кока-Кола, Спрайт, Фанта, тонік «Кінлі».

Слайд 13

Список іноземних компаній, помічених у використанні ГМО: McDonald's (Макдональдс) - «ресторани» швидкого харчування. Danon (Данон) - виробництво йогуртів, кефіру, сиру, дитячого харчування Mars (Марс) - виробництво шоколаду Марс, Снікерс, Твікс. PepsiCo (Пепсі-Кола) - напої Пепсі.

Слайд 14

Як вберегти себе від ГМО: Уважно читайте склад продукту; Харчуйтеся їжею власного приготування; Робіть покупки з особливою обережністю; Уникайте імпортних продуктів.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія