X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Трансгенні та химерні організми"

Завантажити презентацію

"Трансгенні та химерні організми"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Трансгенні та химерні організми» Підготувала учениця 11-Б класу Брикова Ганна

Слайд 2

В цій презентації ми розглянемо

Слайд 3

Трансгенні організми Трансгенними називають рослин і тварин, що містять у своїх клітинах ген чужого організму, включений у хромосоми.  Трансгенні організми можуть мати велике значення для підвищення ефективності сільського господарства та в дослідженнях у галузі молекулярної біології.

Слайд 4

З історії… Генетично модифіковані організми, одержані за допомогою методів молекулярної біології, з’явилися у 80-х роках ХХ століття. Перший трансгенний організм (миша) був одержаний Дж. Гордоном у 1980 р.

Слайд 5

Використання ГМО використовують в біологічних та медичних дослідженнях, виробництві ліків та у сільському господарстві. За допомогою ГМО вивчаються закономірності розвитку деяких захворювань, процеси старіння та  регенерації. Найбільше вирощують генетично модифіковану сою, кукурудзу та бавовну.

Слайд 6

Генетично модифікована їжа Генетично модифікована їжа - це продукти харчування, отримані з генетично модифікованих організмів. Генетично модифіковані організми набувають певних якостей завдяки переносу в геном окремих генів теоретично з будь-якого організму (у випадку трансгенезу) або з геному споріднених видів (цисгенез).

Слайд 7

Спеціалісти не можуть констатувати шкідливість ГМО на організм людини. Але й виключати факт небезпеки генномодифікованих організмів теж немає підстав. У зв'язку з цим нещодавно був прийнятий закон про обов'язкове маркування харчових продуктів на наявність або відсутність у них ГМО.

Слайд 8

Трансгенні мікроорганізми Бактерії були першими організмами, генетично модифікованими у лабораторії. На сьогодні їх використовують для виробництва великої кількості людських білків, які можуть використовуватися у медицині. Наприклад, генетично модифіковані бактерії використовують для виробництва інсуліну. Також бактерії використовують для виробництва факторів згортання крові для лікування гемофілії.

Слайд 9

Трансгенні тварини На сьогоднішній день при створенні трансгенних тварин застосовують 5 методів: введення ДНК у яйцеклітину; введення ДНК у стовбурові клітини; введення ДНК за допомогою векторів на основі вірусів; трансфекцію; введення ДНК за допомогою ліпосом.

Слайд 10

Трансгенні рослини Основною ціллю створення ГМ рослин є утворення нових сортів із специфічними ознаками, які не притаманні для рослин цього виду. Прикладом таких ознак можуть бути стійкість до різного роду гербіцидів, шкідників, стійкість до несприятливих умов зовнішнього середовища чи набуття нових якостей харчового значення. 

Слайд 11

Статистика

Слайд 12

Химерні організми Химерами називають організми або їх частини, що складаються з генетично різнорідних тканин. Уперше цей термін застосував німецький ботанік Г. Вінклер (1907) для форм рослин, отриманих у результаті зрощення пасльону й томату.  а - листки помідора - мериклінальна химера ; б - химерні плоди між помідором і пасльоном.

Слайд 13

Розрізняють кілька типів химерних організмів:  химери мозаїчні (гіперхимери) — у них генетично різні тканини утворюють тонку мозаїку;  химери секторіальні — у них різнорідні тканини розташовані великими ділянками;  химери периклінальні — тканини з різними генотипами лежать шарами один над одним;  химери мериклінальні — їх тканини складаються із суміші секторіальних і периклінальних ділянок.

Слайд 14

Химери можуть виникати в результаті щеплень рослин і під впливом мутацій соматичних клітин. Компоненти химер можуть відрізнятися один від одного генами ядра, числом хромосом або генами пластид чи мітохондрій. Химерні організми досить часто використовуються в наукових дослідженнях.

Слайд 15

Химерні тварини – це генетичні мозаїки,що утворюються в результаті об'єднання бластомерів від ембріонів із різними генотипами. Принцип одержання химер – це виділення двох чи більшого числа ранніх зародків та їх злиття. Косарики – ряд членистоногих класу павукоподібних. Вівцебик

Слайд 16

За допомогою химерних мишей було розв’язане питання про спосіб виникнення в ході розвитку багатоядерних клітин поперечносмугастих м’язів. Вивчення химерних тварин дозволило розв’язати чимало проблем, і в майбутньому завдяки застосуванню цього методу з’явиться можливість розв’язувати складні питання генетики й ембріології.

Слайд 17

Поради Уважно читайте склад продукту; Харчуйтеся їжею власного приготування; Робіть покупки з особливою обережністю; Уникайте імпортних продуктів. Як уберегти себе від ГМО:

Слайд 18

Висновок В Україні, незважаючи на заборони, вже вирощують трансгенну сою, трансгенну картоплю, трансгенний ріпак, кукурудзу, почали вирощувати генетично модифіковані буряки.

Слайд 19

Використані сайти http://www.subject.com.ua/lesson/biology/11klas/19.html http://www.youtube.com/ http://www.dietolog.org/gmo/statistics/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія