X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тканини рослинного організму

Завантажити презентацію

Тканини рослинного організму

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тканини рослинного організму Підготувала: учениця 10-Б класу Гайович Марія

Слайд 2

Мета роботи: сформувати знання про основні типи тканин рослинного організму, вивчити функції, які вони виконують. План 1. Сутність поняття "тканина". 2. Твірні тканини (меристеми). 3. Основні тканини. 4. Покривні тканини. 5. Механічні тканини. 6. Провідні тканини. 7. Висновки.

Слайд 3

Твірна тканина Твірна тканина — це тканина, клітини якої здатні ділитися, завдяки чому ростуть органи, що дає початок всім іншим тканинам.

Слайд 4

Механічні тканини забезпечують міцність рослини, здатність протидіяти дії тяжіння власних органів, вітру, дощу, снігу. Вони грають в рослині роль скелету. Клітини механічних тканин мають сильно потовщені клітинні стінки, які навіть після відмирання протопласту (вміст рослинної клітини, що складається з плазмолеми, цитоплазми та ядра без клітинної оболонки) продовжують виконувати свою функцію. 

Слайд 5

Провідна тканина Провідні тканини — це тканини, елементи яких проводять поживні речовини від одного органа до іншого.

Слайд 6

Слайд 7

Ксилема – складається з морфологічно різних елементів. Дальній транспорт виконується по трахеальним елементам ксилеми: трахеїдам та судинам, ближній по паренхімним елементам.

Слайд 8

Флоема – складається з ситовидних елементів, праренхімних клітин, елементів серцевинних пременів, механічних елементів. Первинна флоема диференціюється з прокамбію, вторинна (луб) – похідна камбію. В стеблі флоема знаходиться зазвичай зовні від ксилеми.  В листях вона звернена до нижньої сторони пластинки листа.

Слайд 9

Покривна тканина Покривна тканина — це шар клітин, які вкривають орган або іншу тканину. Покривна тканина захищає органи від випаровування, висихання, несприятливих умов, забезпечує газообмін і всмоктування води.

Слайд 10

Епідерма — покривна тканина, що складається з одного шару живих клітин, головна функція якої — регуляція газообміну і транспірація. Вона часто вкрита щільним нальотом —кутикулою, яка залежно від вологості змінює свою проникність для рідин і газів.

Слайд 11

Перидерма — багатошарова покривна тканина, що складається з клітин із потовщеними восковими стінками, які перешкоджають проникненню або втраті води. 

Слайд 12

 Кірка — тканина, що захищає рослини від механічних ушкоджень, різкої зміни температур, поїдання тваринами.

Слайд 13

Основна тканина Основна тканина (паренхіма) — тканина рослин, що складається з живих рослин різної форми, виконує різноманітні функції: виповнюючу, асиміляційну, газообмінну, запасаючу, видільну тощо.

Слайд 14

Тканини рослин Тканина — це сукупність клітин, що мають спільне походження, однакову форму і виконують властиву їм функцію (або функції). У рослин виділяють такі тканини: твірну; основну; покривну; механічну; провідну.

Слайд 15

Коленхіма утворює суцільний циліндр на периферії, або тяжі по ребрам стебла.  Розвивається в стеблах та черешках листя дводольних рослин під епідермою або дещо глибше.  В коренях її зазвичай немає.  Як правило вона виникає з первинної меристеми. Клітини коленхіми витягнуті в довжину, живі, часто мають хлоропласти.  Клітинні стінки нерівномірно потовщені.  

Слайд 16

Склеренхіма -найважливіша механічна тканина наземних рослин. Первинна склеренхіма розвинута у всіх вегетативних органах однодольних, рідше дводольних рослин. Вторинна – у більшості дводольних. Клітини склеренхіми мають однорідно потовщені здерев’янілі стінки. Їх міцність близька до міцності  криці. 

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія