X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розмаїтість живих організмів

Завантажити презентацію

Розмаїтість живих організмів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розмаїтість живих організмів

Слайд 2

1. Що вивчає біологія? 2. Які галузі біології ви знаєте? 3. З якими науками біологія має тісний зв’язок? 4. Які українські вчені зробили суттєвий внесок у розвиток сучасної біології? 5. Яка галузь біології вивчає класифікацію і номенклатуру живих організмів?

Слайд 3

Карл Лінней

Слайд 4

Таксон - це група об’єктів органічного світу, пов’язана спільністю ознак і властивостей, що дають підставу для об’єднання цих об’єктів у певну систематичну категорію.

Слайд 5

Існує кілька систем поділу живих організмів на окремі таксони. Системи організмів, які ґрунтуються на спільності походження груп, що входять до них, називаються природними. А системи, які ґрунтуються на деяких загальних рисах і не враховують спільності походження,- штучними.

Слайд 6

Основні систематичні категорії ввів у науку шведський учений Карл Лінней. Найдрібнішою основною систематичною категорією живих організмів є вид (видова назва складається з двох латинських слів, перше з яких є назвою роду, а друге - видовим епітетом). Близькі види об’єднуються в роди, а роди - у родини. Близькі родини рослин об’єднуються в порядки (у тварин - у ряди), а порядки складають клас. Класи рослин об’єднуються у відділ (у тварин - у тип). Сукупність усіх відділів і складає царство Рослини. Сукупність усіх типів складає царство Тварини.

Слайд 7

Порівняльна характеристика царств живих організмів Царство Які організми включає Особливості будови й життєдіяльності Віруси Віруси Неклітинна форма життя. Можуть розмножуватися тільки в клітинах інших організмів Дроб’янки Бактерії, ціанобактерії У клітинах немає ядра. Відрізняються знач ним різноманіттям біохімічних процесів у клітинах Гриби Гриби У клітинах є ядра. Необхідні для життя речовини поглинають з навколишнього середовища через поверхню тіла. Потрібні для організму сполуки синтезують за рахунок готових органічних речовин Рослини Водорості, вищі спорові рослини, насінні рослини У клітинах є ядра. Необхідні для життя речовини споживають із навколишнього середовища з допомогою травної системи. Потрібні для організму сполуки синтезують з неорганічних речовин, використовуючи енергію світла Тварини Найпростіші, безхребетні тварини, хребетні тварини У клітинах є ядра. Необхідні для життя речовини поглинають з навколишнього середовища через поверхню тіла. Потрібні для організму сполуки синтезують за рахунок готових органічних речовин

Слайд 8

П Р Е Д С Т А В Н И К И К Л А С У Р О С Л И Н И Багатоніжка звичайна Будяк польовий

Слайд 9

Ковила Бліда поганка

Слайд 10

Який учений заклав основи сучасної систематики? Що таке таксон? Яка систематична категорія є найдрібнішою? Які царства живих організмів ви знаєте? ?

Слайд 11

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія