X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Родина Тонконогові або Злакові

Завантажити презентацію

Родина Тонконогові або Злакові

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема «Покритонасінні рослини» Урок 6 «Родина Тонконогові або Злакові»

Слайд 2

Теслюк Л.П. Біологічна класифікація Домен: Еукаріоти (Eukaryota) Царство: Зелені рослини (Viridiplantae) Відділ: Streptophyta Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta) Клас: Однодольні (Liliopsida) Підклас: Commelinids Порядок: Тонконогоцвіті (Poales) Родина: Тонконогові (Poaceae) або Злакові (Gramineae) Теслюк Л.П.

Слайд 3

Теслюк Л.П. Інформація про рослини Тонконогові (Poaceae) або Злакові (Gramineae) — родина однодольних рослин, відомо приблизно 11000 видів, 340 з яких в Україні. Це одно-, дво- та багаторічні трави, у тропіках відомі здерев'янілі форми. За площею посівів злакові переважають усі разом взяті інші культурні рослини. Теслюк Л.П.

Слайд 4

Теслюк Л.П. Коренева система,стебло,листки. Коренева система- мичкуватого типу. Стебло — соломина.Пагін - часто є кореневищем. Тонконоговим властивий інтеркалярний ріст (пагін складається з вузлів та міжвузлів). Листки лінійні, з паралельним жилкуванням, сидячі; у місці переходу листкової пластинки в піхву є язичок (плівчастий виріз). 1 2 4 3 Теслюк Л.П.

Слайд 5

Теслюк Л.П. Будова квітки . Оцвітина проста, складається з двох квіткових лусок та двох плівочок. Зазвичай є три тичинки та одна маточка. Злаки відомі як самозапильні (наприклад, ячмінь, пшениця, рис), так і вітрозапильні (жито, кукурудза) рослини. Теслюк Л.П.

Слайд 6

Теслюк Л.П. Суцвіття 1.Складний колос –пшениця, жито, ячмінь, пирій,мишій. 2.Волоть– овес,просо,тичинкові квітки кукурудзи. 3.Початок – маточкові квітки кукурудзи. 4.Султан – тимофіївка. 1. 2. 3. 4. Теслюк Л.П.

Слайд 7

Плоди Теслюк Л.П. зернівка пшениці та жита ягодовидні з м’ясистим оплоднем бамбук горіховидні з твердим оплоднем Теслюк Л.П.

Слайд 8

Теслюк Л.П. Господарське значення Тонконогові використовуються як агрокультура. Це-пшениця, жито, ячмінь і овес, до них відносяться рис, просо і кукурудза. Злакові містять близько 75 % складних вуглеводів і 10 % білків, а також жири і клітковину. Добре зберігаються. Теслюк Л.П.

Слайд 9

Теслюк Л.П. Зернові культури Найвідоміші серед злаків різноманітні зернові культури. З їхніх - зернівок виготовляють хлібні та макаронні вироби, крупи. Зерно є кормом для худоби. У серцевині стебел цукрової тростини, міститься до 20 % цукру. Бамбук використовують як будівельний матеріал. Теслюк Л.П.

Слайд 10

Теслюк Л.П. Дикорослі рослини родини Дикорослі рослини родини Злакові: грястиця (1), тонконіг (2), бамбук (3), лисохвіст (4), ковила (5) Лучні трави ( тимофіївка, тонконіг, стоколос, житняк, костриця) є кормом для тварин. Багато видів злаків висівають на газонах як декоративні рослини. Є серед злаків і бур'яни: вівсюг, мишій, пирій. Окраса українського степу – ковила. Це багаторічні рослини, заввишки до 1 м, із зібраними у волоть дрібними колосками. Потребують охорони. Теслюк Л.П.

Слайд 11

Теслюк Л.П. Пшениця Основна зернова культура. З її зерна виготовляють хлібобулочні, кондитерські, макаронні та круп‘яні вироби. Найчастіше вирощують сорти двох видів пшениці – твердої та м'якої, які відрізняються властивостями зернівок. У твердої пшениці вони склоподібні на зрізі, багаті на білок. Зернівки м'якої пшениці на зрізі борошнисті. Багато дикорослих видів пшениці поширені на Кавказі. Вважають, що тут вона і була введена у культуру 7-8 тис. років тому. Відомо близько 5 тис. сортів. Розрізняють озиму та яру Теслюк Л.П.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія