X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розмаїтість птахівРодина Соколоподібні

Завантажити презентацію

Розмаїтість птахівРодина Соколоподібні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

або денні хижі птахи, ряд птахів підкласу кілегрудих. Ряд включає у себе хижих птахів, багатьом з яких зараз загрожує вимирання. Характерні гачкоподібний дзьоб, восковиця (як правило, гладенька) при основі наддзьобка, сильні пальці та гострі загнуті кігті (виключення - падальщики та птах-секретар). Поширені на усіх континентах, крім Антарктиди; відсутні на невеликих океанічних островах. Переважна більшість живляться тваринною їжею, активно ловлять живу здобич(переважно хребетних тварин) або живляться падлом. Ведуть денний (дуже рідко присмерковий) спосіб життя, тому, на відміну від сов їх нерідко називають денними хижими птахами. Моногами. Соколоподібні - гніздові птахи. Гніздо будують один раз у кілька років. Самці у гніздовий період годують не лише пташенят, але й самку. Більшість соколоподібних - перелітні.

Слайд 3

Яструбові (Accipitridae) — одна з двох головних родин ряду соколоподібних (Falconiformes) або денних хижих птахів. До родини входять багато добре відомих птахів, такі як яструби, орли, орлани канюки, луні і грифи. Більшість решти денних хижих птахів відносяться до родини соколових (Falconidae), а такі птахи як скопа і птах-секретар віднесені до окремих родин.

Слайд 4

— вид невеликих хижих птахів. В Україні гніздовий, мігруючий, зимуючий вид. Самки малого яструба майже удвічі більші за самців. Цей вид мешкає переважно в лісових місцевостях і поширений практично по всій Євразії. Його здобиччю є птахи малої і середньої величини. Унаслідок застосування пестицидів, в середині 20 століття чисельність малих яструбів досягла історичного мінімуму, проте з тих пір його популяція знов зросла.

Слайд 5

— хижий птах роду яструбів родини яструбових ряду Соколоподібні, поширений у Європі, Азії та Північній Америці. В Україні гніздовий, кочовий, зимуючий вид.

Слайд 6

синоніми – яструб - тювик, тювик європейський — хижий птах роду яструбів Перелітний птах. У місцях гніздування з'являється у другій половині квітня. Тримається у заплавних світлих мозаїчних лісах

Слайд 7

— рід хижих птахів родини яструбових. Складається з трьох видів ширококрилих птахів середнього розміру.

Слайд 8

— хижий птах, єдиний представник роду Гриф (Aegipius Savigny, 1809) родини Яструбових Грифи чорні також належать до корисних і рідкісних птахів. Охороняються Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори

Слайд 9

— рід хижих птахів родини яструбових ряду Соколоподібні Номенклатурне зауваження: українська назва гриф повністю відповідає латинській (Gyps) та англійським (Griffon) назвам цих птахів. Однак оскільки в українській (та російській) мовах один з видів традиційно називають сипом білоголовим

Слайд 10

— хижий птах птах родини яструбових, єдиний представник роду стерв'ятник (Neophron). Охороняється Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори Поширені у південних країнах Європи, Азії, у Північній Африці

Слайд 11

— вид птахів родини яструбових (Accipitridae), єдиний вид свого роду Gypaetus. Занесений до Червоної книги Росії та інших країн, у яких гніздиться. В Україні э рідкісним залітним. Найбільш поширений на півдні Європи, в Східній і Південній Африці та у передній і Центральній Азії.

Слайд 12

Слайд 13

Африканський рудохвостий канюк Галапагоський канюк Канюк степовий, або курганник

Слайд 14

— рід хижих птахів родини яструбових (Accipitrіdae) підродини яструбових (Accipitrinae) або орлиних (Aquilinae) ,

Слайд 15

— хижий птах з родини яструбових (Accipitridae). Є єдиним видом в роді Polemaetus. Бойові орли зустрічаються насамперед у відкритих місцевостях Африки на південь від Сахари.

Слайд 16

— великий птах родини Яструбових, єдиний представник свого роду, живе в лісних районах Африки. Полює на тварин, розмірами з мавпу або антилопу.

Слайд 17

— невеликий орел, за розмірами близький до канюків. В Україні гніздовий, перелітний птах.

Слайд 18

— вид орлів (Aquila), один з 5-ти видів роду у фауні України. Це крупний хижий птах, що мешкає в змішаних і широколистяних лісах і полює на відкритому просторі. На півночі мігруючий, на півдні — осілий або кочуючий.

Слайд 19

- вид хижих птахів з роду Орел родини Яструбові. Один з 9 видів роду, один з 5 видів у фауні України. В Україні гніздовий, перелітний птах.

Слайд 20

— один з найбільших денних хижих птахів родини яструбових. У теперішній час беркут повністю зник або став дуже рідкісним птахом у багатьох регіонах світу, більш або менш зберігся лише у горах, тундрі та у степах

Слайд 21

Слайд 22

- рід хижих птахів родини Яструбові. У межах ареалу віддають перевагу відкритим біотопам. Практично усі гніздяться на землі. Гнізда розташовують у заростях бур'янів, очерету, серед чагарників. Живляться гризунами та іншими дрібними ссавцями, птахами та їх яйцями і пташенятами, ящірками, жабами, а також великими комахами

Слайд 23

— рід птахів родини яструбових, підродини (залежно від класифікації) справжні шуліки (Milvinae) або яструбові. Довжина тіла 53 — 75 см, вага до 1 кг. Рід включає два види: чорний шуліка (M. migrans або M. corschun) гніздовий птах поширений у всій Україні, крім степів на півдні; і шуліка рудий, рідкісний в Україні. Корисні птахи. Перелітні.

Слайд 24

— хижий птах родини яструбових. Один з 4 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. Перелітний птах. З'являється в кінці березня — на початку квітня. Моногам, якому властивий стійкий гніздовий консерватизм. Охороняється Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES)

Слайд 25

— рід хижих птахів родини яструбових (Accipitridae) ряду Соколоподібні (Falconiformes). Назва роду походить від грец. halio — «море» і -aetos — «орел» — тобто «морський орел»

Слайд 26

— родина птахів ряду соколоподібних (Falconiformes). Містить близько 60 видів, згрупованих у 10-12 родів. Родина соколові відрізняється від інших хижих птахів деякими анатомічними (будова скелету), морфологічними (зокрема, порядок линяння махових пер) та біохімічними особливостями (склад шкаралупи яєць). Характерна ознака, властива більшості соколиних (крім каракар та лісових соколів) - додаткові зубці на краях наддзьобка із відповідними западинами на піддзьобку.

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

— хижий птах, єдиний вид родини скопових (Pandion). Це великий хижий птах з характерним забарвленням: верх чорно-сірий, низ білий з темною поперечною смугою впоперек грудей, голова біла з чорною широкою смугою через око. Крила довгі і широкі. Знизу на згинах крил темні плями. Ширяючий птах тримає крила дещо зігнутими кінцями донизу і віддалено нагадує мартина. Хвіст вузький, короткий, знизу на ньому видно нерізкі смуги. На потилиці має чуб. Очі жовті. Занесено до Червоної книги України

Слайд 30

— птах ряду соколоподібних,єдиний вид власної родини. Своєрідна назва птаха походить від чорного пір'я на голові, що нагадує гусяче пір'я, яке раніше любили вставляти в свої перуки судові секретарі. секретарі більшу частину часу проводять на землі, по якій вони можуть відносно швидко пересуватися.

Слайд 31

— родина птахів яких відносять ще до ряду лелекоподібних, що мешкають в районах Північної і Південної Америки з помірним і тропічним кліматом. Представники родини характеризуються крупними розмірами і ширяючим польотом; харчуються падаллю. В результаті конвергентної еволюції вони придбали велику схожість з деякими денними хижими птахами (грифами Старого Світу), займаючи аналогічну екологічну нішу.

Слайд 32

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія