X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Різноманітність грибів

Завантажити презентацію

Різноманітність грибів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Різноманітність грибів Шапкові гриби (пластинчасті, трубчасті). Гриби - сапротрофи (цвілеві, дріжджі); - паразити (сажка, ріжки, трутовик); - симбіонти (підберезовик, підосиновик, піддубник). 3. Їстивні, неїстивні й отруйні гриби.

Слайд 2

Слайд 3

Фітофтороз

Слайд 4

Слайд 5

Отруйні гриби

Слайд 6

Відгадай незнайомця

Слайд 7

Реставрація тексту У нижчих грибів міцелій …, не має …, …. У мукора це одна розгалужена …клітина. Спорангії…форми. Зрілі спори .. кольору. У природі цвілеві гриби відіграють… роль, оскільки…, а в житті людей -…, тому що… Дріжджі-це мікроскопічні …гриби. Вони не утворюють справжньої… Розмножуються…, утворюючи …клітин.

Слайд 8

Третій зайвий:

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Вірю – не вірю Нижчі гриби мають одноклітинні гіфи грибниці. Тіло нижчих грибів поділяється на плодове тіло і грибницю. Гриби- паразити поселяються на рештках відмерлих рослин і тварин. Гриби-сапротрофи поселяються на живих організмах. Міцелій складається з окремих ниток – гіфів. Клітинна оболонка грибів містить целюлозу. Запасною поживною речовиною грибів є глікоген. Клітини нижчих грибів одноядерні. Мукор та пеніцил – шапкові гриби. Утворення мікоризи – приклад симбіозу міцелію гриба й коренів вищих рослин.

Слайд 13

Закінчи речення: Мікориза – це… Гриби-сапротрофи - це… Гриби-паразити - це… Гриби-симбіонти- це … Трубчасті гриби на нижній частині шапки… Пластинчасті гриби утворюють… Вегетативне тіло гриба – У клітинах грибів відсутні..

Слайд 14

Виправ помилку: Гриб фітофтора паразитує на деревах. Мікориза – це корінь гриба. Підберезовики паразитують на коренях берези. Грибницю мають дріжджові та цвілеві гриби. Сажка та ріжки – шапкові гриби. До цвілевих грибів відносять маслюк. Мукор та пеніцил відносять до паразитів. Розмножуючись дріжджі утворюють самостійні дочірні клітини.

Слайд 15

Відгадай друга: Є дуже смачні гриби, плодові тіла яких мають вигляд картоплини і розташовані в землі. У Західній Європі з давних-давен їх шукають, використовуючи для цього дресированих собак або свійських свиней. Тварини знаходять гриби за запахом.

Слайд 16

Трюфелі

Слайд 17

Бульби ураженої цим грибом картоплі спочатку темніють, а згодом загнивають; плоди помідорів вкриваються темними плямочками та стають непридатними до вжитку. Цей гриб також вражає пальми, цитрусові та інші рослини.

Слайд 18

Фітофтора

Слайд 19

Смертельно отруйний гриб. Отруйними є навіть його спори і міцелій. Деякі джерела вказують, що для смертельного отруєння досить 1 г сирого гриба на 1 кг живої ваги. При цьому на вигляд це дуже гарний гриб, один з найгарніших. Капелюшок окрашений у колір від зеленого до жовтувато-маслинового, з темними радіальними волокнами. Форма капелюшка від яйцеподібної до майже пласкої, діаметр 6-12 см, м’якоть біла. Характерною ознакою гриба є наявність у молодих екземплярах фартушка. Запах у молодих грибів приємний, у старих – не дуже.

Слайд 20

Бліда поганка

Слайд 21

Домашнє завдання Складіть найбільшу кількість питань до параграфа; Напишіть, як боротися із грибами-паразитами; Вивчити параграф 46

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія