X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Продовження роду – одне з основних призначень людини. Репродуктивне здоров'я

Завантажити презентацію

Продовження роду – одне з основних призначень людини. Репродуктивне здоров'я

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Продовження роду – одне з основних призначень людини. Репродуктивне здоров'я Обміркуйте ситуацію. Урок 7. У своїй книзі «Походження видів» Чарлз Дарвін писав, що в поняття боротьби за існування він включає не тільки життя однієї особини, але і її успіх у залишенні після себе потомства. Як ви думаєте, чому Дарвін відзначав особливу важливість залишення потомства? - У чому полягає проблема організмів, які вижили, але не залишили після себе потомства?

Слайд 2

Спадковість — це здатність живих організмів передавати свої ознаки й властивості наступному поколінню. 1. Продовження роду. Розмноження — це невід'ємна властивість усіх живих організмів поряд з обміном речовин, живленням, диханням, виділенням, подразливістю, циклічністю та іншими властивостями живого. Розмноження забезпечує спадковість і мінливість. Живі організми можуть розмножуватися статевим і нестатевим шляхом. Але статеве розмноження є еволюційно більш вигідним, зокрема й тому, що внаслідок такого розмноження з'являється додаткова форма мінливості — комбінативна мінливість.

Слайд 3

Людина розмножується статевим шляхом, використовуючи еволюційні переваги цього типу розмноження. У ході розмноження генетичний матеріал батьків, що міститься в хромосомах, передається нащадкам. Для виду значення розмноження полягає в забезпеченні безперервності його існування, збільшенні чисельності виду. Зверніть увагу! Репродукція людини, тобто її розмноження,— це біологічна функція, необхідна для збереження людини як біологічного виду. Діти схожі на своїх батьків, оскільки проявляється фундаментальна властивість живого – спадковість.

Слайд 4

Іноді в ході розмноження виникає не зовсім звична ситуація — у родині з'являються нащадки, генетично зовсім однакові. Це близнюки однакової статі, які мають однаковий набір генів. У цьому разі природа пожертвувала мінливістю, воліючи збільшити кількість нащадків. Збереження біологічних особливостей людини забезпечується за допомогою передачі генетичної інформації. Успадкування соціальних особливостей пов'язане з передачею колективного досвіду, освоєнням культури, виробленої людством у ході соціального розвитку. Близнюки в родині — це подвійна радість і подвійні турботи Зазвичай близнюки дуже дружні й добре розуміють одне одного

Слайд 5

Зверніть увагу! Залишення нащадків для кожної конкретної людини є не тільки біологічним, але й соціально-економічним завданням. Дитину необхідно не просто народити, але й виховати як особистість. Окрім того, згідно із Конституцією України, батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до їхнього повноліття.

Слайд 6

Соціальне виховання людини починається в родині. Дитина як особистість виховується в сім'ї 2. Значення сім'ї. Слово «сім'я» походить від кореня «сім», що означає «насінина» й «продовження роду», тобто народження й виховання дітей, що с основним призначенням створення сім'ї. Іноді це слово поділяють на «сім» та «я», вказуючи на те, що діти є продовженням своїх батьків. Сім'я відіграє величезну роль у житті як окремої особистості, так і всього суспільства, тому суспільство зацікавлене в міцній, духовно й морильно здоровій сім'ї.

Слайд 7

3. Репродуктивне здоров'я молоді. Репродуктивне здоров'я — це стан повного фізичного, психічного й соціального благополуччя, що забезпечує здатність відтворити здорове потомство. Важливо берегти репродуктивне здоров'я. Ранній початок статевого життя, погана поінформованість про методи контрацепції, небажані вагітності — усе це завдає непоправної шкоди здоров'ю, зокрема й репродуктивному. Радість батьківства Цивілізоване суспільство приділяє увагу охороні материнства й дитинства

Слайд 8

Готовність до статевого життя тісно пов'язана з відповідальністю за свої вчинки, соціальною й економічною самостійністю. Репродуктивне здоров'я молоді багато в чому залежить від її власної грамотності, розуміння особливостей перебігу процесів фізичного, психічного й соціального дорослішання.

Слайд 9

Практична робота №3 «Розробка проекту "Вплив чинників ризику на репродуктивне здоров'я'» Мета: навчитися визначати вплив чинників ризику на репродуктивне здоров'я й приймати правильні рішення. Хід роботи Усе, що говорять і роблять інші люди, може бути продиктоване їхніми певними інтересами, які не збігаються з вашими. Необхідно вміти аналізувати наслідки своїх дій, зважаючи, в першу чергу не на чужий, а на власний інтерес. Наприклад, ситуація, коли вам пропонують наркотики.

Слайд 10

Таблиця. Аналіз ситуації, коли вам пропонують наркотики Говорять Чужий інтерес Ваш інтерес «Спробуй, це роблять багато людей, отже це безпечно» Чим більше людей використовують наркотики, тим більше грошей у того, хто їх робить і продає Те, що це роблять інші люди, вас зовсім не стосується. Ви приймаєте рішення самостійно, можливо, що ті «багато людей» помилялися у своєму виборі, оскільки в них не було тієї інформації, що є у вас. А ви знаєте, що наркотики шкодять і вам, і вашим нащадкам «Спробуй, це приємно, це розвиває твої творчі можливості, це кайфово,тобі обов'язково сподобається» Ваші задоволення людину не хвилюють, головне — щоб ви «підсіли» на наркотики! Це неправдива інформація. Наркотики — це біль і страх, фізична й психічна смерть. Це відсутність можливості мати нормальну родину й дітей «Спробуй, ти що,боїшся? Тобі що, потрібен дозвіл батьків? Ми гарантуємо, що все буде добре» Знаючи, що у вашому віці ніхто не хоче бути боягузом, вами маніпулюють. Під виглядом прийняття власного рішення вам нав'язують чуже Ви не боїтеся сказати « ні!», тому що сміливість проявляється саме в цьому. Ви говорите «ні», захищаючи себе, своє здоров'я й здоров'я своїх майбутніх дітей

Слайд 11

Спробуйте побачити чужий і свій інтерес за ситуації, коли вам пропонують ужити алкоголь або закурити. Використовуйте для цього дані таблиці й інформацію з § 7—9. Зробіть висновки.

Слайд 12

Людина — істото біосоціальна, тому для її відтворення необхідне не тільки біологічне народження потомства, але й соціальне становлення, особистісний розвиток цього потомства. Для виду суть розмноження полягає в забезпеченні безперервності його існування, збільшенні його чисельності. Для кожної конкретної людини залишення потомства — це можливість продовжити своє життя в ряді поколінь, передавши свої гени нащадкам, прилучивши їх до своєї культури. Успішне виконання репродуктивної функції пов'язане зі збереженням репродуктивного здоров'я в підлітковому віці. Опорні точки.

Слайд 13

Культура — це сфера духовної, цінністної, комунікативної організації суспільства, яка визначає норми поведінки, мислення, почуттів різних верств населення і націй в цілому. Мінливість — це здатність організмів набувати нових ознак, відмінних від предків. Репродуктивне здоров'я — це стан повного фізичного й соціального благополуччя, а не тільки відсутність захворювань репродуктивної системи й порушень її функцій. Репродуктивна функція — це біологічна функція, необхідна для збереження людини як біологічного виду. Розмноження — це невід'ємна властивість усіх живих організмів. Сім'я — це соціальний інститут, що характеризується певними соціальними нормами, зразками поведінки, правами й обов'язками, які регулюють стосунки між подружжям, батьками то дітьми. Словничок

Слайд 14

Чому Діти одночасно і схожі на своїх батьків, і відрізняються від них? Що таке спадковість? Що таке мінливість? Які еволюційні переваги має статеве розмноження? Як забезпечується збереження біологічних особливостей людини? Як забезпечується збереження соціальних особливостей людини? Яку роль відіграє сім'я у відтворенні людини як біосоціальної істоти? Чому не можна починати статеве життя в умовах біологічної, психологічної й соціальної незрілості? Питання для повторення та обговорення Домашнє завдання: Опрацювати § 7, сторінка 73, питання для повторення та обговорення 1 – 7, словничок.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія