X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поширення плодів та насіння

Завантажити презентацію

Поширення плодів та насіння

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поширення насіння

Слайд 2

План:

Слайд 3

Протягом багатьох поколінь існування на планеті у рослин виробилися різні пристосування до поширення насіння і плодів.

Слайд 4

Найпростіший спосіб поширення насіння– падіння плодів на землю. Якщо це плоди, що розкриваються (каштан), вони відкриваються, вивільняючи насіння; якщо плід не розкривається (яблуко, слива), насіння звільняться, тільки коли плід згниє. Насіння можуть викидатися з плоду, коли він ще знаходиться на рослині. Тоді вони просто падають до підніжжя рослини або розлітаються на відстань.

Слайд 5

У багатьох рослин сухі плоди при дозріванні розтріскуються і насіння відкидаються на деяку відстань (акація, герань). Струс вітром коробочок маку викликає розсіювання насіння через отвори, що знаходяться під приймочкою.

Слайд 6

Деякі рослини самі розкидають своє насіння на далекі відстані. У тінистих місцях у парканів або канав можна зустріти досить незвичайну рослину з такою серйозною назвою - недоторка. Якщо доторкнутися до кінчика її плоду, стулки плоду розкриваються, потім скручуються і з силою розкидають насіння.

Слайд 7

Слайд 8

На початку літа вулиці, двори, бульвари, проспекти і сквери покриваються, як снігом, білим пухом від тополь. Постачені пучками волосків, насіння тополь розлітаються за допомогою вітру на великі простори і, потрапивши в потрібне місце, проростають. А всім відомі плодики (плоди) кульбаби, починаючи з весни, протягом усього літа і осені масами розлітаються на своїх «парашутах» у різних напрямках.

Слайд 9

Вітром поширюються плоди та насіння і багатьох інших квіткових рослин. Наприклад, у дрібного плоду берези збоку знаходиться облямівка схожа на маленькі крильця, а у плодів клена є великі крилоподібні придатки. Плоди берези і клена добре висять на гілках дерев до пізньої осені, а іноді й до зими. За цей час листя опадає, вітер вільно і безперешкодно розсіює насіння цих дерев на великі відстані.

Слайд 10

Восени в лісі можна побачити і навіть спробувати дуже багато соковитих плодів - це плоди горобини, черемхи, брусниці, конвалії і багатьох інших рослин. Зрілі плоди пофарбовані в яскраві кольори і здалеку помітні. Для птахів соковиті плоди - це найсмачніші ласощі. Вони зграями літають по лісу і охоче поїдають соковиті плоди. Але, враховуючи те, що те насіння, яке добре захищені твердими оболонками, в кишечнику співочих птахів не перетравлюються і, пройшовши через кишечник вони викидаються назовні, іноді на дуже далекій відстані від того місця, де вони були з'їдені. Так багато насіння поширюються за допомогою птахів.

Слайд 11

Слайд 12

Деякі рослини поширюються не тільки за допомогою птахів, а й за сприяння інших тварин. Їх плоди чіпляються до шерсті тварин і несуться ними в різних напрямках. Це плоди, саджені чіпкими гачками або гострими шипами, наприклад, в лопуха і низки.

Слайд 13

Висновок: Слід вивчати способи поширення плодів і насіння для успішної боротьби з бур'янами і для запобігання від втрат при збиранні врожаю.

Слайд 14

Кінець!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія