X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Порожнини тіла тварин"

Завантажити презентацію

"Порожнини тіла тварин"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

L/O/G/O Порожнини тіла тварин

Слайд 2

Класифікація Порожнина тіла відсутня Вторинна порожнина тіла Змішана порожнина тіла Первинна порожнина тіла

Слайд 3

Порожнина тіла відсутня Найпростіші Кишковопорожнинні Плоскі черви Існують тварини, які не мають порожнини тіла це: Порожнина тіла – це порожнина, в якій містяться внутрішні органи тварин.

Слайд 4

Кишковопорожнинні Тіло кишковопорожнинних складається з двох добре розвинених шарів - ектодерми і ентодерми. Між ними знаходиться тонкий, майже позбавлений клітин шар - мезоглея (зачаток третього зародкового листка).

Слайд 5

Плоскі черви В плоских червах проміжки між внутрішніми органами заповнені паренхімою. В паренхімі запасаються поживні речовини, вона має важливе значення в процесах обміну речовин.

Слайд 6

Слайд 7

Первинна порожнина тіла Виникає в зародках багатьох багатоклітинних тварин на стадії бластули як бластоцел, у післязародковий період зберігається лише в круглих червів (це схізоцеля між стінкою тіла і внутрішніми органами, порожнина позбавлена спеціальної епітеліальної вистилки і у деяких частково зайнята паренхімними клітинами).

Слайд 8

Круглі черви Під шкірно-м’язовим мішком є порожнина тіла. Вона не має власних стінок, тобто це простір, заповнений рідиною, у якій містяться органи травлення й розмноження. Рідина в порожнині тіла перебуває під тиском, тому тіло круглих червів щільне й постійно зберігає свою форму.

Слайд 9

Змішана порожнина тіла У членистоногих, під час зародкового розвитку закладається вторинна порожнина тіла. Але згодом її вистилка руйнується й вона зливається із залишками первинної. Тому така порожнина тіла має назву міксоце ль. Проміжки між внутрішніми органами членистоногих заповнені пухкою сполучною тканиною - жировим тілом. Клітини цієї тканини виконують різноманітні функції: запасають поживні речовини, вилучають із порожнинної рідини продукти обміну, утворюють клітини крові, здійснюють захисну функцію тощо.

Слайд 10

Слайд 11

Вторинна порожнина тіла Вторинна порожнина тіла (целом), це простір між стінкою тіла і внутрішніми органами; обмежена власними епітеліальними оболонками і заповнена рідиною. Основна функція целома - опорна: він служить рідким скелетом, завдяки якому можливі скорочення мускулатури стінки тіла. Внутрішні органи, оточені целомічною рідиною, не закріплені жорстко і можуть вільно рости. Крім того целом, загалом підтримує постійність внутрішнього середовища організму, бере участь у фізіологічних процесах (диханні, виділення та ін.)

Слайд 12

Тварини з вторинною порожниною тіла Кільчасті черви Молюски Ланцетники Риби Земноводні Плазуни Птахи Ссавці

Слайд 13

План будови хордових

Слайд 14

Кільчасті черви Целом поділений перегородками на сегменти, які представлені як зовнішні кільця. У кільчастих червів порожнина тіла вистелина мезодермальним епітелієм. Порожнина заповнена рідиною з клітинними елементами.

Слайд 15

Гідроскелет за рахунок порожнинної рідини У круглих черв’яків порожнинна рідина ізсередини тисне на шкірно-мускульний мішок, завдяки чому тіло надто напружене, тому порожнина тіла виконує функцію гідроскелету.

Слайд 16

Молюски У молюсків вторинна порожнина частково редукована, є залишки первинної порожнини.

Слайд 17

Вторинна порожнина поділена на черевну і навколосерцеву в: Плазунів Птахів Риб Земноводних

Слайд 18

Диференціація вторинної порожнини тіла у ссавців Вторинна порожнина поділена на черевну, грудну і навколосерцеву.

Слайд 19

19

Слайд 20

Порівняння порожнин тіла

Слайд 21

Слайд 22

Функції порожнини тіла Забезпечення вільного розміщення органів. Всі види порожнин тіла виконують опорну функцію (крім членистоногих, завдяки наявності у них хітинізованої кутикули) Порожнинна рідина надає тургору тілу круглих та кільчастих червів. Рівномірний розподіл поживних речовин, продуктів виділення та інших речовин, які проникли в неї.

Слайд 23

Висновок Порожнина тіла у тварин виникає як бластоцель і може зберігатись у вигляді первинної порожнини тіла (первиннопорожнинні тварини) або змінюватись вторинною порожниною, яка через деякий час диференціюється.

Слайд 24

Джерела http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D1%96%D0%BB%D0%B0 http://pti.kiev.ua/uroki/uroki8/248-kharakteristika-porozhnin-tila-u-tvarin-riznikh.html http://eltsyn.ucoz.ru/course/42BD65A05B0D17E5C2256F5B00501BC3.html

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія