X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Перетворення в організмі жирів"

Завантажити презентацію

"Перетворення в організмі жирів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Перетворення в організмі жирів

Слайд 2

Жири - природна сировина, з якої за допомогою хімічних перетворень уперше добули вищі карбонові кислоти - насичені й ненасичені.

Слайд 3

1741 р. французький хімік Клод Жозеф Жоффруа (1685-1752) дією сильної неорганічної кислоти на мило добув масну на дотик суміш. Він припустив, що добута маса є жиром. Досліджуючи її властивості, науковець виявив, що це не так.

Слайд 4

1817 р. Шеврель не лише добув з жирів уже відому «солодку олію Шеєле», яку назвав гліцерином. А також карбонові кислоти - стеаринова, пальмітинова, олеїнова.

Слайд 5

Слайд 6

Пальмітинова кислота, стеаринова кислота, олеїнова кислота.

Слайд 7

Перетворення жирів у рослинних і тваринних організмах також відбувається за участю гліцерину й вищих карбонових кислот.

Слайд 8

У шлунково-кишковому тракті тваринних організмів відбувається гідроліз спожитих жирів. З утвореного гліцерину й вищих карбонових кислот організм синтезує специфічні для нього жири.

Слайд 9

Фізичні властивості жирів значною мірою залежать від того, похідними яких саме вищих карбонових кислот вони є - насичених чи ненасичених.

Слайд 10

Усі жири легші за воду й не розчиняються в ній - вони гідрофобні. Теплопровідність жирів низька.

Слайд 11

Пізнавально! Жири - харчові продукти, без яких неможливо уявити життя людини. Засоби масової інформації час від часу повідомляють про всюдисущі й небезпечні для здоров'я транс-жири та панацею від усіх негараздів - w-кислоти.

Слайд 12

Це призводить до зростання кількості серцево-судинних захворювань.

Слайд 13

Джерела надходження w-кислот до організму людини

Слайд 14

Жири роблять шкіру гладенькою й еластичною, волосся - здоровішим і блискучим. Вони - головний будівельний матеріал для дитячого мозку, що розвивається.

Слайд 15

Жировий обмін можна розділити на наступні етапи: розщеплювання тих, що надійшли до організму з їжею і їх всмоктування в шлунково-кишковому тракті; перетворення продуктів розпаду жирів, що всмокталися, в тканинах, що ведуть до синтезу жирів, специфічних для даного організму; процеси окислення жирних кислот, що супроводжуються звільненням біологічно корисної енергії; виділення продуктів жирового обміну з організму.

Слайд 16

Розщеплювання жирів починається в шлунку, проте тут воно протікає з невеликою швидкістю, оскільки ліпаза шлункового соку може діяти лише на заздалегідь емульговані жири, в шлунку ж відсутні умови, необхідні для утворення жирової емульсії.

Слайд 17

Слайд 18

Транс-ізомери жирних кислот змінюють клітинні оболонки, порушуючи їхні функції. Якщо замість нормального будівельного матеріалу ви пропонуєте своєму організму «браковані» транс-ізомери, утворюються дефектні біологічні структури, які починають давати збій у найрізноманітніших ситуаціях. Про це варто пам'ятати не лише завсідникам закладів швидкого харчування, любителям чіпсів, маргарину, майонезу, а й кожній людині.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Висновок Жири - природна сировина, з якої шляхом хімічних перетворень перше добули вищі карбонові кислоти. Найвідоміші поміж них - насичені пальмітинова та стеаринова кислоти й ненасичена олеїнова кислота. Вони входять до складу стеарину, косметичних засобів. Добова потреба дорослої людини в нейтральному жирі становить 70-80г, для дітей 3-10 років – 26-30г.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія