X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основні напрямки сучасної біотехнології"

Завантажити презентацію

"Основні напрямки сучасної біотехнології"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні напрямки сучасної біотехнології.

Слайд 2

Основні поняття та терміни біотехнологія, синтез генів, плазмди, культура тканин, клон, ембріональна індукція, химерні організми, трансгенні організми, біоінформатика. Плазміда — молекула ДНК, відмінна від хромосомної ДНК та здатна до автономної реплікації.

Слайд 3

Біотехнологія – сукупність промислових методів, що застосовують для виробництва різних речовин із використанням живих організмів, біологічних процесів чи явищ.

Слайд 4

1. Синтез генів поза організмом(сИнтез генів) 2. Виділення з клітини та перебудова окремих генів або їх частин(генна інженерія ) 3. Копіювання та розмноження виділених та синтезованих генів. 4. Введення генів та їхніх груп у геном інших організмів. 5. Поєднання різних геномів в одній клітині Методи біотехнології.

Слайд 5

Історія розвитку біотехнології випікання хліба виготовлення сиру, молочних продуктів виноробство пивоваріння силосування

Слайд 6

Генна інженерія Генна інженерія – прикладна галузь молекулярної генетики та біохімії. Її завдання – це розробка методів перебудови геномів організмів.

Слайд 7

Спочатку вчені під керівництвом доктора Еріка Сасакі за допомогою вірусних векторів ввели у 91 ембріон мавп гени зеленого флуоресцентного білка, після чого 80 із цих ембріонів було введено в утробу сурогатних матерів. У п'яти мавп, що з'явилися на світ, деякі ділянки тіла світилися під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Слайд 8

Клітинна інженерія Клітинна інженерія – галузь біотехнології, у якій застосовуються методи виділення клітин з організму і перенесення на штучні поживні середовища, де продовжується їх життєдіяльність. Її завданнями є: отримання соматичних клітин різних видів, створення культурних клітин (тканин) для отримання цінних речовин.

Слайд 9

Химерні організми  Химерні тварини - це генетичні мозаїки, що утворяться в результаті об'єднання бластомерів від ембріонів з різними генотипами.

Слайд 10

Трансгенні організми

Слайд 11

Клонування Клонування – перспективний напрям клітинної інженерії. Клон – сукупність клітин або особин, що виникли від спільного предка нестатевим шляхом.

Слайд 12

Біоінформатика Біоінформатика, головним напрямками роботи є застосування математичних методів і комп‘ютерної техніки для збереження та аналізу цієї інформації.

Слайд 13

У медицині біотехнологічні прийоми і методи грають головну роль при створенні нових біологічно активних речовин і лікарських препаратів, призначених для ранньої діагностики і лікування різноманітних захворювань. Антибіотики — найбільший клас фармацевтичних сполук, одержання яких здійснюється за допомогою мікробіологічного синтезу. Створено генно-інженерні штами кишкової палички, дріжджів, що культивуються клітин ссавців та комах, використовувані для одержання ростового гормону, інсуліну й інтерферону людини, різноманітних ферментів і противірусних вакцин. Змінюючи нуклеотидну послідовність у генах, що кодують відповідні білки, оптимізують структуру ферментів, гормонів і антигенів (так звана білкова інженерія).

Слайд 14

Стовбурові клітини Стовбурові клітини, також відомі як штамові клітини — це первинні клітини, що зустрічаються в усіх багатоклітинних організмах. Ці клітини можуть самовідновлюватися шляхом поділу клітини, а також можуть диференціюватися в досить велику кількість спеціалізованих типів клітин.

Слайд 15

Ембріональна інженерія – галузь, що займається штучними змінами організмів у ході зародкового розвитку Ембріональна індукція – взаємовплив частин зародка під час його розвитку. Можна змінювати розвиток певних частин зародка в напрямі, який цікавить дослідників. Г. Шпеман і його співробітниця Х. Мангольд відкрили у зародків амфібій «організатор». Вона вирізала шматочок тканини з дорсальної губи бластопора гаструли гребінчастого тритона (Triturus cristatus) з слабо пігментованим зародком, і пересадила її в вентральній область інший гаструли близького виду, тритона звичайного (T. vulgaris), зародок якого характеризується багатою пігментацією. Ця природна різниця в пігментації дозволила розрізнити в химерному зародку тканини донора та реципієнта. Клітини дорсальної губи при нормальному розвитку утворюють хорду і мезодермальні соміти (міотоми). Після пересадки у гаструли-реципієнта з тканин трансплантата розвивається друга хорда і міотоми. Над ними з ектодерми реципієнта виникала нова додаткова нервова трубка. У підсумку це привело до утворення осьового комплексу органом другий пуголовка на тому ж зародку.

Слайд 16

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія