X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основні напрямки біотехнології"

Завантажити презентацію

"Основні напрямки біотехнології"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні напрямки біотехнології Підготувала учениця 11 Б класу Сидорук Аліна

Слайд 2

Біотехнологія – сукупність промислових методів, що застосовують для виробництва різних речовин із використанням живих організмів, біологічних процесів чи явищ.

Слайд 3

Методи біотехнології

Слайд 4

Хромосомна інженерія Хромосомна інженерія -- сукупність методик, що дозволяють здійснювати маніпуляції з хромосомами. Одна група методів заснована на введенні в генотип організму пари чужих гомологічних хромосом, контролюючих розвиток потрібних ознак (доповнені лінії), або заміщенні однієї пари гомологічних хромосом на іншу (заміщені лінії). В отриманих таким чином заміщених і доповнених лініях збираються ознаки, що наближають організм до «ідеального сорту ».

Слайд 5

Генна інженерія Генна інженерія - це метод біотехнології, який займається дослідженнями з перебудови генотипів.

Слайд 6

ГМО

Слайд 7

коти, які світяться у темряві

Слайд 8

екосвиня

Слайд 9

отруйна капуста

Слайд 10

кози, які плетуть павутиння

Слайд 11

лосось, що швидко росте

Слайд 12

помідор «Флавр Савр»

Слайд 13

бананова вакцина

Слайд 14

корови, які випускають менше газів

Слайд 15

генетично модифіковані дерева та трави

Слайд 16

У застосуванні до людини генна інженерія могла б застосовуватися для лікування спадкових хвороб. Однак, технічно, є істотна різниця між лікуванням самого пацієнта і зміною генома його нащадків.

Слайд 17

Клонування - поява природним шляхом або отримання декількох генетично ідентичних організмів шляхом безстатевого (у тому числі вегетативного) розмноження. Термін "клонування" в тому ж сенсі нерідко застосовують і по відношенню до клітин багатоклітинних організмів. Доллі - самка вівці, перше ссавець, успішно клоноване з клітини іншої дорослої особини.

Слайд 18

Клонування амфібій (Дж. Гердон) Перші успішні досліди з клонування тварин були проведені в 1960-і роки англійським ембріологом Дж. Гердон в експериментах на шпорцевой жабі. У цих перших дослідах для пересадки використовувалися ядра клітин кишечника пуголовків. Вони були піддані критиці, оскільки в кишечнику пуголовків могли зберегтися первинні статеві клітини.

Слайд 19

Клітинна інженерія Клітинна інженерія — створення кліток нового типу на основі їх гібридизації, реконструкції і культивування.

Слайд 20

Гібридизація соматичних кліток У основі методу лежить злиття кліток, внаслідок чого утворяться гетерокаріони, що містять ядра обох батьківських типів.

Слайд 21

Культивування клітин Культивування клітин - це метод збереження життєздатності клітин поза організмом в штучно створених умовах.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія