X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основні напрями сучасної біотехнології"

Завантажити презентацію

"Основні напрями сучасної біотехнології"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні напрями сучасної біотехнології. Трансгенні та химерні організми.

Слайд 2

Вперше термін біотехнологія був запропонований у 1917 році угорським інженером Карлом Ерекі , коли він описував процес виробництва свинини.

Слайд 3

Біотехнологія – це сукупність промислових методів , що застосовують для виробництва різних речовин із використанням живих організмів, біологічних процесів чи явищ.

Слайд 4

Методи біотехнології. Синтез генів поза огранізмом. Виділення генів з клітини та перебудова окремих генів або іх частин. Копіювання та розмноження виділених та синтезованих генів. Введення генів та їхніх груп у геном інших організмів. Поєднання різних геномів в одній клітині.

Слайд 5

Генна інженерія. Генна інженерія – прикладна галузь молекулярної генетики та біохімії. Її завдання – це розробка методів перебудови геномів організмів.

Слайд 6

Спочатку вчені під керівництвом доктора Еріка Сасакі за допомогою вірусних векторів ввели у 91 ембріон мавп гени зеленого флуоресцентного білка, після чого 80 із цих ембріонів було введено в утробу сурогатних матерів. У п'яти мавп, що з'явилися на світ, деякі ділянки тіла світилися під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Слайд 7

Генна терапія. Генна терапія (генотерапія) – це сукупність методів генної інженерії і медицини, спрямованих на лікування паталогій генетичного аппарату.

Слайд 8

Клітина інженерія. Клітинна інженерія – галузь біотехнології, у якій застосовуються методи виділення клітин з організму і перенесення на штучні поживні середовища, де продовжується їх життєдіяльність. Її завданнями є: отримання соматичних клітин різних видів, створення культурних клітин (тканин) для отримання цінних речовин.

Слайд 9

Трансгенні організми. ТРАНСГЕННІ ОРГАНІЗМИ – це рослини і тварини, що містять у своїх клітинах ген чужого організму, включений у хромосоми;

Слайд 10

Химерні організми. Химерні організми - це генетичні мозаїки, що утворяться в результаті об'єднання бластомерів від ембріонів з різними генотипами.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія