X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Національний ботанічний сад ім. М. Гришка"

Завантажити презентацію

"Національний ботанічний сад ім. М. Гришка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Конюшина лучна Виконав учень 3-Б класу ХСШ № 156 Мельников Владислав

Слайд 2

Конюшина лучна (лат. Trifolium pratense), або конюшина червона, або трилисник, або кашка, або Дворічна або багаторічна рослина висотою 15-55 см з розгалуженим кореневищем і гіллястими пагонами. Стебло прямостояче або висхідне, опушене притиснутими волосками. Листя трійчасте (1) з широкими прилистками, звуженими в ость, наполовину зрощеними з черешком (2), листочки еліптичні , майже цілокраї, зазвичай з білим малюнком у вигляді трикутника (3). Квітки зібрані в кулясті головки (4). Віночок метеликовий або ліловий, чашечка з 10 жилками, опушена. Плід — яйцевидний однонасінний біб .

Слайд 3

Видова назва утворена від латинського слова, що означав лучна, і відбиває особливості поширення рослини: на заплавних луках, у чагарниках, на узліссях, по балках у лісовій і лісостеповій зонах. Всі рослини даної групи запилюються комахами. Період цвітіння тривалий, нерівномірний: з травня до вересня.

Слайд 4

Використання конюшини У народній медицині 33 країни світу активно використовують конюшину лучну (червону). З наземної частини рослини – суцвіть та трави, готують настої на воді і спирті, відвари, віджимають сік. Кореневища рослини застосовують як в свіжому, так і в сушеному вигляді. Застосовується в сільському господарстві, як корм для тварин, і для користі ґрунту, збагачує ґрунт азотом і покращує її структуру. У конюшині лучній містяться вітаміни А, В, С, D, К, 14,5 % протеїну, 3,5 % жирів, багато кальцію і фосфору, що робить сіно дуже поживним і особливо корисним для молодняка.

Слайд 5

Хімічний склад конюшини лучної: Наявність цілого ряду лікувальних властивостей зумовлені багатим природним складом конюшини: вітаміни: Е, С, К і ряд вітамінів групи В; макро- і мікроелементи: хром, фосфор, калій, кальцій, селен, залізо, магній; дубильні речовини; ефірні і жирні олії; глікозиди (тріфозілін, изотрифолин); флавоноїди; алколоїди; фітоестрогени; смолисті речовини; біохінон; органічні кислоти (саліцилова) і т.д. Найбільшу цінність представляють квітки рослини і його листя.

Слайд 6

Червона конюшина володіє: антисептичним ефектом; антивірусним ефектом; протизапальним ефектом; лімфогенним ефектом; сечогінним ефектом; потогіннім ефектом; жовчогінним ефектом. Властивості конюшини лучної:

Слайд 7

Конюшина лугова використовується для: зниження цукру і холестерину; лікування неврозів (для заспокоєння нервової системи) усунення грибкових інфекцій; лікування хвороб жіночої статевої системи; нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту; очищення лімфи і крові; лікування подагри; виведення шлаків і токсинів; лікування і профілактики ішемічної хвороби серця.

Слайд 8

Також лугова трава використовується при лікуванні: гіпертонії; атеросклерозу; безсоння і головного болю; шумів у вухах; хворіб дихальних шляхів (кашель, бронхіт, туберкульоз); простудних захворювань; запорів і ректальних розладів; шкірних інфекцій; захворювань очей; коклюшу і скарлатини; остеохондрозу; ревматизму і артриту.

Слайд 9

Застосування в народній медицині Настоянки (для лікування головного болю і шуму у вухах, безсоння, атеросклерозу, стенокардії, високого тиску, недокрів'я, бронхіту і бронхіальної астми, болі в суглобах, при занепаді сил і авітамінозі) Чаї (для підвищення імунітету) Відвари (для лікування псоріазу та екземи, нормалізації холестерину, при серцевих болях, ангіні, застуді і гаймориті, після операцій і променевої терапії) Лікувальні ванни і мазі (для лікування шкірних висипань (прищі, вугрі, акне, фурункули), грибкових захворювань, інфекційних хвороб шкіри (екзема, псоріаз, дерматит і пролежні). Засоби по догляду за шкірою і волоссям (омолоджування шкіри, усунення лупи і випадання волосся)

Слайд 10

Протипоказання Незважаючи на цілий ряд лікувальний властивостей, рослина має ряд дуже важливих протипоказань: Період вагітності і годування груддю. Якщо були перенесені інфаркти або інсульти. Естрогензалежні форми раку, міома, онкологія яєчників, ендометріоз, рак матки і молочної залози. Схильність до тромбоутворення і підвищеного згортання крові. Часті діареї і кишкові розлади. Хвороби шлунково-кишкового тракту: виразка, гастрит, панкреатит.

Слайд 11

Цікаво, що: Якщо людина знаходила листя конюшини з чотирма пелюстками, то її чекала рідкісна вдача: одна пелюстка для слави, одна – для багатства, одна – для любові і одна - для здоров'я ! Трилиста конюшина є символом Ірландії

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія