Лужні та кислі грунти.Добрива
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
КИСЛОТНІСТЬ ГРУНТУ – це дуже важливий для успішного вирощування рослин показник. Він виражається величиною рН, вимірюється в одиницях від 0 до 14. Кислотність визначається наявністю і співвідношенням в ґрунтовому розчині водневих (Н + ) гідроксильних (ОН-) іонів.
За рН ґрунту у межах 4-5,5 (кислі та слабокислі ґрунти) процеси засвоєння рослиною молібдену, кальцію, сірки та магнію уповільнюються і пригнічуються. Натомість краще починають засвоюватись алюміній, залізо та марганець, що переходять у кислому середовищі в легкодоступні форми. Результатом нестачі кальцію, сірки та магнію стає загибель рослин, навіть якщо на початку посіви виглядали цілком здоровими. Надлишок же алюмінію та заліза також є для рослини токсичним і призводить до порушення більшості метаболічних процесів, тому посіви можуть гинути ще й через цей фактор.
За рН ґрунту у межах 7,5-8,5 (лужні та сильнолужні ґрунти)утворюються нерозчинні гідроксиди більшості мікроелементів (мідь, цинк, залізо, марганець, бор, тощо), через що рослини нездатні засвоювати ці елементи. Дефіцит може вкрай негативно позначитися на процесах росту й розвитку, що призведе до досить значних втрат врожаю. Уся норма більшості елементів засвоюється за показників рН ґрунту 6,5-7,0. Саме цей проміжок є оптимальним для повного засвоєння рослинами азоту, фосфору, калію, сірки, магнію та кальцію.
ДОБРИВА — наймогутніший засіб підвищення ефективності землеробської галузі. Добрива, за узагальненими даними, — це 40—50% приросту сільськогосподарської продукції, і це ж гарантія стабільності галузі.
ВИКОРИСТАННЯ ДОРИВ ЗА ТИПОМ ГРУНТУ: На ґрунтах дерново-підзолистого типу, сірих лісових та вилужених чорноземах добре діють три основних елементи живлення,- N, P, K. На вказаних ґрунтах виявлена висока ефективність вапнування. На звичайних та південних сіроземах особливо сильно впливає на врожай внесення фосфатів. Дія азоту за відсутності зрошення суттєво слабша, але в роки, багаті на опади, та в умовах зрошення значення азоту росте. В зоні сіроземних ґрунтів при зрошуванні на бавовні найсильніша дія N. На звичайних та південних чорноземах, каштанових та ін. рекомендується зазвичай обмежуватись рядковим внесенням P2O5 і K2O.
ПОЗИТИВНІ І НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ВИКОРИСТАННЯ ДОБРИВ ДЛЯ ГРУНТУ: + Підвищують врожайність Підвищуються агротехнічні характеристики грунту - Грунт з часом виснажується Затратність
Схожі презентації
Категорії