X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
листок

Завантажити презентацію

листок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Листок — складова частина пагона. Його будова та функції

Слайд 2

Листок — бічний вегетативний орган рослини, який росте від стебла. Ріст листка обмежений. Функції листка: Фотосинтез (живлення) Дихання Транспірація (випаровування)

Слайд 3

Додаткові функції: запасання речовин (лусочки цибулі) захист (колючки) розмноження (вегетативне)

Слайд 4

Черешкові черешок листкова пластинка Сидячі листкова пластинка ЛИСТКИ Способи прикріплення до стебла

Слайд 5

Зовнішня будова листка Листкова пластинка Черешок Основа листка Прилистки Жилки

Слайд 6

1. Основа листка - це частина листка, якою він з’єднується із стеблом і до якої кріпляться інші частини листка. Основа, яка охоплює стебло як трубка, захищає пазуху листка із пазушною брунькою називається Піхвою.

Слайд 7

2. Прилистки – це пара листоподібних придатків на основі листка по боках від черешка. Захищають пластинку листка, що розвивається.

Слайд 8

3. Черешок – це звужена, пружна частина листка, яка орієнтує листкову пластинку відносно сонця.

Слайд 9

4. Листкова пластинка – це плоска частина листка, яка виконує функції фотосинтузу і випаровування.

Слайд 10

Зовнішня будова листка Листкова пластинка Жилки 2 1

Слайд 11

Сидячі Черешкові Збігаючі Стеблеобгортний Зрослий Пронизаний Типи листків

Слайд 12

Типи листка за формою його верхівки Гострий Загострений Відтягнутий Тупий Виїмчастий Усічений

Слайд 13

Типи листка за формою края листкової пластинки

Слайд 14

Типи листка за формою листкової пластинки

Слайд 15

Типи листка за формою листкової пластинки

Слайд 16

Типи листка за формою листкової пластинки

Слайд 17

Типи листка за формою листкової пластинки Трійчастолопатевий Пальчастолопатевий Пальчастороздільний Трійчастороздільний Пальчасторозсічений

Слайд 18

Жилки – це потовщення листкової пластини, у якому проходять провідні пучки та є опорним каркасом для листкої пластинки. Жилкування – це спосіб розташування жилок в листковій пластині.

Слайд 19

Дугове Від центральної жилки відходять вигнуті дугою інші пересування води й мінеральних речовин (по судинах) відтік органічних речовин з листків до інших органів (по ситоподібних трубках) волокна, які входять до складу жилок, надають листкам міцності та пружності Жилкування листка в однодольних (Злаків) в однодольних ( подорожник,конвалія, тюльпан) у двудольних (клен,яблуня, кропива) Паралельне Жилки розташовані паралельно Сітчасте Від однієї головної жилки розходяться бічні відгалуження

Слайд 20

Сітчасте жилкування

Слайд 21

Дугове жилкування

Слайд 22

Паралельне жилкування

Слайд 23

Простий 1 черешок 1 листкова пластинка Складний 1 черешок декілька листкових пластинок Листок

Слайд 24

Прості листки Черешкові Сидячі

Слайд 25

Складні листки

Слайд 26

Листкорозміщення — порядок розміщення листків на стеблі, який щонайбільше сприяє виконанню їхніх функцій.

Слайд 27

А)Почерговому листкорозміщенні - до кожного вузла стебла прикріплений один листок( верба, яблуня, пшениця,шипшина) Б)супротивному — у кожному вузлі розташовано по два листки один навпроти одного(гвоздика, бузок) В)навхрест-супротивне – пари листків сусідніх вузлів перекриваються під прямим кутом(м’ята, шавлія) Г)кільчастому — у вузлах стебла розвивається кілька листків(елодея)

Слайд 28

Листкорозміщення

Слайд 29

Листопад — явище відокремлення листків від стебла при їхньому відмиранні. Листопад — природне опадання листя в деревних рослин і чагарників, яке пов’язане з підготовкою рослин до зими й зумовлене зміною довжини дня. Біля основи черешка утворюється відокремлювальний шар, завдяки якому листок відокремлюється. Корковий шар захищає листковий рубець.

Слайд 30

У листопадних Має пристосувальне значення: різко зменшується поверхня випаровування, коли поглинання води із ґрунту стає складним унаслідок зниження температури зовнішнього середовища; запобігання обламування під вагою снігу; видалення шкідливих речовин, що накопичилися в процесі життєдіяльності У вічнозелених Опадають старі листки, а більш молоді зберігаються; видалення шкідливих речовин ЗНАЧЕННЯ ЛИСТОПАДУ

Слайд 31

Привітання від злого генія!!! Я, частково знищив вашу презентацію! АХАХАХА! Подивимось чи зможете ви відновити втрачене! Вам нізащо мене не перехитрити!

Слайд 32

Внутрішня будова листка

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Внутрішня будова листка: 1)покривна тканина – шкірочка; 2)основної тканини: стовпчаста і губчаста; 3)провідні пучки – жилки.

Слайд 36

Шкірочка – більшість клітин безбарвні та прозорі, щільно прилягають одна до одної, їх клітинні оболонки з боку від зовнішнього середовища потовщені. Ці клітини виділяють Кутикулу – тонку прозору плівочку воскоподібних речовин, яка вкриває поверхню листка.

Слайд 37

Крім того, безбарвні клітини шкурочки утворюють різноманітні вирости – волоски.

Слайд 38

Продих – це пара витягнутих квасолеподібних клітин, між якими є отвір – продихова щілина.

Слайд 39

Слайд 40

2. Основна тканина розташована в листку між верхньою і нижньою шкірочкою та є фотосинтезуючою і поділяється на: А) Стовпчасту основну тканину – це щільно прилеглі одна до одної стовпчики, між якими майже не лишається міжклітинного простору. Знаходиться під верхньою шкірочкою. Де відбувається фотосинтез. Б) Губчаста основна тканина – це більш округлі клітини, які прилягають до нижньої шкірочки між якими залишаються великі міжклітинники. Відбувається фотосинтез та дихання.

Слайд 41

3.Жилки – розташовані в основній тканині. Окрема жилка листка складається з одного або декількох провідних пучків, у яких судини деревини віднесені до верхньої, а луб із ситоподібними трубками до нижньої шкірочки.

Слайд 42

Схема внутрішньої будови листка і обміну речовин в процесі фотосинтезу

Слайд 43

Домашнє завдання 1) Прочитати параграф 28,29 сторінка 123 - 132. 2) Віднайти рослин за такими характеристиками їх листків: - Сидячий, простий, із паралельним жилкуванням. - Черешковий, простий, із сітчастим жилкуванням. 3) Провести спостереження: яких кімнатних рослин у вас вдома більше ― з простими чи складними листками, паралельним, дуговим чи сітчастим жилкуванням?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія