"Кровотечі, їх класифікація"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кровотеча Кровотеча — це витікання крові із кровоносних судин при порушенні їхньої цілісності. Причиною кровотечі може бути ушкодження судин внаслідок травмування (укол, поріз, удар).
Класифікація Розрізняють кровотечі зовнішні й внутрішні (кров виливається із внутрішніх органів в оточуючі їх тканини чи порожнини).
Класифікація Артеріальна кровотеча При даному виді кровотеч кров яскраво-червоного кольору, викидається з рани сильним пульсуючим струменем. Ця кровотеча найнебезпечніша і дуже інтенсивна.
Венозна кровотеча При даному виді кровотеч кров, темно-вишневого кольору, витікає менш інтенсивно, рідко носить загрозливий характер. Однак потрібно пам'ятати, що при пораненні вен шиї і грудної клітки є небезпека виникнення в судинах негативного тиску під час глибокого вдиху.
Капілярна кровотеча Даний тип кровотеч спостерігається при неглибоких порізах шкіри, садинах. Завдяки зсіданню крові капілярна кровотеча припиняється самостійно. Варто лише використати певні антисептичні засоби чи засоби з вмістом спирту для дезінфекції ушкодженої ділянки покриву.
Перша допомога при кровотечах При артеріальній кровотечі спочатку слід негайно притиснути артерії пальцем в певних анатомічних точках. При травмах голови, обличчя, кровотечу зупиняють пальцевим притисненням загальної сонної, зовнішньої щелепної, скроневої артерій. При ушкодженні артеріальних судин верхньої та нижньої кінцівок кровотечу зупиняють пальцевим притисненням у відповідних місцях, де судини розташовані неглибоко і можуть бути притиснені до найближчої кістки. Недоліком методу пальцевого притиснення є неможливість тривалої зупинки кровотечі і можливе інфікування рани.
Ефективних засобів тимчасового підтримання гомеостазу при внутрішній кровотечі немає, але існують певні методи, які значною мірою можуть послабити її і дозволяють виграти час для направлення потерпілого в хірургічне відділення і екстреного втручання. Це забезпечення спокою, для чого хворого слід покласти на рівну поверхню, в напив сидячому положенні, заборонити вживання їжі та пиття, застосувати холод, наприклад, міхур з льодом на живіт. Транспортують хворого в положенні лежачи на ношах.
При носовій кровотечі голова має бути у вертикальному положенні злегка відхилена назад, на перенісся кладуть міхур з льодом або хустинку, змочену холодною водою, забезпечують достатній приток повітря. Часто вдається зупинити носову кровотечу сильним здавлюванням ніздрів протягом 3-5 хвилин. Хворого треба заспокоїти, пояснити, що різкі рухи і спроби очистити ніс посилюють кровотечу. При безрезультатності цих засобів проводять міні-тампонаду порожнини носа, для чого в ніздрі вводять тампони з вати, змочені 3% розчином перекису водню.
Правила накладання джгута Для контролю терміну накладання джгута слід: пов’язкою джгут не закривати; біля джгута прикріпити ярлик, на якому вказати час і дату накладання джгута; на тілі біля джгута записати час і дату, якщо немає ярлика. Кінцівку з накладеним джгутом у холодних умовах утеплюють. При накладанні на плече джгут розміщують ближче до суглобів. На середину плеча джгут накладати не слід, бо в даному місці до кістки прилягає нерв і тиск на нього може призвести до паралічу. Припинення артеріальної кровотечі за допомогою джгута: а - гумовий джгут; б – м’яка прокладка під джгут та розтягування джгута; в - накладання джгута.
Схожі презентації
Категорії