X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кишковопорожнинні

Завантажити презентацію

Кишковопорожнинні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тип Кишковопорожнинні.Загальна характеристика.

Слайд 2

Кишковопорожнинні — це двоша рові багатоклітинні тварини. Вони мають променеву симетрію та одну порожнину тіла — кишкову, яка зв’язана із зовнішнім середовищем лише через рот. Нервові клітини утворюють нервове сплетення. Усі кишковопорожнинні мають жалкі клітини, і всі вони — хижаки; живуть лише у воді, переважно в морях.

Слайд 3

- Радіальна симетрія тіла – сформувалась у зв’язку з прикріпленим та малорухливим способом життя у водному середовищі.

Слайд 4

-Відсутність справжніх тканин – до складу зовнішнього та внутрішнього шарів кишковопорожнинних, крім коралових поліпів, входять декілька видів клітин, різноманітних за будовою та функціями, що вони виконують; ектодерма утворена епітеліально-мускульними, жалкими, проміжними, статевими та нервовими клітинами, а ентодерма – залозистими і травними клітинами. Отже, більшість процесів життєдіяльності кишковопорожнинних проходять на клітинному рівні.

Слайд 5

 Наявність недиференційованих вставних клітин, які активно поділяються, а потім уже здатні диференціюватися на всі типи клітин, що наявні в тілі кишковопорожнинних, тому цим пояснюється велика їхня здатність до регенерації. Регенерація — відновлення структурних елементів тканини замість пошкоджених або загиблих.

Слайд 6

- Наявність поруч із статевим розмноженням нестатевого, у вигляді брунькування, яке не властиве іншим багатоклітинним тваринам.

Слайд 7

Різновиди кишковопорожнинних:

Слайд 8

Коралові рифи. У тропічних морях деякі види колоніальних поліпів утворюють на мілководді густі поселення — коралові рифи. Колонії коралів, маючи дуже міцний вапняковий скелет, стають перешкодою для судноплавства. Із скелетів рифоутворюючих коралів добувають вапняк. У ряді місць на коралових рифах створюють підводні заповідники, де корали охороняються як рідкісні й цінні пред ставники тваринного світу.

Слайд 9

Слайд 10

Медузи. Не всі кишковопорожнинні живуть на дні. Багато з них здатні плавати в товщі води. До таких належать медузи. Тіло медузи драглисте, формою нагадує парасольку. З нижнього боку тіла посередині міститься рот. По краях тіла розташовані щупальця. Різко скорочуючи свою парасольку й викидаючи воду назовні, медуза дістає реактивний поштовх і пересувається опуклим боком уперед. Як і всі кишковопорожнинні, медузи -хижаки. Вони вбивають здобич жалкими клітинами.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія