X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія вивчення клітини Методи цитологічних досліджень

Завантажити презентацію

Історія вивчення клітини Методи цитологічних досліджень

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія вивчення клітини Методи цитологічних досліджень План уроку Розглянути історію вивчення клітини Вивчити основні положення клітинної теорії Дослідити методи вивчення клітини .

Слайд 2

Люди дізналися про існування клітини лише в XVII ст .Незадовго до цього в 1590р.,голландський шліфувальщик стекол Захар Янсен уперше винайшов примітивний мікроскоп.

Слайд 3

Роберт Гук .

Слайд 4

Першим ,хто оцінив зачення збільшувального приладу і застосував його для досліджень,був англійський фізик і ботанік Роберт Гук.

Слайд 5

У 1665р.,вивчаючи зріз пробки він виявив структури,схожі на бджолині стільники і назвав їх клітинами.Відтоді цей термін міцно затвердився в біології .

Слайд 6

Приблизно в цей час,відомий голландський дослідник Антоні ван Левенгук удосконалив мікроскоп і зміг спостерігати живі клітини із збільшенням більш ніж в 200 раз. Сам він уперше в 1683р.описав Бактерії.

Слайд 7

А. Левенгук

Слайд 8

Р. Броун

Слайд 9

Ще до відкриття клітини,відомий англійський лікар Гарвей припустив,що всі живі організми розвиваються з яйця. Це припущення блискуче довів російський вчений Карл Бер,який в 1827р.виявив яйцеклітину ссавців. Це відкриття дозволило зробити висновок, Що кожен організм розвивається з однієї клітини.

Слайд 10

Для розуміння ролі клітини в живих організмах величезне значення мали праці Шлейдена і Шванна. Шванн проаналізувавши усі існуючи на той момент знання про клітину,сформулював версію клітинної теорії.

Слайд 11

М. Шлейден ©

Слайд 12

Т. Шванн © .

Слайд 13

Р. Вірхов © Юрченко Л. П.

Слайд 14

Історія вивчення клітини © Юрченко Л. П. Рік Вчений Внесок у вивчення клітини 1665 Роберт Гук Розглядаючи зріз корка, виявив комірки, які назвав «клітинами» 1674 А. Левенгук Відкрив бактерії та найпростіших 1676 А. Левенгук Описав пластиди та хроматофори 1677 А. Левенгук Вперше побачив сперматозоїд людини 1831 Р. Броун Відкрив клітинне ядро. Описав ядро рослинної клітини. 1839 Т. Шванн М. Шлейден Сформулювали основні положення клітинної теорії. 1858 Р. Вірхов Доповнив клітинну теорію положенням «кожна клітина з клітини»

Слайд 15

Клітинна теорія Клітина – елементарна одиниця будови і розвитку всіх живих організмів Клітини всіх організмів подібні за походженням, будовою, хімічним складом, основними процесами життєдіяльності Кожна нова клітина утворюється тільки в результаті розмноження материнської клітини У багатоклітинних організмів різні типи клітин формуються завдяки їхній спеціалізації і утворюють тканини Із тканин формуються органи, які тісно пов'язані між собою © Юрченко Л. П.

Слайд 16

Методи цитологічних досліджень Світлова мікроскопія Електронна мікроскопія Авторадіографія Метод культури клітин Мікрохірургія © Юрченко Л. П.

Слайд 17

Методи цитологічних досліджень Метод цитологічних досліджень Сутність методу Світлова мікроскопія Дозволяє вивчити загальний план будови клітини та її органел, розміри яких не менші ніж 200 нм Електронна мікроскопія Збільшення об’єктів в понад 500000 разів дозволяє вивчити молекулярну будову клітинних структур Метод мічених атомів (авторадіографія) Використовують сполуки, що містять радіоактивні атоми. Це дозволяє вивчати процеси які відбуваються в клітині з цими речовинами. Метод культури клітин Дозволяє вивчати процеси життєдіяльності клітини без втручання в живий організм, отримувати необхідні речовини. Метод мікрохірургії Дозволяє здійснити операції на живій клітині.

Слайд 18

Цитологічні методи застосовуються: В онкології для розпізнавання злоякісних і доброякісних пухлин; В гематології для діагностики захворювань і оцінки ефективності їх лікувань; В генікології-з метою діагностики онкологічних захворювань,визначення вагітності,гормональних порушень. Для розпізнавання багатьох захворювань органів дихання,травлення,сечовиділення,нервової системи. Профілактичний огляд з метою виявлення ранніх стадій пухлинного процесу.

Слайд 19

Домашнє завдання Використайте § 16 для пояснення термінів: цитологія, клітинна теорія. Творче завдання Побудуйте схему взаємозв’язків цитології з іншими галузями науки. © Юрченко Л. П.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія