X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хвороби шкіри

Завантажити презентацію

Хвороби шкіри

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хвороби шкіри

Слайд 2

ДЕРМАТИТ ДЕРМАТИТ - контактне гострозапальне ураження шкіри, що виникає в результаті впливу на неї дратівливих чинників хімічної, фізичної чи біологічної природи. Відноситься до групи алергодерматозів. Класифікація: 1. Гостра форма - мікровезікульна або макровезікульна - виникає відразу після контакту з подразником і зникає після припинення контакта. 2. Підгостра - коркова або луската. 3. Хронічна - аконтотична - виникає при періодичних контактах з подразником протягом тривалого часу.

Слайд 3

ВІТИЛІГО ВІТИЛІГО - порушення пігментації, що виражається в зникненні пігменту меланіну на окремих ділянках шкіри. Велике значення у розвитку вітиліго мають стресові стани, хронічні хвороби внутрішніх органів, інтоксикації, контакту- вання шкіри з деякими синте- тичними тканинами, фізична травма (реакція Кебнера)

Слайд 4

ВІТИЛІГО Цікаві факти: Зміни в кольорі шкіри Майкла Джексона протягом його життя викликані саме вітиліго. Хвороба Майкла Джексона передалася і його старшому сину - 14-річному Принцу Майклу Джозефу Джексону. У Артура Конан-Дойля є невелике оповідання «побілілий воїн». Британський офіцер перенервував в колоніальних битвах і повернувся додому з плямами вітиліго, будучи абсолютно впевненим у тому, що це початок прокази. Цікаво, що за останні 100 років, незважаючи на гігантський прогрес в інформаційних і медичних технологіях, відношення більшої частини населення до білих плям майже не змінилося.

Слайд 5

ПЕДИКУЛЬОЗ ПЕДИКУЛЬОЗ (вошивість) - паразитичне захворювання шкіри, викликане наявністю на волоссі вошей. Симптоми вошивості: - шкірний свербіж в місці укусу воші; - дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі; - розчухи (екскоріації); - наявність гнид у волоссі.

Слайд 6

ПЕДИКУЛЬОЗ Воші: головна, лобкова, платяна.

Слайд 7

КОРОСТА КОРОСТА - інфекційне паразитарне захворювання шкіри, яке супроводжується свербінням та розчухами. Щороку в світі реєструється до 300 млн випадків корости. Збудник корости – кліщ коростяний, або коростяний свербун.

Слайд 8

СЕБОРЕЯ СЕБОРЕЯ - патологічний стан шкіри, обумовлений порушенням функцій сальних залоз, зміною складу їх секрета. Форми: жирна, густа і суха. Причини: - спадкова схильність; - порушення гормонального статусу організму; - вплив негативних факторів зовнішнього середовища; - пухлина яєчок у чоловіків, захворювання яєчників у жінок; - психічні і неврологічні захворювання.

Слайд 9

АЛОПЕЦІЯ АЛОПЕЦІЯ - патологічне випадання волосся, що приводить до його порідіння або повного зникнення в певних ділянках голови або тулуба. Причини розвитку алопеції лежать на генному рівні і полягають в ушкоджувальному впливі на волосяні фолікули активної форми чоловічого статевого гормону тестостерону - дигідротестостерону, що знаходиться у волосяних фолікулах.

Слайд 10

ВУГРОВА ХВОРОБА ВУГРОВА ХВОРОБА - хронічне рецидивуюче захворювання сальних залоз і волосяних фоллікулів. Захворювання найчастіше виявляється в період статевого дозрівання. Класифікація: - неонатальні; - дитячі; - юнацькі (звичайні); - вугри дорослих; - контактні; - комедональні.

Слайд 11

ВАСКУЛІТИ ШКІРИ ВАСКУЛІТИ ШКІРИ- група захворювань, при яких ведучою і характерною ознакою є запальне ураження стінки кровоносних судин дерми та підшкірної основи, частіше алергічного типу.

Слайд 12

ЕКЗЕМА ЕКЗЕМА- гостре або хронічне незаразливе запальне захворювання шкіри, що має нервово-алергічну природу та характеризується різноманітними висипами, почуттям печіння, свербінням і схильністю до рецидивів.

Слайд 13

МІКОЗ МІКОЗ (грибок) – хвороба викликана паразитуючими грибами. Види мікозу: дерматомікози - нігтів та шкіри; внутрішніх органів.

Слайд 14

МІКОЗ Види грибкових захворювань: - кандидоз - викликається Candida albicans. - оніхомікоз - грибкове захворювання нігтів. - строкатий (висівковий, різнокольоровий) лишай - характеризується утворенням лусочок.

Слайд 15

МІКОЗ Чорний лишай - на долонях і підошвах утворює коричневі або чорні плями. Чорна пьедра - колонізує волосся, викликається Piedraia hortae. Біла Пьедра - мікоз волосся голови, вусів, бороди. Тріхофітія – стригучий лишай. Чорний язик – на язику утворюється чорний наліт, що викликається грибком.

Слайд 16

Будьте обережними! Шкірні хвороби досить небезпечні і приносять людині значні неприємності.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія