X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гігієна зору"

Завантажити презентацію

"Гігієна зору"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала: Учениця 9-А Коновальчук Юлія

Слайд 2

Офтальмологія - наука, що вивчає анатомію, фізіологію органа зору, захворювання, що відносяться до органу зору, а також структуру сліпоти.          Завдання офтальмології - максимальне зменшення кількості сліпих та слабозорих.          За даними ВООЗ у світі налічується 42 мільйони сліпих та слабозорих. Причому щорічно спостерігається збільшення цього показника, і приріст становить 3-6% на рік.

Слайд 3

Однією з важливих характеристик зору є гострота зору.      Гострота зору визначає граничну здатність ока розрізняти дрібні деталі в поле зору.     Гострота зору залежить від загальної освітленості, контрасту деталей зображення на певному тлі та інших причин.      Найбільш часто зустрічаються порушення зору - це короткозорість і далекозорість.      Наявність цих порушень встановлює лікар при вимірюванні гостроти зору за допомогою спеціальних таблиць.

Слайд 4

Це порушення роботи ока, яке виявляється в зниженні чіткості зору вдалину. Короткозорість Короткозорість

Слайд 5

У короткозорих очах зображення фокусується перед сітківкою.

Слайд 6

Поблизу Вдалині Короткозорим людям важко дається бачити номери маршрутів громадського транспорту, прочитати дорожні знаки, а також розрізняти інші предмети на відстані.      При цьому, короткозорі можуть добре бачити на близькій відстані.

Слайд 7

- Надмірна зорова робота на близькій відстані від предмета (без відпочинку для очей і при поганому освітленні); - Спадкова схильність, що виражається в особливостях будови очного яблука та обміну речовин у ньому; - Ослаблена склера, яка не робить належного опору надмірного росту очі; - Недостатньо розвинена акомодаційна м'яз ока, яка відповідає за "настрій" кришталика на різні відстані; - Перенапруження ослабленою м'язи.

Слайд 8

Це порушення зору, при якому погіршується чіткість зображення предметів, що знаходяться на близькій відстані (20-30 см від очей).

Слайд 9

У людей, які страждають далекозорістю, постійно напружена акомодаційна м'яз, тому часто виникає зорове перевтома і головний біль. У далекозорих очах зображення фокусується за сітківкою.

Слайд 10

1.Рабочая місце має бути автономним, тобто не підключати до розетки комп'ютера інші прилади. 2.Компьютер повинен знаходитися в кутку, тому що саме ззаду випромінювання вище, ніж від екрана. 3.На монітор не повинні падати прямі сонячні промені. Робота з комп'ютером не повинна перевищувати 2 години на день, через кожні 30 хвилин перерву на відпочинок. 4.Расстояніе від екрана до очей - не менше 50 см. 5.В приміщенні з комп'ютерною технікою щодня повинна проводитися вологе прибирання.

Слайд 11

1. Виконання домашніх завдань має проходити в спеціально обладнаному місці. 2.Світло має падати з лівого боку. 3.Джерела світла повинен висвітлювати тільки робочу поверхню, а абажур повинен приховувати від очей нитка розжарювання. 4.Мощность лампочки в лампі повинна бути не менше 60 ват. 5.Відстань від очей до книги повинно бути 40 см.

Слайд 12

- Поганий зір поблизу; - Поганий зір вдалину (при великих ступенях далекозорості); - Підвищена стомлюваність очей при читанні; - Перенапруження очей при роботі (головні болі, печіння в очах); - Косоокість і "ледачі" очі у дітей; - Часті запальні хвороби очей (блефарити, ячмінь, халязіон, кон'юнктивіт)

Слайд 13

1) хороше освітлення робочого місця,   2) розташування джерела світла зліва,   3) відстань від ока до розглянутого предмета має бути близько 30-35 см.       Читання лежачи або в транспорті призводить до погіршення зору, так як через постійно мінливого відстані між книгою і кришталиком відбувається ослаблення еластичності кришталика і війкового м'яза.          Очі слід берегти від попадання в них пилу та інших частинок, дуже яскравого світла.

Слайд 14

Не можно!

Слайд 15

Гімнастика для очей 1. Не повертаючи голови переведи погляд у лівий нижній кут, в правий верхній, в правий нижній, в лівий нижній кут. Повтори 5 - 8 разів. 2. Відкритими очима повільно, в такт диханню, плавно малюємо вісімку в просторі по горизонталі, вертикалі. 3. З відкритими очима, не повертаючи голови, напиши в просторі своє ім'я, прізвище, спочатку маленькими літерами, а потім великими.

Слайд 16

Якщо довго читаєш, пишеш, малюєш, через кожні 20 хвилин давай очам відпочити: ніколи не три очі руками. Так можна занести в них смітинку і небезпечних мікробів. Користуйся чистою носовою хусткою, дивись у вікно, вдалечінь, поки не порахуєш до 20. Дуже шкідливо для очей довго дивитися телевізор. Не соромся носити окуляри. Читай, пиши тільки при хорошому освітленні, але пам'ятай, що яскраве світло не повинен по-падати в очі. Стеж за тим, щоб книга і зошит були на відстані 30 - 35 см від очей. Книгу при читанні став на похилу під-ставку. При листі світло повинне падати зліва. Не читай лежачи, або у транспорті!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія